Gabija Lunevičiūtė

Gabija Lunevičiūtė

Kelionėse jaučiuosi laisvesnė, gyvesnė, daugiau šypsausi ir labiau džiaugiuosi mažais dalykais. Tikriausiai todėl, kad kelionėse nuo galvos nusirita kasdieniniai buitiniai rūpesčiai ir dalis galvos ir širdies tampa laisvesnės naujiems jausmams ir įspūdžiams. Net jeigu ir nutinka nenumatytas sunkumas, jame visada būna labai daug nuotykinio elemento, tad mėgstu keliauti ir viena. Būtent tokių kelionių metu supratau, kad vienas nesi niekada, tik tavo reikalas pasirinkti, su kuo ir kaip nori būti, o pasaulyje yra tiek žmonių, spalvų, kalbų, skonių, kvapų, kelių ir išeičių, kad nėra ko laukti: gal geriau pabandyti juos, na, bent dalį jų pažinti.

Būdama šešiolikos metų sugalvojau, kad reikia išmokti ispanų kalbą tam, kad užaugus galėčiau patogiau keliauti po Pietų Ameriką (būtent ten, kažkodėl Ispanija atrodė neverta šalis mokytis kalbos). Kaip parodė ateitis, mano sumanymas buvo labai geras, nes ši kalba man atvėrė naujas duris į Lotynų Ameriką, į naujas patirtis, į naujas pažintis ir naujus potyrius.

Tuo pačiu metu sugalvojau, kad man labai patinka ir sekasi pasakoti istorijas, tad pasirinkau žurnalistikos studijas ir darbą Nacionaliniame radijuje. Nuo to laiko praėjo keturiolika metų, ir visus juos pasakoju: radijo ir televizijos laidose, universitete, kur kelerius metus dėsčiau, istorijas apie savo šalį keliautojams iš svečių kraštų, taip pat įsitikinau, kad ir vilniečiams reikia istorijų apie jų pačių miestą ir įkūriau „Savaitgalio ekskursijas“ ir štai po miestą vaikštau kone kas dieną kartu su jo gyventojais. Atrandame labai daug dalykų tiesiog sau po kojomis!

O išvykus, toliau tęsiu to krašto žmonių, pastatų, gatvių, akmenų, gėlių ir gyvūnų istorijų paieškas ir jų skaitymus. Ir man labai smagu matyti, kaip susvyruoja keliautojų, ne retu atveju ir mano pačios, įsitikimai, kiek atradimų padarome ir kaip tai pripildo džiaugsmo.