Asta Gėgžnaitė

Mane vadina Asta. Mano vardas (lot. Augustus, Anastalija, Astra) simbolizuoja stiprybę ir ištvermę, kurią taip pat turiu savyje. Šios stiprybės vedina nuo vaikystės domėjausi spalvotais kraštais: Indija, Lotynų Amerika ir Afrika. Pati Indija visada traukė savo spalvomis (pavasario šventė), religija (ypač Dzen ir hindi tradicija), skoniais (kokosų pienas, čili...) bei nuolatos nenutrūstančio gyvenimo rato pasaulėžiūra. Esu pasaulio vaikas, dėl to labai traukia kultūros jų kitoniškumas ir komunikacijos formos. Neseniai atradau šokį kaip dar vieną bendravimo formą ir bežodę tradiciją.

Ar galėčiau pasakyti, kad esu keliautoja? Galbūt labiau tiktų sakyti, kad pasaulis yra mano namai. Esu gyvenusi Belgijoje, Graikijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Anglijoje, o dabar ir Indijoje, Delyje. Kelionių liga dar vaikystėje užkrėtė tėtis visur imdamas kartu ir pramines "varle keliauninke". Svajodavau apie vietoves ir žmonių istorijas lekiančias pro automobilio stiklą. Kartais nereikėdavo kirsti Europos Sąjungos ribų, kad susipažinčiau su Senegalu, Pakistanu, Nigerija, Peru ar Malaizija. Keliai, automobiliai, žygiai, lėktuvai, laivai... visos priemonės veda į kultūrų pažinimą. Tikiu, kad kiekviena kelionė turi savo intenciją ir ji ne visada yra ta pirminė kurios vedami perkame bilietą ar ieškome tinkamos krypties, o taip pat kiekviena kelionė yra dalis tavęs pačio sugrįžtančio į save ir nuspalvinančio savo pasaulėvaizdį naujomis spalvomis.
Mano keliavimo būdas dažnai būdavo nedidelio biudžeto kelionės su kuprine, neretai ir autostopu, nakvynės pas vietinius ir nemokami turai pėsčiomis po miestą. Taip artimiau pažįstant ne tik kraštą, tradicijas, bet ir jų žmones, socialines ir ekonomines problemas, bei pasididžiavimo šaltinius, architektūrą. Savo mieste - Vilniuje, užsienio alternatyviems keliautojams ir pati tokius turus rengdavau. Sukaupusi patirtį džiaugiuosi galėdama dalintis su keliaujančiais ir padėti jiems pasirinkti ir pamatyti kuo daugiau tikro krašto spalvų. Ši veikla man leidžia sujungi savo aistras: žinias, bendravimą ir kelią.

Esu baigusi filosofijos bakalaurą ir mokausi šiuolaikinę filosofinę antropologiją magistre, kur turėjau kultūrinės, rytų filosofijos, antropologijos ir psichologijos kursus. Psicholigija kaip sielų mokslas su visomis jos analitinėmis atšakomis bei filosofija kaip išminties mokslas su visomis žmogaus sąmonės galimybėmis mane labiausiai traukia.
Taip pat esu baigusi multimedijos ir maketuotojo profesijas (darbas su audio, video, foto ir tekstų redagavimu, ineternetinių svetainių kūrimu ir dizainu).
Be kelionių ir kultūrų dar šoku afrikietiškus ir lotyniškus tradicinius šokius, domiuosi feministiniais ir anti-age judėjimais, netradiciniu švietimu ir alternatyviomis mokyklomis.
Labai mėgstu kalbas. Pakankamai laisvai kalbu anglų ir rusų kalbomis. Esu baigusi kelis švedų, ispanų, kalbų kursus, o taip pat esu susipažinusi su suomių, olandų, prancūzų ir yorubų kalbų pagrindais.
Šiuo metu gilinuosi į veganizmo, spiritualizmo, jogos tradicijas.