Eskobaro hipopotamai ir kiti įdomūs dalykai apie Kolumbiją

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Keletas mažiau žinomų faktų apie Kolumbijos įdomybes. Iš kur šalyje atsirado hipopotamai, kokie pavojingi žaidimai linksmina išgėrusius, kodėl nyko vaškinės palmės.

Kolumbijoje klesti Pablo Eskobaro hipopotamai

Kai dauguma mūsų pagalvoja apie Kolumbiją, dažnai į galvą šauna garsiausio pasaulyje narkotikų barono ūsuotas veidas - Pablo Eskobaras. Klestint kokaino verslui, Eskobaras tapo vienu turtingiausių žmonių visame pasaulyje ir savo turtus leido prabangiai.

Pasistatęs į rytus nuo Medeljino esančią prabangią valdą Hacienda Napoles, Eskobaras nusprendė nelegaliai įsivežti nedidelę hipopotamų bandą ir laikyti ją savo rančoje. Po jo mirties 1993 m. dvaras buvo apleistas. Tačiau hipopotamų niekas neatsiėmė, ir jie ėmė rodytis visur. Dabar Kolumbijoje gyvena apie 130 hipopotamų, visi jie yra pirmosios bandos, kurią Eskobaras pirmą kartą atvežė į savo rančą, palikuonys. Neseniai jie buvo paskelbti invazine rūšimi, ir šiuo metu valdžios institucijos tariasi, ką su jais daryti.

Kartagenoje durų staktos rodo gyventojų socialinę padėtį

Dar kolonijiniais laikais Kartagenoje pagamintos durų staktos yra ne tik įmantrus kūrybiškumo demonstravimas. Tiesą sakant, žinantiems žmonėms jie daug ką pasako apie namo gyventojus.

Kadaise kolumbiečiai turėjo posakį "tal casa tal aldaba", kuris išvertus reiškia "kiekvienam namui - jo durų stakta". Tai reiškia, kad kiekvienas namas turi savo durų staktą, kuri nurodo namo gyventojų profesiją arba socialinę padėtį.

Jūros gyvių ir žuvų stakta rodo, kad namuose gyvena jūrininkai/žvejai, o liūtų stakta reiškia, kad jie susiję su kariuomene. Driežų durų stakta reiškia aukštuomenės namus, dažnai susijusius su karališkąja valdžia. Šių durų staktų pavyzdžių ir dabar galima pamatyti Kartagenos senamiestyje.

Tejo - nacionalinė Kolumbijos sporto šaka

Nacionaliniame Kolumbijos sporte derinamas alus, plieniniai sviediniai ir parako milteliai!

Apie šio triukšmingo žaidimo kilmę žinoma nedaug, tačiau manoma, kad jį pirmą kartą centrinėje Kolumbijoje pradėjo žaisti vietiniai čiabuviai daugiau nei prieš 450 metų! Šio sporto esmė yra stebėtinai paprasta. Iš esmės dalyviai meta metalinį diską į lentą, pripildytą mažų paketėlių su parako milteliais. Jei Tejo pataiko į miltelius, įvyksta sprogimas. Šį sportą nuolat žaidžia įvairaus plauko žmonės, daugelis jų dažnai būna apsvaigę nuo alkoholio. Sprogimai ir alkoholis, kas gali būti blogai?!

Registruojame norinčius!

2025 Rugsėjo 20 - 2025 Spalio 06

Pažintinė kelionė į Kolumbiją: kur Karibai susitinka su Andais

PLAČIAU

3980 eur

+ aviabilietas

Kolumbijoje galima rasti aukščiausias pasaulyje vaškines palmes

Daugiau nei 1 800 m virš jūros lygio esantis Kokoro slėnis yra Los Nevados nacionalinio parko dalis. Čia auga aukščiausios pasaulyje vaškinės palmės! Jos užauga iki 200 metrų aukščio, todėl, norėdami pamatyti šių žvaigždėmis spindinčių palmių viršūnes, turėsite pakelti akis į dangų.

Nepaisant šių medžių didybės, jie yra nykstanti rūšis. Bene labiausiai prie vaškinių palmių nykimo prisideda… katalikai. Anksčiau žmonės nuo mažiausių medžių skindavo lapus, kuriuos naudodavo Verbų sekmadienį. Dėl to dažnai žūdavo patys jauniausi medžiai. Dabar Kolumbija paskelbė vaškinę palmę nacionaliniu medžiu ir ėmėsi teisiškai ją saugoti.

Buvęs prezidentas Alvaro Uribe išgyveno 15 pasikėsinimų nužudyti

Ar kada nors žvelgdami į politikus susimąstote, koks yra gyvenimas, kai esi toks nepopuliarus? Nors daugelis politikų visame pasaulyje yra niekinami, pasikėsinimai juos nužudyti yra gana retas reiškinys – dabar dauguma savo nepasitenkinimą valdžia mieliau reiškia socialiniuose tinkluose.

Tačiau buvusiam prezidentui Alvaro Uribei labai nesisekė. A. Uribė prezidentu dirbo aštuonerius metus (2002-2010 m.), todėl turėjo daug laiko susirasti įtakingų priešų. Per visą savo gyvenimą buvęs prezidentas išgyveno net 15 pasikėsinimų nužudyti! Nors tai skamba įspūdingai, buvusio slaptosios tarnybos vadovo teigimu, Fidelis Kastro išgyveno mažiausiai 634 pasikėsinimus į jo gyvybę!