Į Aziją mane patraukė prieš 14 metų, kai nusprendžiau, kad žūtbūt turiu pakliūti tarp pirmųjų VU Orientalistikos centro Lyginamųjų Azijos studijų studentų. Išalkusi žinių puoliau gilintis į senovės Kinijos paslaptis, išvažiavau mokytis į Kiniją ir baigusi mokslus ėmiausi organizuoti ir vadovauti kelionėms po Aziją. Vadovaudama Lietuvos keliautojų grupėms supratau, kad norint suvokti tolimųjų kraštų kultūrą būtinas tarpininkas, tarsi tiltas, kuris lietuviams suprantamais pavyzdžiais išaiškintų nesuprantamas egzotiškų šalių subtilybes.

Užsikrėtusi šia tarpininkavimo kultūroms liga, net ir būdama Lietuvoje negaliu sustoti - organizuoju kiniškų arbatų vakarus, kurių metu leidžiu patirti kiniškos arbatos kultūros įvairovę ir skonio niuansus, mokykloje vadovauju Kinų kalbos ir kultūros būreliui, padedu Vilniuje įsikūrusiam VU Konfucijaus institutui skleisti Lietuvoje tolimosios Kinijos kultūrą. Tačiau Azija neapsiriboja Kinija, o ir pačioje Kinijoje įvairovė didelė, todėl pamažu mano kelionių geografija apėmė Tibetą, Mongoliją, Nepalą, Myanmarą, Japoniją. Rytuose pasiekusi pačią Kamčiatką pamažu persiritau per vandenynus ir apkeliavau Peru, Boliviją, Čilę, o galiausiai pasiekiau žmonijos lopšį - Etiopiją.

Keliaudama suvokiu, koks didelis yra pasaulis ir kiek nuostabių paslapčių dar glūdi neatrasta... Stebiuosi, kaip smarkiai pasaulis susitraukia, kai lėktuvas greičiau nei per parą nuskraidina tave į kitą pasaulio galą. Liūdžiu, stebėdama, kaip neatsakingas keliautojų elgesys naikina trapiausius gamtos kampelius ir keičia vietinių bendruomenių gyvenimą, todėl stengiuosi skleisti atsakingo keliavimo idėjas.

Savo dešimties metų darbo kelionių organizavime patirtį pamėginau sutalpinti į knygą: „Išskirtinės kelionės: Kinija, Tibetas, Mianmaras, Nepalas" kurią skiriu visiems mėgstantiems keliauti. Čia rasite ne tik mano kelionių nuotrupomis iliustruotas atsakingo keliavimo idėjas, tačiau ir gausybę naudingų patarimų, kaip patiems pasiruošti kelionei, kad ji klostytųsi sklandžiai ir dovanotų jums tik geriausius įspūdžius.