Nesutiktas žydiškas Kaunas – senamiestis

2020-ieji yra paskelbti Lietuvos žydų istorijos metais. Daugelis mūsų nė nenutuokiame, kiek daug žydiško paveldo yra Kaune. Pirmieji žydai čia apsigyveno jau XV a., XX a. pradžioje beveik pusę miesto gyventojų sudarė žydai, o tarpukario laikas Kaunas tapo žydų centru. Čia gyveno ir kūrė iškilios asmenybės, žydai, kurie žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Atrasti ir pažinti žydiškąjį Kauną kviečiame išsamios ekskursijos pėsčiomis po senamiestį metu.

 • Ekskursiją ves žydų kultūros tyrinėtoja, ketvirtos kartos kaunietė, gidė Asia Gutermanaitė. Žydų tematika ji nuosekliai domisi jau daugiau nei 25 metus, nuolat skaito pranešimus bei paskaitas žydų gyvensenos, papročių, tradicijų, materialinio bei kulinarinio paveldo temomis. Neabejotinai ši gidė yra tikras žinių lobynas.
 • Ekskursijos metu turėsite neeilinę galimybę apsilankyti Kauno choralinėje sinagogoje, iš arčiau susipažinti su judaizmo religijos tradicijomis, pamatyti čia saugomus meno kūrinius.
 • Turėsite progą ne tik daug pamatyti, bet ir išgirsti kaip skamba žydų kalba - jidiš bei sužinoti apie lietuvių kalbos įtaką vietinei žydų kalbai.
 • Ši ekskursija - teminė, todėl bus įdomi ir daug apie savo miestą žinantiems kauniečiams, ir miesto svečiams. Ekskursijos laikas yra pritaikytas prie traukinių grafiko, todėl patogu bus atvykti ir iš kitų miestų bei praleisti turiningai laiką Kaune.
 • Daugybė žydų paveldo objektų, įdomūs pasakojimai ir istorijos privers kitaip pažvelgti į miestą.
 • Jūsų patogumui bei saugumui - nedidelės grupelės iki 14 žmonių.

Į KELIONĖS KAINĄ

 • Kvalifikuoto gido paslaugos.
 • Programa prasideda 11 val. prie Kauno pilie "Kanklininko" skulptūros.
 • Ekskursijos trukmė - apie 3 - 3,5 val.
 • 3 EUR - auka sinagogoje.
 • Asmeninės bei programoje nenumatytos išlaidos.
 • Ekskursijos pradžia – 11 val. prie Kauno pilies esančios "Kanklininko" skulptūros, pabaiga – Kauno choralinėje sinagogoje (E. Ožeškienės g. 13);
 • Ekskursijos trukmė – apie 3 - 3,5 val;
 • Minimalus grupės dydis – 6, maksimalus – 14 žmonių;
 • Ekskursijos metu privaloma dėvėti apsaugines kaukes;
 • Kelionės data ar programos detalės gali keistis priklausomai nuo nenumatytų aplinkybių, susijusių su Covid-19;
 • Ekskursija vyksta bet kokiu oru, tad pasirūpinkite tinkama apranga ir patogia avalyne;
 • Apmokėjimas už ekskursiją – pavedimu iki renginio;
 • Ekskursijos metu gali būti fotografuojama/filmuojama. Jeigu nepageidaujate būti matomi, prašome pranešti apie tai el.paštu kelione@travelplanet.lt. Jei iki ekskursijos pradžios to nepadarysite, laikysime, kad neprieštaraujate.

KELIAUTOJŲ ATSILIEPIMAI

Gidas Laimonas ne tik puikiai išmano savo darbą, bet veda ekskursiją su dideliu malonumu.

Žaliakalnio laisvės genas – labai įdomiai ir profesionaliai sumanyta ekskursija. Gidas Laimonas ne tik puikiai išmano savo darbą, bet veda ekskursiją su dideliu malonumu, tarsi iš naujo atrasdamas.

Raimonda Čikotienė (Žaliakalnio lietuvių laisvės genas)

Ekskursija – puiki ir turtinga žiniomis!
Ekskursija – puiki ir turtinga žiniomis. Taip pat labai patiko malonus ir profesionalus gidas. Ir toliau seksime jūsų organizuojamas ekskursijas bei dalyvausime, kai tik galėsime.

