Bjauriausių Afrikos gyvūnų Top 5

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Nuvažiavus į Afriką, atpažinti liūtą daug žinių nereikia, užtat smagu pasigirti pamačius gyvūnų iš bjauriųjų penketo - kalbame apie tuos, kurie nepasižymi mielais snukeliais ir švelniu kailiu, bet kartais atrodo netgi įspūdingiau.

1. Gandras marabu

Marabu ūgis - nuo 110 iki 150 cm, išskėsti sparnai - nuo 210 iki 250 cm pločio. Skraido sulenktu kaklu - jo neištiesia, kaip kiti gandrai.

Marabu gyvena didelėmis kolonijomis. Lizdams renkasi drėgnas vietas medžiuose, maišinasi dvėseliena, varlėmis, vabzdžiais, driežais, graužikais ir mažais paukščiais.

2. Afrikinis karpuotis

Nei elegantiški, nei gražūs, afrikiniai karpuočiai (šernai) - vienintelės kiaulės, galinčios išgyventi kelis mėnesius be vandens.

Kai gauna vandens, jie geria reguliariai, taip pat mėgsta purvo ir smėlio vonias, trintis į medžius ir termitų sampylas ir paukščių atliekamas higienines procedūras.

3. Hiena

Plėšrusis žinduolis. Hienų žandikauliai gali išvystyti iki 5000 atmosferų jėgą, jais gyvūnas gali smulkinti net buivolų ir begemotų kaulus. Pirmosios kojos ilgesnės už užpakalines.

4. Grifas

Šių vanaginių plėšriųjų paukščių yra įvairių rūšių - nuo grifo vienuolio iki maitvanagio, o viena šių rūšių (palšasis grifas) retsykiais pasirodo netgi Lietuvoje. Skraido lėtai, yra ištvermingi, minta dvėseliena, lizdą pina ant medžio arba kalnuose.

5. Antilopė gnu

Gnu (tikrasis tarimas nju) gyvena milžiniškomisbandomis nuo pietų Kenijos šiaurėje iki Pietų Afrikos Respublikos pietuose ir gali išvystyti iki 80 km/val. greitį. Dažnai į antilopių gnu bandas saugumo sumetimais mėgsta įsimaišyti zebrai.