Didieji pasaulio akmenys: kokiose kelionėse pamatyti?

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Monolitiniai akmenys (ar uolos) - tai lyg milžinai, apaugę legendomis, tikėjimais, įvairiomis galiomis. Žinoma, juos pamatyti gyvai - tai ne pažvelgti per svetimą fotoobjektyvą. Tai netelpantis į nuotraukas jausmas, kuriuo norėtume pasidalinti su jumis, nes net trys iš jų užima savo sėslią vietą mūsų kelionėse.

Sigirija

370 m aukščio Šri Lankos gražuolis spalvotas liūto kalnas, kurio viršūnėje įsikūręs fortas, apsuptas džiunglių žalumos. Penktajame amžiuje prieš Kristų šis kalnas tarnavo vienuolynui, o vėliau tapo karaliaus Kasijapos įtvirtinimais. Užlipti į jį nėra labai lengva, tačiau kievienam įveikiama, tą galite išbandyti kiekvienoje kelionėje į Šri Lanką.

Uluru

Ši uola atrodo nuotraukoje ne taip įspūdingai, nes šalia nėra pastatų, tačiau tai galingiausia vientisa uola - 348 metrų aukščio ir 9400 metrai perimetro. 10 kilometrų, kad apeitume "akmenuką"... Nuo terakotos spalvos iki mėlynos ir violetinės per saulėlydį, ryškiai raudona per saulėtekį, esanti 335 km nuo artimiausio Australijos miesto Uluru priverčia įsimylėti ir sapnuoti šį nepaprastą milžiną. Pasak geologų, Uluru - tik milžiniško luito viršūnė. Skaičiuojama, kad jis leidžiasi gilyn dar 6 kilometrus! Tikras kelionės į Australiją pasididžiavimas!

Torres del Paine

Kuris monolitas didžiausias, įvertinti nėra lengva - juk svarbu ir aukštis, ir skersmuo, o aukščio įvertinimas gali kisti, priklausomai, ar skaičiuojama nuo jūros lygio ar nuo aplink esančios žemės. Torres del Paine Patagonijoje (Čilėje) rimtai pretenduoja prie didžiųjų - jo aukščiausia ledynų padailinta smailė siekia 2500 m. Kelionę į Čilę organizuojame tuo metu, kai didesnė tikimybė Torres del Paine pamatyti ne rūke ir lietuje.