Angelina Zaleckaitė

Sakydama, kad mėgstu keliauti ir fotografuoti – turbūt mažai ką nustebinsiu. Todėl prisistatydama noriu pasakyti, kad man labai patinka dalintis savo žiniomis, pasakoti istorijas ir rūpintis kartu keliaujančiais žmonėmis. Matyt už tai (skirtingose šalyse ir skirtingų pakeleivių) ne kartą buvau vadinama „mūsų mama“. Man tai didelis įvertinimas, juk tai ką darau man iš tikrųjų teikia malonumą ir kas kartą laukiu nesulaukiu kada vėl reikės eiti į darbą.

Nors jaunystėje neplanavau dirbti gide, bet pradėjusi studijuoti istoriją – supratau, kad būtent šiame darbe būsiu laiminga ir realizuosiu save. Dirbau įvairiose turizmo srityse – viešbutyje, kelionių organizatoriaus ofise, kelionių vadove ir gide, netgi nardymo meistre, bet galiausiai grįžau prie gidavimo, be kurio tiesiog negaliu gyventi. Sukaupusi pakankamai žinių, ryžausi ir parašiau net dvi knygas – kelionės vadovus po Egiptą ir Barseloną. Galbūt ir trečioji jau pakeliui, juk niekada nežinai kaip bus su tuo įkvėpimu...

Kalbant apie keliones – nesistengiu aplankyti kuo daugiau šalių, nekolekcionuoju jų. Man svarbu ištirti patikusią, pamatyti kuo daugiau, nuvažiuoti kuo toliau, pažinti giliau ir pajusti „iš vidaus“. Todėl į kai kurias šalis grįžtu vėl ir vėl, o jei pavyksta – stengiuosi ten ir pagyventi.

Labiausiai mane žavi arabiški – musulmoniški kraštai. Galiu iki užkimimo pasakoti apie tradicijas, papročius, gyvenimo būdą, kodėl „pas juos taip, o ne kitaip“. Kadangi šiek tiek kalbu arabiškai – mėgstu nustebinti kolegas ar sutiktus vietinius gyventojus, kurie visiškai nesitiki iš žydraakės blondinės išgirsti arabų kalbą. O patikėkit, tik vardan tos reakcijos buvo verta mokytis šios kalbos!

Lydėdama grupes stengiuosi kurti draugiška ir laisvą atmosferą, mėgstu paeksperimentuoti ir stengiuosi, kad žmonės iš tiesų pailsėtų ir atsipalaiduotų (net jeigu tai intensyvi pažintinė kelionė). Stengiuosi, kad bendrakeleiviai papildytų „pirmų kartų“ patirčių skrynelę ir pamiltų lankomą kraštą. Juk kelionės yra vienintelis dalykas, kurį pirkdami mes tampame turtingesni.