Įdomiausi faktai apie Armėniją

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Aistė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 611 26298

Klauskite

Dalintis:

Armėnija – viena iš trijų Pietų Kaukazo valstybių plačiai garsėja savo vynu, brendžiu bei virtuvės šedevrais. Tačiau tai – tik dalis visų grožybių ir įdomybių, kurias jums pasiruošusi parodyti ši nedidelė, dar mažai atrasta šalis.

1. Šachmatai – privalomas dalykas mokyklinėje programoje. Vaikai netgi laiko šio intelektualaus sporto egzaminą! Sostinėje stovi Tigrano Petrosiano vardo šachmatų rūmai, kuriuose vyksta dideli pasaulinio lygio šachmatų turnyrai.
2. Pirmoji krikščioniška šalis. Armėnija pirmoji pasaulyje priėmė krikščionybę kaip oficialią valstybinę religiją. Tai įvyko 301-aisiais metais. Šalį į krikščionybę atvertė šv. Grigalius Švietėjas. Šalyje stovi ir pirmoji pasaulyje krikščionių bažnyčia – tai šventoji Ečmiadzino katedra, pastatyta IV a. pradžioje.
3. Armėnija yra viena iš pirmųjų vyno gamintojų pasaulyje. Dėl šio titulo šalis varžosi su kaimynine Gruzija. Neseniai Areni urve atrastas 6000 metų senumo vynuogių spaudimo presas – bent kol kas seniausias istorijoje! Derlinguose Ararato kalno slėniuose auga puikaus skonio vynuogės.
4. Šventasis Araratas iš tiesų yra ne Armėnijoje. Nepaisant to, kad ši įspūdinga viršukalnė (5137 m) yra Turkijos teritorijoje, armėnai garbina Araratą, tai yra šalies nacionalinis simbolis ir pasididžiavimas. Pasak vietinių, šis kalnas apsaugojo juos per itin stiprų žemės drebėjimą. Taip pat, tai gali būti būtent ta vieta, kur, pasak Senojo testamento, Nojus, plaukdamas laivu, išsilaipino pailsėti. Nojaus arka puošia ir valstybinį herbą.

5. Europos likimas nuskalautas armėnišku brendžiu. II-ojo Pasaulinio karo metu J.Stalinas nuolat plukdydavo dėžes armėniško brendžio tuometiniam Didžiosios Britanijos ministrui pirmininkui Vinstonui Čerčiliui. Savo meilės šiam tauriam gėrimui jis neslėpė. Sulaukęs 71-erių paskaičiavo, kad per gyvenimą išgertam brendžiui sunkiai pakaktų trijų pilnutėlių traukinio vagonų. Manoma, kad 1945-aisiais vykusioje Jaltos konferencijoje V.Čerčilis, J.Stalinas bei F.Ruzveltas sprendė Europos likimą, skalaudami gomurius būtent armėnišku brendžiu.
6. Neužkandai lavašu – nepavalgei visai. Lavašas kepamas požeminėse krosnyse (vadinamuose toniruose) nuo neatmenamų laikų. Armėnai lavašu užkanda viską, net ryžius! Ne veltui lavašas 2014-aisiais paskelbtas nematerialiu UNESCO pasaulio paveldo objektu.
7. Kam reikia jūros, jei yra Sevano ežeras. Armėnija nėra jūrinė valstybė. Tačiau būtent jūra vietinių vadinamas Sevano ežeras užima net šeštadalį šalies teritorijos. Tai yra didžiausias gėlo vandens telkinys Kaukazo šalyse, mėgstamiausia vietinių poilsio vieta. Kalnų apsuptas ežeras traukia lankytojus savo ramybe ir nuostabiais gamtos peizažais.
8. Armėnės – seksualiausios moterys pasaulyje. Bent jau taip nusprendė 44 tūkst. JAV vyrų, dalyvavusių apklausoje. Tikriausiai sprendimui nemažą įtaką padarė Kim Kardašian, kurios tėvo šeimos linija yra kilusi iš Armėnijos.