Magiškos Kolumbijos vietos

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Žydronė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 86016

Klauskite

Dalintis:

Kartais gali pasirodyti, kad Kolumbija visai neturi jokių "įžymybių", tai yra vietų, kurios būtų žinomos visame pasaulyje lyg naujieji architektūros ar gamtos stebuklai. Bet tai tik reiškia, kad mažai domėjotės - tokių įspūdingų vietų tikrai yra.

Karibų karūnos perlas – Kartagena

Trumpai. Kartagena – vienas gražiausių miestų visoje Lotynų Amerikoje (saugomas UNESCO), įsikūręs prie Karibų jūros. Miestą puošia spalvingi pastatai mediniais balkonais, gausybė bažnyčių ir aikščių, o visą šį turtą juosia gynybinė siena ir įspūdingos tvirtovės.

Ką pamatyti. Kelis kartus apeikite Kartagenos senamiestį, juosiamą ginybinės sienos. Palandžiokite po tvirtovės San Felipe de Barachas tunelius. Nuvykite į Popas vienuolyną, įsikūrusį ant kalvos – ypač dėl vaizdo į senąją ir naująją Kartageną.

Ką paragauti. Vietinėje “sevičerijoje” paragaukite sevičės – šviežios (termiškai neapdorotos) žuvies, marinuotos citrinų sultyse. Nusipirkite tradicinių saldumynų iš moterų, parduodančių juos aikštėje prie garsiojo Kartagenos laikrodžio. Išgerkite šviežių egzotinių vaisių sulčių.

Kaip pajausti šios vietos magiją. Lėtai, be skubos pasivaikščiokite po Kartagenos senamiestį, tai vienur, tai kitur prisėsdami kavos. Vakarėjant užlipkite ant gynybinės sienos ir stebėkite, kaip besileidžianti saulė nurausvina bažnyčių bokštus. Naktį apsilankykite viename iš naktinių barų, kur vietiniai žmonės šoka salsą.

Su Žydrone Lukšyte

2024 Spalio 17 - 2024 Lapkričio 02

Pažintinė kelionė į Kolumbiją: kur Karibai susitinka su Andais

PLAČIAU

3980 eur

+ aviabilietas

Taironos nacionalinis parkas – Karibai “kitaip”

Trumpai. Kalbant apie Karibų paplūdimius, Taironos nacionalinis parkas – tai geriausia, kas nutiko Kolumbijai. Ir tiems, kurie neieško “viskas įskaičiuota”, o labiau trokšta laukinės gamtos. Nuostabūs paplūdimiai, žydra jūra ir turizmo nesugadinta gamta.

Ką pamatyti. Neieškokite “lankytinų objektų”, tiesiog mėgaukitės!

Ką paragauti. Šviežios žuvies vienoje iš paplūdimio kavinių/kioskelių (su plastikinėmis kėdėmis). Kokosų vandens, geriamo tiesiai iš paties kokoso (per šiaudelį). Ką tik iškeptos duonos vietinėje kepyklėlėje (paklauskite vietinių kaip ją rasti, nes kepyklėlė pasislėpusi nuo kranto palmių giraitės “uždanga”).

Kaip pajausti šios vietos magiją. Tairona – ne Karibų kurortas, tai nacionalinis parkas, kuriame TIK laukinė gamta ir viena kita vieta nakvynei (galima nakvoti ir palapinėse ar hamakuose). Tad mėgaukitės gamta. Pereikite pakrante nuo paplūdimio iki paplūdimio, nuolat sustodami – tai išgerti kokosų vandens, tai nusimaudyti, pasikarstyti akmenimis, ar tiesiog pagulėti palmės pavėsyje. Neskubėkite!

Momposas – miestelis upės glėbyje

Trumpai. Momposas – sunkiai pasiekiamas spalvingas miestelis, įsikūręs Magdalenos upės “glėbyje” (tarp dviejų upės šakų). Nerekomenduojama tiems, kurie po kelionės skaičiuoja pamatytus gamtos ar kultūros „stebuklus“, ir nuolat klausia savęs, ar buvo „verta tiek trenktis“. Rekomenduojama – besimėgaujantiems akimirkomis ir buvimu „čia ir dabar“.

Ką pamatyti. Aplankykite “tortiškais” papuošimais padabintą Santa Barbaros bažnyčią ir kelias kitas spalvingas bažnyčias. Užsukite į mažą filigrano dirbtuvėlę ir stebėkite, kaip vyriškos rankos veja ažūrinius juvelyrinius dirbinius iš sidabro siūlų. Užsukite į vietinių turgų ant upės pakrantės.

Ką paragauti. Paskanaukite gatvės maisto – į grandinę suvertų mėsos burbuliukų, išrūkytų dūmuose virš ugnies („butifarra“) . Užkąskite vietinio sūrio su traškia maniokų miltų duona tąsiu minkštimu. Pasisaldinkite gyvenimą citrinų džemu su žievelėmis.

Kaip pajausti šios vietos magiją. Kaip ir vietiniai, mėgaukitės siestomis hamake arba tradicinėje “momposietiškoje” supamoje kėdėje. Vakarėjant, prisėskite miesto aikštėje ir stebėkite, kaip vietiniai žaidžia šachmatais. Pasivaikščiokite upės pakrante ir stebėkite, kaip vaikai šokinėja į upę nuo senosios muitinės stogo.