Fotogeniškiausios (tapybiškiausios) Kinijos vietos

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Jei reiktų rinkti Kinijos labiausiai paplitusius įvaizdžius - be Didžiosios Kinijos sienos ar Molinės kariuomenės į visus topus iš karto patenka ir Avataro filmo pasaulyje išgarsinti Geltonieji kalnai ar tapubiškas Li upės slėnis su kartinėmis uolomis.

Geltonieji arba Avataro kalnai

2009-aisiais pasirodęs filmas „Įsikūnijimas“ iškart sužavėjo pasaulį - juostos populiarumo priežastimi tapo ne tik puikus siužetas, bet ir įspūdingos filmavimo vietos. Viena tokiųrežisierių įkvėpę Geltonieji kalnai Kinijoje.
Sakoma, kad Geltonaisiais šie kalnai buvo pavadinti imperatoriaus Huang Di, dar kitaip žinomo, kaip Geltonasis imperatorius, garbei. Viena iš legendų apie šiuos Kinijos kalnus pasakoja, kad Geltonieji kalnai buvo vieta, kur Huand Di imperatorius po mirties įžengė į dangų. Kaip ten bebūtų, šiandien 100 milijonų metų senumo Geltonieji kalnai yra viena lankomiausių vietų Kinijoje.

Duoklę filmo įžymybei atidavė ir šalies valdžia, vėliau vieną iš uolų pervadinusi į „Avataro Aleliuja kalną“. Tiesa, valdininkai tikino, jog tai padarė ne siekdami pasipelnyti, bet tam, kad paskleistų žinią, jog šis gamtos stebuklas priklauso visam pasauliui.

Ekrane gali pasirodyti, kad smailios, daugiau nei kilometro aukščio medžiais apaugusios viršūnės tėra specialieji fantastinio filmo efektai. Tačiau vienoje vietoje išdygusių daugiau nei 3000 tokių kvarco uolienų stulpų, tarp kurių pakimba debesų kilimas, atrodo įspūdingai ir be kompiuterinių programų pagalbos. Mokslininkų teigimu, neįprastos formoserozijos rezultatas, kadangi Geltonųjų kalnų amžius gali siekti 100 milijonų metų.

Nors didėjantys lankytojų srautai sugriovė kalnams būdingą ramybę, Zhangjiajie nacionalinį parką verta aplankyti dėl kerinčių vaizdų ir neįprastų pramogų. Ekstremalus sužavės pasivaikščiojimas netoliese įrengtu, beveik 300 metrų aukštyje „pakibusiu“ stikliniu taku.

Li upė

Guangsi provincija nuo seno garsėjo pačiais gražiausiais kalnais ir upėmis visoje žemėje. Trylika amžių dailininkai ir rašytojai šlovino šias vietoves ir bandė perkelti jų nežemišką grožį bei žavesį ant popieriaus bei drobės. Kuizas Li upe - tai tarsi apsilankymas klasikiniame kinų paveiksle, kurio rūkas, kalnai ir upės užburia vos tik įžengus. Nefrito spalvos Li nuo Guilino vingiuoja pro nuostabaus grožio kraštovaizdžius, kuprotus kalnagūbrius, pavadintus slaptingais vardais, tokiais kaip Šikšnosparnio kalnas, Penki tigrai pagauna ožką ar Teptuko viršūnė.

Vaizdingose pakrantėse įsikūrusių kaimelių gyventojai jau pripratę prie nuolatos viena po kitos praplaukiančių turistų valčių ir, nekreipdami dėmesio, užsiima savo darbais: vaikai teškenasi vandenyje, moterys skalbia, vyrai aria ryžių laukus. Kiti žvejoja, įsitaisę ant plonų bambukinių plaustų. Kai kurie žvejai vis dar naudojasi dresuotų kormoranų paslaugomis: pagauta žuvis įstringa paukščio snape, kadangi ant kaklo užmautas žiedas neleidžia jos praryti.