Naujosios Vilnios lobynas – nuo pilių iki fabrikų

Šioje ekskursijoje pažinsite bene rečiausiai vilniečių ar miesto svečių lankomą Naujosios Vilnios rajoną, kuris nuo seno garsėja išraiškingu reljefu ir turtinga istorine praeitimi. Kadaise čia pilis statė didikai, kurie priiminėjo užsienio valdovus, vėliau šį rajoną uzurpavo sparčiai besivystanti pramonė, o dabar kai ir jos nebeliko „Vileika“ buvo užmigusi ilgu žiemos miegu. Tačiau praeities tradicijos atgimsta ir tuo galėsite įsitikinti „Dūmų fabrike“, kurį naujam gyvenimui prikėlė viena geriausių lietuviško kraftinio alaus daryklų – Sakiškių mikrobravoras. Žinoma, alaus degustacija – įskaičiuota!

 • Susipažinsite su Naujosios Vilnios istorija nuo didikų laikų iki pat dabar.
 • Apsilankysite Rokantiškių piliavietėje, kur kaidaise stovėjo viena seniausių ir puošniausių Lietuvos pilių.
 • Apsilankysite Sakiškių bravoro puoselėjamame „Dūmų fabrike“, kuris įsikūrė istoriniame Dalgių fabriko pastate. Išgirsite istorijų apie Naujosios Vilnios verslininkų sėkmės ir nesėkmes, pamatysite, kas liko iš čia tekėjusios Vilnelės vagos.
 • Sužinosite apie kraftinio alaus kultūrą Lietuvoje bei kodėl Sakiškių mikrobravoras, laikomas lietuviško modernaus kraftinio alaus vėliavnešiu.
 • Dalyvausite kraftinio alaus degustacijoje ir paragausite netikėtų alaus skonių – galbūt netgi alaus, kurį sukurti įkvėpė garsioji šaltibarščių sriuba!
 • Sužinosite istorinių faktų apie alaus atsiradimą bei su tuo susijusias legendas, o taip pat ir praktinių dalykų – kas parodo alaus kartumą bei kaip skaityti etiketes.
 • Naujosios Vilnios ir alaus istorijas išgirsite iš ilgamečio šio rajono gyventojo bei „Sakiškių mikrobavoro“ šeimos verslo atstovo Gintaro Bingelio.

Į KELIONĖS KAINĄ

 • Sakiškių bravoro alaus degustacija (4 skirtingos alaus rūšys);
 • Grupę lydinčio Gintaro Bingelio istorijos ir žinios.
 • Asmeninės bei programoje nenumatytos išlaidos;
 • Transportas, tačiau esant poreikiui, informuokite mus apie tai užsakydami ekskursiją.
 • Susitikimo vieta ir laikas – 18:30 val., Stepono Batoro g. (koordinatės 54.6900271,25.3914849 arba Lelijų stotelė, kurią galima pasiekti autobusu Nr. 74 ir Nr.6G). Vyksiantys automobiliu jį gali palikti šalia stotelės esančioje aikštelėje (https://goo.gl/5tpwzn).
 • Antras objektas – Dūmų fabrikas, Dūmų g. 5 (automobilius bus galima palikti fabriko aikštelėje).
 • Labai prašome nevėluoti. Pavėlavusių asmenų bilietai neperkeliami ir pinigai negrąžinami.
 • Ekskursijos trukmė – apie 2 val.
 • Dalyvių skaičius – iki 20 asm.
 • Programa vykdoma, susirinkus 10 žmonių, maksimalus grupės dydis - 25 žmonės.
 • Ekskursijoje gali dalyvauti tik asmenys nuo 21 metų.
 • Kelionės data ar programos detalės gali keistis priklausomai nuo nenumatytų aplinkybių, susijusių su Covid-19.

KELIAUTOJŲ ATSILIEPIMAI

Ekskursija buvo tobula – informatyvi, nenuobodi.
Ekskursija buvo tobula – informatyvi, nenuobodi. Miestas atsivėrė kitomis, nematytomis spalvomis. Gidui – 10 balų!

Daina Makūnienė (Žaliakalnio lietuvių laisvės genas)

Tokios ekskursijos - puiki idėja asmeninėms šventėms

Noriu nuoširdžiai padėkoti už puikiai suorganizuotą privačią ekskursiją "Japonija Lietuvoje". Ypatingai nuoširdus ačiū Aurelijui Zykui už įdomius pasakojimus, puikią nuotaiką bei kantrybę visos ekskursijos metu. Svečiai, dalyvavę mūsų šeimos šventėje, liko sužavėti ir labai patenkinti. Visiems labai patiko japoniškos arbatos ceremonija, kurios metu turėjome galimybę gaminti ir paragauti Matcha arbatos. Ekskursija po Kauną buvo labai informatyvi ir įdomi, turėjome puikią progą kitokiu žvilgsniu pamatyti savo miestą. Na o susitikimas su Kęstučiu Ptakausku Alytuje, jo japoniškas sodas bei nepaprastai įdomus pasakojimas padarė didžiulį įspūdį kiekvienam. Manau, kad tokios ekskursijos gali būti puiki įdėja asmeninėms šventėms, kai susirenka gerai pažįstamų žmonių grupė, visi turi progą ne tik maloniai prakeisti laiką bei pabendrauti, bet ir sužinoti daug naujų  įdomių dalykų.

