Susipažinkite – magiško grožio Azorų salos

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Liudas

Rašykite man arba skambinkite tel.:

Klauskite

Dalintis:

Kai prieš keletą metų atradau sau šį salyną, grįžus į Lietuvą apėmė dvejopas jausmas. Nuostaba, kad tiek daug mažai žmonių žino apie šią vietą ir noras pasidalinti tuo, ką ten pamatėme.

Tapau savotišku to salyno geros valios ambasadoriumi – rašiau apie Azorus žurnalams, interneto portalams, pasakojau draugams.

Grįžę jie padėkodavo, pasidalindavo nuotraukomis ir pasakodavo kitiems, irgi mažai ką girdėjusiems apie šią Europos vietą. Kaip nuvykti į šias Portugalijos salas, kur apsistoti, ką ten veikti? Planavimo ten išties reikia, o skubančiais laikais tam ne visi turi valandų ar dienų. Bet štai geroji naujiena – mes sudarėme maršrutą, kuris padės pažinti net penkias iš devynių šio archipelago salų! Kartu su partneriais sukūrėme jums iškylų, plaukiojimų, atokvėpio ir įspūdžių aptarimo žemėlapį. Azorai, apie kuriuos daug kas yra mažai girdėjęs ar apskritai nežino, dabar – artimesni, nei bet kada.

Daug regėjau visokių salų, bet šitos – išskirtinės. Žmonės tuos trupinius vandenyne atrado palyginti neseniai, penkioliktame amžiuje. Todėl jei Žemėje dar galima rasti užuominų į pirmapradį planetos grožį, jų ieškoti reikia Galapaguose, Naujojoje Zelandijoje arba Azoruose.

Santa Marija. San Migelis. Terseira. Fajalis. San Džordžas. Gračioza. Piko. Flores. Korvo. Štai tas magiškasis devynetas, kadaise iškilęs iš vandenyno gelmių su trenksmais, dūmais ir magmos gumulais. Pragaro gelmių įkarštį atvėsino Atlanto bangos, bet salų nugaros liko nusėtos ugnikalnių randais. Dabar jie snaudžiai taikiai apžėlę vaiskia žole, kurią su dzenbudistiniu romumu atrajoja tūkstančiai laimingiausių planetos karvių, pabirusių šlaituose ir slėniuose.

Atlanto viduryje pabirusių salų žaluma, ugnikalniai, karštos versmės ir nesuskaičiuojami takai – tikras žygio mėgėjų rojus. Šios kelionės metu lankysime net penkias salas, beveik nepaliestas masinio turizmo, vadinamas vienu geriausių tvaraus turizmo pavyzdžių pasaulyje.

Diena po dienos bus galima mėgautis laukinės, ugnikalnių ir vandenyno sukurtais gamtos vaizdais. Bus dienų, kai plaukiosite su laisvėje gyvenančiais delfinais. Taip pat išbandysite dar neįprastą sportą - kanjoningą, leisiantį iš arti pažinti gražiausius krioklius.

Į programą įtraukėme du UNESCO saugomus objektus - istorinį Angra de Heroismo uostą bei Piko salos vyndarystės kultūrą. Kartais paklausite savęs – ar mes tikrai vis dar Europoje? Ko gero, tai nutiks besileidžiant į snaudžiančio ugnikalnio kraterį. O gal ir tyrinėjant požeminius urvus, kurie primena patirtis naujojoje Zelandijoje.

Kaip jau įprasta su „Travel Planet“, į kelionę vyks maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų. Tai – geriausia galimybė geriau pažinti šias vietoves.