Keliaudami tampate geresniu žmogumi

Blogas Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Kelionėse mes laviname tam tikras charakterio savybes ir tampame geresniais žmonėmis. Įvairūs psichologijos tyrimai tą patvirtina.

1. Kelionės skatina empatiją

Žmonės gimę būti empatiški - gebėjimas jausti kito žmogaus skausmą yra įsišaknijęs mūsų smegenyse ir yra visų sveikų santykių pagrindas. Tačiau, kaip ir daugeliui dalykų gyvenime, tam reikia nuolatinės praktikos. Harvardo universiteto psichologijos profesorius Stivenas Pinkeris teigia, kad per pastaruosius du šimtmečius paplitusi žiniasklaida išplėtė šį "empatijos ratą", nes tolimi gyvenimai tapo prieinami. Prieinami visiškai nauju būdu.

Tačiau, nors dabar per išmaniuosius telefonus beveik akimirksniu galime susipažinti su pasauliu, informacijos perteklius daro mus abejingus – visko per daug, kad mums rūpėtų iš tiesų. Kadangi kelionės verčia mus "ištrūkti iš savo komforto zonos" ir susidurti su naujais žmonėmis ir naujomis situacijomis realiame pasaulyje, jos stiprina mūsų gebėjimą užjausti įvairesnius žmones.

2. Kelionės pagilina jūsų supratimą

Kelionės padeda pažinti nepažįstamus dalykus, leidžia abejoti prielaidomis ir stereotipais, kurie dažnai nulemia mūsų požiūrį į pasaulį. Štai kelionėse dažnai sutinkame žmones, kurių kūnai, mūsų supratimu, yra sužaloti – mursių genties moterys Etiopijoje į lūpas dedasi keramines lėkšteles, dani genties moterys Vakarų Papua netekurios artimojo nusipjauna dalį savo piršto, daugelis sutiktų genčių savo kūnus puošia randais. Mums tai visiškai nesuprantama ir baisu. Susidūrimas su kitu žmogumi ir jo supratimas, nepriimant visko, ką jis daro, visuomet padeda bendrauti su pasauliu geranoriškiau ir ne taip smerkiančiai.

3. Kelionės didina savimonę

Būdami atviresni kitiems, tampame atviresni ir sau. Šis atliktas tyrimas parodė, kad gyvendami užsienyje ir apmąstydami savo vertybes, kai kasdien susiduriate su nepažįstamomis situacijomis ir žmonėmis, geriau pažįstate save ir mažiau stresuojate. Nors šiame tyrime buvo nagrinėjamas gyvenimas užsienyje, o ne kelionė, tikėtina, kad toks pat poveikis būtų pasiektas ir ilgiau keliaujant. Kelionės palaiko mūsų proto lankstumą, nes kelia iššūkį mūsų nusistovėjusiems veikimo ir matymo būdams. Tai, savo ruožtu, ugdo bene vertingiausią įgūdį - kūrybiškumą.

4. Kelionės daro jus kūrybingesnius

Automatizavimo ir dirbtinio intelekto pasaulyje, kūrybiškumas taps išskirtiniu bruožu. Kolumbijos universiteto profesoriaus Adamo Galinskio atlikti tyrimai parodė, kad vadovai, gyvenę keliose užsienio šalyse ir taip susipažinę su kitomis kultūromis ir kalbomis, yra kūrybiškesni ir drąsiau žiūri į savo darbą. Kiti Olandijoje ir Singapūre atlikti tyrimai parodė, kad keliaujantys žmonės geriau sprendžia problemas netradiciniais būdais.

5. Kelionės didina pasitikėjimą

Kelionės stipriai skatina pasitikėjimą, nes jos nuolat verčia mus atsidurti sudėtingose ir nepatogiose situacijose, kuriose turime aktyviai bendrauti su nepažįstamais žmonėmis ir pasitikėti jais, net ir tais, kurie yra iš visai skirtingų kultūrų. Tai stiprina pasitikėjimą ir platesniu mastu, jausmą, kad "visi esame kartu", kad turime bendrų interesų ir tikslų, kurių reikia siekti. Pasitikėjimas kitais yra būtina laimės jausmo dalis.

6. Kelionės padeda jausti žemę po kojomis

Kelionėse gausu akimirkų, kurios mus įžemina. Atvykimas į naują oro uostą, negalėjimas ransti norimos vietos kelia diskomfortą. Tačiau tai taip pat verčia mus priimti diskomfortą ir pakilti virš jo.

Kelionės yra tokios galingos, nes padeda mums atrasti žmogiškumą kituose žmonėse - ir taip atrasti geresnę savo pačių versiją.