Kęstutis Vingilis

Spalvingos gyvenimiškos ir profesinės patirtys, studijos VU Orientalistikos centre (diplominis “Teravados budizmo ir Geštalto psichoterapijos lyginamoji analizė sąmoningumo aspektu”), intensyvios kelionės čia ir ten.

Kelionėse kaip ir greitai prabėgančiame gyvenime vertingiausia ne tai, ką įsidedi į kišenes, bet tai, ką išgyveni ir kas Tave keičia.
Patirtys:

Buvo jau vėlyvas vakaras nykiose Patagonijos pampose, kur tuščias horizontas buvo pradėjęs įgristi. Kaukė šaltas, kiaurai košiantis vėjas, ant drabužių ir burnoje gurgždėjo dulkės, o viduje niurzgėjo nuovargis ir noras ištrūkti iš savo begalybe bauginančių pampos tolių, kurie nenoromis primindavo apie žmogiškąją tuštybę ir būties trapumą. Nerimas ir pyktis ant savęs dėl sunkiai apčiuopiamų priežasčių.
Netrukus privažiuojame grupelę pakėlėje sutūpusių argentiniečių. Jie sėdi ratu ir geria matės arbatą prie vėstančio laužo. Prisijungiu, nes vieniša ir nyku. Moteris juodais ilgais plaukais įpila garuojančios arbatos ir paduoda man be žodžių. Arbata karšta ir labai stipri. Su pirmu gurkšniu ji pravalo sielą, nuskalauja dulkes, įpila sveiko kartumo į kūną. Apima jaukuma, pasijuntu gyvas, todėl pirmą kartą kelionės metu nusišypsau sau giedrai, kaip seniai buvau besišypsojęs kasdieniniame pareigų pasaulyje.

Senojoje Kioto dalyje galima rasti vieną įdomesnių Zen šventyklų nenusakomu pavadinimu, kurią įkūrė Sen No Rikyu (žalios japoniškos arbatos ceremonijos kūrėjas). Sėdžiu penkių šimtų metų senumo medinės šventyklos terasoje, ant idealiai glotnių medžio lentų, priešais akis plyti Sen No Rikyu kurtas sausasis sodas. Įstabus. Pavasarinė saulė nedrąsiai šildo visą kūną, ant smulkių sodo akmenų krenta sakurų žiedai. Ore lengvai sklaidosi shinseido smilkalai, jų kvapas keistas ir neužmirštamai malonus. Ant šios terasos šimtus metų medituodavo ir arbatą gerdavo įvairiausi Kioto samurajai, budistai ir kitos paklydusios sielos. Kiekvienas medžio lopinėlis, kiekvienas akmuo sode, regis, pulsuoja prisiminimais ir tradicijos atmintimi, žmonių gyvenimais, įtrūkiais ir netobulumais. Šalimais prisėda gal penkiasdešimties metų šventyklos abatas. Jis pradeda nedaugžodžiaujančią kalbą apie didįjį gyvenimo vandenyną ir dvi jo iliuzijas: godumą ir troškimą.