Daina Valančiūtė (Žaliakalnio lietuvių laisvės genas)

Ačiū už jūsų pastangas, gerą nuotaiką ir dėmesį keliaujantiems!
Buvo smagu keliauti su jumis Panemunės pilių keliu. Ačiū už jūsų pastangas, gerą nuotaiką ir dėmesį keliaujantiems.  Iki sekančių susitikimų.

Ana (Panemunės pilių keliu)

Laimonas puikiai pasiruošęs, dirbantis iš idėjos ir su didele meile tam, ką daro.
Labai dėkui už tokią įdomią ekskursija Kaune! Laimonas puikiai pasiruošęs, dirbantis iš idėjos ir su didele meile tam, ką daro. Jaučiasi, kad idėta labai daug darbo ir širdies, kad šis pasivaiksčiojimas po inteligentiskąjį tarpukario Kauną būtų įdomus. Labai įdomiai ir originaliai pateikta informacija, gražūs perėjimai ir apjungimai. Didelis nuoširdus Ačiū Laimonui ir Travel Planet už idėją ir organizavimą!

Asta Zdanavičiūtė (Žaliakalnio lietuvių laisvės genas)

Laimonas – puikus gidas, entuziastingas ir mylintis tai ką daro. Iš tokių žmonių girdėti istorijas dvigubas smagumas.
Puiki ekskursija! Informatyvi ir nenuobodi. Laimonas – puikus gidas, entuziastingas ir mylintis tai ką daro. Iš tokių žmonių girdėti istorijas dvigubas smagumas. Patenkino mūsų smalsumą, atsakė į visus klausimus.  

Ričardas Mačiulis (Žaliakalnio lietuvių laisvės genas)

Ekskursija buvo tobula – informatyvi, nenuobodi.
Ekskursija buvo tobula – informatyvi, nenuobodi. Miestas atsivėrė kitomis, nematytomis spalvomis. Gidui – 10 balų!

Daina Makūnienė (Žaliakalnio lietuvių laisvės genas)

Tokios ekskursijos - puiki idėja asmeninėms šventėms

Noriu nuoširdžiai padėkoti už puikiai suorganizuotą privačią ekskursiją "Japonija Lietuvoje". Ypatingai nuoširdus ačiū Aurelijui Zykui už įdomius pasakojimus, puikią nuotaiką bei kantrybę visos ekskursijos metu. Svečiai, dalyvavę mūsų šeimos šventėje, liko sužavėti ir labai patenkinti. Visiems labai patiko japoniškos arbatos ceremonija, kurios metu turėjome galimybę gaminti ir paragauti Matcha arbatos. Ekskursija po Kauną buvo labai informatyvi ir įdomi, turėjome puikią progą kitokiu žvilgsniu pamatyti savo miestą. Na o susitikimas su Kęstučiu Ptakausku Alytuje, jo japoniškas sodas bei nepaprastai įdomus pasakojimas padarė didžiulį įspūdį kiekvienam. Manau, kad tokios ekskursijos gali būti puiki įdėja asmeninėms šventėms, kai susirenka gerai pažįstamų žmonių grupė, visi turi progą ne tik maloniai prakeisti laiką bei pabendrauti, bet ir sužinoti daug naujų  įdomių dalykų.

Asta Marcinkevičienė ("Atrask Japoniją Lietuvoje")

Puiki autorinė ekskursija, visiems rekomenduoju
Tikras profas:). Įdomios, įvairiapusės žinios, paskanintos gerom istorijom, subalansuota visiems skoniams. Ir pasivaikščiojom, ir pasivažinėjom, ir net mini piknikui laiko turėjom. Malonus bendravimas, daug juoko ir dalyvių įsitraukimas su savo patirtim ir anekdotais. Puiki autorinė ekskursija, visiems rekomenduoju! Ačiū, Mariau, už puikią popietę.

Jolanta Valantinaitė ("Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas")

Tikrai verta
Tikrai verta. 4 valandos prabėga nejučia, o ir informacijos bei gerų anekdotų galima gauti pasimėgauti

Lina Levickienė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

Puiki ekskursija su paskatinimu nerti dar giliau į istoriją per knygas ir filmus!
Puiki ekskursija su paskatinimu nerti dar giliau į istoriją per knygas ir filmus! Esu labai dėkinga gidui Mariui ir už šviesius istorinius intarpus drastiškame kontekste.

Aistė Mažeikienė (Kultūrinis ir istorinis Lietuvos žydų paveldas)

KELIONĖS UŽKLAUSA

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!