Asta Marcinkevičienė ("Atrask Japoniją Lietuvoje")

Puiki autorinė ekskursija, visiems rekomenduoju
Tikras profas:). Įdomios, įvairiapusės žinios, paskanintos gerom istorijom, subalansuota visiems skoniams. Ir pasivaikščiojom, ir pasivažinėjom, ir net mini piknikui laiko turėjom. Malonus bendravimas, daug juoko ir dalyvių įsitraukimas su savo patirtim ir anekdotais. Puiki autorinė ekskursija, visiems rekomenduoju! Ačiū, Mariau, už puikią popietę.

Jolanta Valantinaitė ("Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas")

Tikrai verta
Tikrai verta. 4 valandos prabėga nejučia, o ir informacijos bei gerų anekdotų galima gauti pasimėgauti

Lina Levickienė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

Puiki ekskursija su paskatinimu nerti dar giliau į istoriją per knygas ir filmus!
Puiki ekskursija su paskatinimu nerti dar giliau į istoriją per knygas ir filmus! Esu labai dėkinga gidui Mariui ir už šviesius istorinius intarpus drastiškame kontekste.

Aistė Mažeikienė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

Gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka
Sušalę į ragą nepasidavėm - gidas Marius Galadauskas savo pasakojimais užkerėjo mus ir keturios valandos praskriejo kaip akimirka. O mirtis ir džiaugsmas visada šalia... Teminė žydiškojo Vilniaus istorijos ir kultūros kelionė per laiką yra būtinybė kiekvienam vilniečiui ir miesto svečiui. Rekomenduoju.

Rasa Levickaitė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

Labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina
Vaikščiot išėjau su gidu Marium Galadausku. Jis išrinktas geriausiu judaistikos gidu, dirba su visu regionu, su garsiausiais ir turtingiausiais žydais, bet kadangi šiemet su įvažiuojamuoju turizmu liūdna, eiti į miestą su Marium turim prabangą ir mes. Jo žinios ir jų gylis bei plotis yra tiek wow, kad aš turbūt sapnuosiu dar ne vieną dieną. Marius veda Vilniumi vis įterpdamas literatūros, kino, savo pribloškiančių pažinčių detalių. Žino tiek daug, kad ko paklausi - tą gausi. Daug vakar dalykų smaugė - žydiškas Vilnius labai turtingas, bet dar labiau skaudantis, kad mes visi apsimetam, jog čia nieko nebuvo, nieks čia negyveno. Aš tiek dalykų į užrašinę prisižymėjau, kad man medžiagos gūglinimui iki metų galo užteks. Ir labai kviečiu jus visus eiti su Marium, kol jis dar su mumis eina

Dovilė Filmanavičiutė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

Jei sienos prabiltu...
Jei sienos prabiltu...Tačiau kai prabyla Marius Galadauskas, tai net ir sienos suklūsta, kiek daug jis gali papasakoti apie žydiška Vilniaus pusę. Turbūt kitaip ir negali būti, nes vakar pusketvirtos valandos vaikščiojau po žydišką Vilnių, o kad mažai nepasirodytų, dar apie ortodoksus panaršiau iki vidurnakčio.

Audra Kondrotė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

Tiek daug žinių ir nematytų Vilniaus atspalvių
Man labai patiko ekskursija, tiek daug žinių ir nematytų Vilniaus atspalvių, atrodo vis praeidavau ir nepastebėdavau nei piešinių ant sienų nei jaukių kiemelių. Oras buvo fantastika, visos papasakotos istorijos buvo gyvos, senamiestis buvo fantastiškas ... sužinojau daug faktų, aišku tema skaudi, bet tai istorija. Buvo įdomu klausyti! 10 balų!

Vikinta Survilaitė ("Slaptieji Vilniaus perlai")

Man labai patiko ekskursija ir visas turinys.
Man labai patiko ekskursija ir visas turinys. Atrodo, gyveni Vilniuje, vaikštai Senamiesčio gatvėmis, kuriose tiek visko būta, ir atrandi tas vietas iš naujo, pradedi žiūrėt visai kitomis akimis į tuos objektus, pastatus, kurie mena istoriją. Tai labai intelektuali ekskursija, matyti, kad gidas tikrai išmano, domisi tuo, ką pasakoja ir myli savo darbą. Linkiu didelės sėkmės. Mielai sudalyvaučiau ir kitose ekskursijose. Milda Beniušienė

Milda Beniušienė

KELIONĖS UŽKLAUSA

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!