Aurelijus Zykas

Aurelijus Zykas

Likimas suteikė man dovaną įstrigti tarp atskirų pasaulių. Tai - kartu ir prakeikimas, nes nebegali nustygti vienoje vietoje, ir visą laiką stengiesi judėti, ieškoti, siekti. Kelionės išlaisvina iš įprastos aplinkos ir komforto zonos, priverčia atrasti naujai tave supantį pasaulį ir iš naujo suprasti save.

Japonija su manimi yra jau bent 20 metų, ir nuo šios šalies ypač sunku pabėgti. Iš pradžių teko ilgai mokytis ruošiantis į ją patekti, vėliau – gyventi kaip studentui, su kuprine ant pečių maišant atokiausias jos kerteles. Dar vėliau teko ten dirbti ambasados darbuotoju, lankytis ten kaip mokslininkui ir dėstytojui. Ir kuo toliau, tuo labiau pavydžiu tiems, kas toje šalyje lankosi pirmuosius kartus, nes jie yra atviri šios šalies keistenybėms, naujiems potyriams. Todėl pamėgau važiuoti ten kaip kelionių vadovas, nes jaučiu, jog galiu padėti žmonėms atskleisti šią įnoringą šalį, atsakyti į iškylančius klausimus, o kartu ir iš naujo pažįstu Japoniją jų akimis.

Man patinka keliauti ir pažinti pasaulio kultūras. Mano susidomėjimų sritis, prasidėjusi Japonijoje, vėliau išsiplėtė į Korėją ir Kiniją, domiuosi Pietryčių Azija, o studentams dėstau paskaitas apie Azijos civilizacijas, tarpkultūrinės komunikacijos ypatumus. Tačiau manau, kad mano, kaip kelionių vadovo, misija yra ne tik suteikti žinių apie šalį ar supurtyti jų stereotipus, bet taip pat palaikyti ir kurti gerą nuotaiką, apgaubti juos rūpesčiu, kad jie išsivežtų geriausius įspūdžius.

Besiruošiantiems į kelionę po Japoniją rekomenduoju savo knygą „Japonijos spalvos ir skoniai“

O mane šiek tiek pažinti galite vienoje paskutinių laidų: http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/99728/naktinis_ekspresas