Savarankiškai atvyksite į pirtį, esančią ant itin švaraus Ilgučio ežero kranto. Atvėrus pirties duris, pamiršite visus rūpesčius bei atsigręšite į save. Skirsite laiko tik sau – savo pojūčiams ir būsenoms. Tokiose pirtyse moterys dažnai pamato save kitomis akimis ir daro tai, ką nori daryti – dainuoti, juoktis, verkti, krykštauti, šokti arba tiesiog tylėti. Ši diena pirties ritualui pasirinkta neatsitiktinai – 6-oji mėnulio para itin palanki organizmui jauninti, tad tą ir darysite 😊
Pradėsite nuo jaunystės eliksyro. Iš pirtininkės Birutės priskintų šviežių žolelių ir gėlių intuityviai išsirinksite tai, ko jums labiausiai, ir sužinosite, kokią galią bei reikšmę turi kiekvienas augalas. Birutė valandų valandas gali kalbėti apie augalų savybes, tad ir pirtyje išgirsite įvairių istorijų apie vantas. Moterų pirtyse vantos naudojamos toli gražu ne tik vanojimuisi. Specialios vantos rišamos ypatingomis progomis, linkint meilės, šeimyninės laimės ar vaisingumo, ritualinėms vantoms naudojami ne tik medžiai, bet ir žolės, miško augalai, darželio gėlės ir, be abejo, kiekvienas augalas turi savo reikšmę. Žinoma, jūsų lauks daugybė grožio ritualų, kurioms naudosite tik natūralius produktus. Gal medų, gal šokoladą, gal sezoninius vaisius, bet tebūnie tai būna paslaptis.
Tradicinį pirties ritualą sudaro keturi žingsniai (arba užėjimai), kuriuos galime susieti su keturiomis stichijomis, o pati pirties kelionė – tai atgimimo, pasaulio perkūrimo ritualas, po kurio išeiname kitokios, atsinaujinusios, gyvesnės ir laimingesnės. Po maždaug 4,5 val. lėtos pirties kelionės namo grįšite gražesnės ir pailsėjusios – pabudinusios savyje Motinos Žemės jėgą. Jei manote, kad pirtis – ne jums, nes nemėgstate karščio, norime patikinti, kad po šios pirties pakeisite supratimą apie pirtį. Mes sakome, kad pirtis gali būti ir maloni, ir gurmaniška, ir naudinga, o tai garantuoja moteriškų pirčių pradininkė Lietuvoje Birutė Lenktytė-Masiliauskienė, kuri geba sukurti lėtos pirties ritualą, atsižvelgdama į moterims būdingus ritmus.