Pažintį su žydiškuoju Kauno paveldu pradėsite nuo susitikimo prie Kauno pilies, Kanklininko skulptūros. Gidė jus pakvies pasivaikščioti siauromis senamiesčio gatvelėmis. Keliausite link vietos, kur stovėjo pati seniausia sinagoga Kaune - dabar ją mena tik išlikusios nuotraukos. Sužinosite, kuri Kauno senamiesčio gatvė buvo pavadinta žymaus žydų literatūros kritiko Izidoriaus Eljaševo garbei. Muitinės gatvėje pamatysite buvusį mėsos turgų, vadintą "Mėsos eilių" vardu bei netoliese veikusią Mėsininkų sinagogą. Ekskursiją tęsite L.Zamenhofo gatvėje. Čia XIX a. veikė "Neviažskio sinagoga". Pasak vienos miesto legendos būtent čia esperanto kūrėjas Liudvikas Zamenhofas (kurio vardu 1926 metais buvo pavadinta ši gatvė) pasipiršo savo būsimai žmonai, Klarai Zilbernik, ir kalbama, kad šioje sinagogoje 1887 metais jie ir susituokė. Šioje gatvėje yra išlikęs L. Zamenhofo uošvio A. Zylberniko namas.
Tęsdami ekskursiją stabtelsime prie Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro. Ar žinojote, kad 1927 m. čia buvo įsteigta Kauno žydų gimnazija? Gidė papasakos apie žydų mokymo ypatumus bei žymius šios gimnazijos abiturientus.
Keliaudami toliau, link Mapų g. sužinosite kuriame pastate buvo žydų labdaros valgykla bei kur buvo įkurti liaudies namai, išgirsite įdomių pasakojimų apie žydų teatrą.
Senamiesčio kiemais pasieksite seimo aikštę. Čia išlikęs pastatas, kuriame caro laikais buvo įkurta berniukų gimnazija (dabar Maironio universitetinė gimnazija), kurioje mokėsi ir pasaulinio lygio mokslininkai - Oskaras ir Hermanas Minkovskiai.
Užsuksime ir į Istorinės prezidentūros kiemelį.
Ekskursiją pabaigsite vienintelėje iki šiol veikiančioje sinagogoje Kaune (E.Ožeškienės g.). Turėsite galimybę ją pamatyti ne tik iš išorės, bet ir užeiti į vidų, pabendrauti su vyriausiu sinagogos rabinu, sužinoti kur laikomi judaizmo šventraščiai - toros, susipažinti su religijos tradicijomis bei apžiūrėti rabinų portretų kolekciją, talmudus, šimtametes knygas, macams gaminti skirtą aparatą.