Liudas Dapkus

Keliauti, nenustygti vienoje vietoje, atrasti. Buvau toks visada, kiek save pamenu. Moksleivis šalyje už geležinės uždangos. Lietuvos tinklinio rinktinės narys, prasiveržęs anapus ir išsižiojęs iš nuostabos. Smalsus studentas be vizos Vakarų Europoje. Karo korespondentas karštuose taškuose.

Bet tikrąjį kelionių virusą mano sieloje pasėjo Sniego paukščiai. Tie amžinai paskui saulę keliaujantys žmonės, kuriuos prieš daugelį metų sutikau Karibų salose. Jų meilė atogrąžoms, šviesai, skoniams ir kvapams tapo mano savasties dalimi, dar viena gyvenimo svajone.

Niekada nemėgaus skraidyti būryje arba atostogauti pagal sistemą viskas įskaičiuota. Visas tolimas ir artimas keliones sudėlioju pats. Iki smulkmenų, bet nepamiršdamas palikti vietos improvizacijoms. Penki žemynai, dešimtys šalių, šimtai pažinčių – planeta kasmet tampa vis mažesnė, bet atradęs naują vietą suprantu, kiek mažai ją tepažįstu ir kad teks būtinai grįžti. Žingsniuoti, lipti, plaukti, nerti. Ragauti gyvenimo spalvas.

Tačiau, negali viso šio jaudinančio džiaugsmo laikyti uždaręs savo atradimų skrynioje, todėl ėmiau maršrutais ir idėjomis dalytis su kitais žmonėmis. Ir tuomet supratau, kaip gera dalintis ta patirtimi, kuri kažkam padeda pajusti panašius jausmus, atrasti tai, pro ką galbūt būtum praėjęs ir net nestabtelėjęs. O dar svarbiau – kad rodydamas kelią kitiems pats ėmiau atrasti naujovių ten, kur viskas atrodė pažįstama, ištyrinėta ir aišku.