9 faktai, kuriuos turi žinoti apie Birmą (Mianmarą)

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Čia vyrai dėvi sijonus (vadinamus longiais), moterys veidus išsitepa baltai (lyg ir tradicinis makiažas, saugantis jų odą), betelį kramtančios močiutės kraujo spalvos sulčių pilnomis burnomis - ir visa tai pamatysite vos išlipę iš lėktuvo... Tad ką įdomu žinoti, prieš keliaujant?

1. Pirmiausiai apie šalies vardą. Tai Birma (angliškai Burma) ar Mianmaras? Populiari versija teigia, kad po 1989 perversmo šalyje buvo norima atsisakyti Britų kolonijinio palikimo, t.y. pavadinimo ir šalis virto Mianmaru. Tai nėra visiška tiesa, ne britai davė vardą Birma. Didžiausia šalies tauta yra bamai, tad vietiniai šalį vadindavo Bama. Angliškoje vardo versijoje atsirado "r" raidė, norint pabrėžti tarimo ypatingumą, nors iš tiesų "r" nėra tariama vietinių. Mianma - anot vardo keitimo šalininkų geriau atspindi šalį, nes apima ir kitas tautines mažumas, be tik bamus. Pagal tai kaip vadinate šią šalį galima net ir spėti, kurią pusę palaikote - dabartinės valdžios "draugai" sako Mianmaras, o kritikai - Birma. Tačiau, nors oficialiai JAV, Didžioji Britanija ir kitos šalys sako Birma, per šalies prezidentės vizitą 2013 gegužę pats Barakas Obama kelis kartus aiškiai ištarė "Mianmaras".

2. Dar apie istoriją. Britų valdymo laikais Birma buvo turtingiausia šalis Pietryčių Azijoje.

3. Tai tikriausiai viena iš nedaugelio pasaulio šalių, kur apie jūsų sveikatą spręs pagal jūsų storumą - kuo storesnis žmogus, tuo jis laikomas sveikesniu.

4. Birmoje niekas nekerpa plaukų pirmadieniais, penktadieniais ir per savo gimtadienį.

5. Vienas iš populiariausių sportų šalyje yra boksas. Jis pakankamai grubus ir boksuojamasi iki pirmojo kraujo.

6. Į svečius čia mėgstama eiti ir einama dažniausiai be perspėjimo.

7. Gana keista, bet šalyje populiari vyno gamyba. Būtinai paragaukite Sauvignon, Chardonnay, Late Wine ir Inle Valley White Wine.

8. Vienuoliai čia net gali priminti roko žvaigždes ir dar sugeba išdresiruoti kates šokinėti per lanką.

9. Šalyje karaliauja grynieji. Bankomatai užsienyje išduotų kortelių nepriima.