Filmai, kurie įkvėps keliauti po JAV

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Audra

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 35653

Klauskite

Dalintis:

JAV, būdamos kino industrijos gigante, gali pasigirti daugybe filmų, kurie buvo nufilmuoti didmiesčiuose ir kvapą gniaužiančiuose nacionaliniuose parkuose.

JAV nacionaliniai parkai ir miestai yra itin mėgstami mokslinės fantastikos kūrėjų. Tačiau net jei specialiųjų efektų pagalba režisieriai gali sukurti beveik bet ką, atkartoti natūralų laukinės gamtos grožį yra be galo sunku. Pavyzdžiui, „Žvaigždžių kelio“ kūrėjų kompiuteriu sukurtos uolos vaizdas niekaip neprilygs Josemičio nacionaliniame parke stūksančio El Capitan kalno didybei. Kapitonas Kirkas „Žvaigždžių kelyje“ ( „Star Trek“) kopia į minėtą El Capitan kalną, Steveno Spielbergo didžiaakis „Ateivis“ („E.T.“) vaikštinėja garsiaisiais sekvojų miškais, o „Žvaigždžių karų“ („Star Wars“) Tatooine planetos dykumos kraštovaizdis filmuotas Mirties slėnio nacionaliniame parke. Filmų sąrašą galima būtų tęsti be galo, tačiau pristatome keletą išskirtinių vietų, kurios itin dažnai tampa filmavimo aikštele.

Tarp tikrojo ir „Krikštatėvio“ Niujorko

Keliaujant tas pačias vietas kaskart galima pamatyti vis naujai. Egzistuoja ne tik Niujorkas, bet ir Niujorkas iš „Krikštatėvio“, Niujorkas iš „Kai Haris sutiko Salę“, Niujorkas iš „Vaiduoklių medžiotojų“, Niujorkas iš „Sekso ir miesto“ ir taip toliau. Ir su kiekvienu nauju „Niujorko“ filmu, kuriamas vis kitoks to paties miesto vaizdinys. Tai galioja visoms filmų režisierių pamėgtoms vietoms ir ne tik JAV. O prieš kelionę verta bent keletą filmų pažiūrėti dar kartą – miestą pamatysite ir skirtingų veikėjų akimis.

Filmavimo aikštelė: Didysis kanjonas

Vieno iš 7-ių pasaulio gamtos stebuklų peizažas įamžintas klasika tapusiame filme „Telma ir Luiza“ („Thelma and Louise“). Kai aktorių Susan Sarandon ir Jean Deivis veikėjos nusprendė susiremontuoti 66-ųjų fordą kabrioletą ir pasileisti link Didžiojo kanjono, jaunos merginos net nenutuokė, kad sukūrė vieną įsimintiniausių scenų visų filmų istorijoje. Filmo pabaigoje, merginos spausdamos akseleratoriaus pedalą tuo pačiu kabrioletu skrenda virš stačių kanjono uolų. Tokia poelgio drąsa buvo lyginama ir su epiniu Didžiojo kanjono mastu. Vyresniosios kartos žiūrovai puikiai atsimena Melo Gibsono kurtą personažą Bretą Maveriką to paties pavadinimo filme „Maverikas“ („Maverick“). O matę šį filmą tikrai norės apsilankyti Didžiajame kanjone bei Route 66, kuriais keliavo romantiškas nuotykių ieškotojas pokerio lošėjas Bretas bei jo bendrakeleiviai: žavioji koketė Anabelė Bransford (akt. Jodie Foster) ir teisininkas Maršalas Kuperis (akt. Jamesas Garneris). Pabėgimo scena pašto karieta turbūt yra viena įsimintiniausių visame filme: Maverikas stabdo karietą, kad ši nenulėktų nuo stataus kanjono skardžio. O čia herojaus gyvybė buvo išgelbėta Didžiojo kanjono geologijos: jei kanjono kraštas nebūtų buvęs iš kalkakmenio, Maverikas būtų nusiritęs stačiomis uolomis, o filmas pasibaigęs kur kas anksčiau. Sausame klimate kalkakmenio paviršius tampa grublėtas, už jo galima laikytis; uolų tvirtumą galėsite išbandyti ir jūs apsilankę Didžiajame kanjone.

Filmavimo aikštelė: Monumentų slėnis

Monumentų slėnyje buvo filmuotas garsusis „Forestas Gampas“ („Forrest Gump“): filmas, kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Tomas Henksas. Šis romantiškas keistuolis, kvailas, geraširdis vyras, bėgo per gyvenimą vedamas naivumo. Tačiau galop jis nustojo bėgti ir nusprendė grįžti namo; ši scena nufilmuota vietoje, šiandien skambiai pavadintoje Foresto Gampo kalva. Mačiusius filmą gali kankinti dilema, kas gyvenime geriau – kvailas geraširdis ar protingas savanaudis? Nepažadame, kad apsilankius čia rasite atsakymus, tačiau fantastiškus peizažus garantuojame. Vis dėlto, turbūt niekas geriau neįamžino Monumentų slėnio didybės už režisierių Džoną Fordą, kuris čia nufilmavo beveik visus savo vesternus: „Ieškotoją“, „Pašto karietą“ ir kt. Būtent jo dėka žiūrovai atsimins susišaudymus, traukinių apiplėšimus dykumos viduryje, lasais mojuojančius kaubojus ant arklių ir, be abejo, nuolat ekrane besikartojančius Monumento slėnio peizažus.

Filmavimo aikštelė: Niagaros kriokliai

Kai reikia įsivaizduoti pasaulio kraštą – Niagaros kriokliai yra tam idealiai tinkanti vieta. Tuo pasinaudojo ir trečiojo „Karibų piratų“ („Pirates of the Caribbean: at World‘s End“) filmo režisieriai. Esam įsitikinę, kad kiekvienas filmą matęs žiūrovas ilgam įsiminė vieno didžiausių pasaulio krioklių vaizdą papildomai pagardintą specialiaisiais kino efektais. Klasikinio amerikietiško kino gerbėjai prisimins ir 1953 metų trilerį „Niagara“, tapusį tikru šedevru. Nors pagrindinį vaidmenį jame atliko garsioji Marilyn Monroe, finalinės filmo scenos žvaigžde tapo pats Niagaros krioklys. Būtent jis buvo nelaimingos meilės, pasibaigusios žmogžudyste, liudininku. Pajusti krioklio galią ir didybę galės visi, apsilankę čia.