Įdomūs faktai apie Braziliją

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Žydronė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 86016

Klauskite

Dalintis:

Apie kiekvieną šalį galima iškapstyti įdomių ir netikėtų faktų. Šį kartą dalinamės su jumis istorijomis apie Braziliją - kiek iš šių faktų buvo žinomi jums?

 1. Brazilijos pavadinimas kilo nuo medžio (pau brasil), kurio syvai buvo naudojami raudonų dažų gamybai. Brasa reiškia žarijas.
 2. Net 150 metų Brazilija buvo didžiausia kavos eksportuotoja pasaulyje.
 3. Populiariausia pavardė Brazilijoje yra Silva.
 4. Brazilija turi daugiau nei 4000 oro uostų ir yra antroje vietoje po JAV.
 5. Brazilijos sostinė (pavadinta taip pat Brazilija) buvo sukurta tuščioje vietoje, kadangi net trys svarbūs Brazilijos miestai - Rio de Žaneiras, Salvadoras ir San Paulas - nepasidalino valdžia. Brazilijos miestas buvo pastatytas XX amžiaus 6-ajame dešimtmetyje per kelerius metus.
 6. Rio de Žaneiras kiekvienais metais į savo garsųjį karnavalą ir sambos festivalį pritraukia virš 2 milijonų žmonių.
 7. Pagrindinį patiekalą Brazilijoje dažniausiai lydi garnyras, kurį sudaro: bulvės, makaronai, ryžiai ir pupelės (bent jau trys iš šių produktų turi būti lėkštėje, kitaip - pietūs nenusisekę). Pabaigai dar viskas pagardinama stambiais kukurūzų miltais - jais apibarstomi visi patiekalai.
 8. Didžiausia japonų bendruomenė už Japonijos ribų gyvena Brazilijoje. Pirmieji japonai, atvykę į Braziliją, ieškojo laimės kavos plantacijose (XX a.pr.). Dabar apie 2 mln. japonų tebegyvena Brazilijoje.
 9. Nacionaliniu Brazilijos gyvūnu laikoma papūga ara.
 10. Brazilija yra pirmoji šalis uždraudusi deginimąsi soliariumuose.
 11. Kartą brazilai per populiariausią internetinę parduotuvę eBay bandė parduoti lėktuvnešį.
 12. Brazilija buvo pirmoji šalis Pietų Amerikoje, kurioje moterims buvo leidžiama tarnauti kariuomenėje (nuo 1980 metų).
 13. Brazilija yra laimėjusi Pasaulio futbolo čempionate net penkis kartus.
 14. Brazilijoje kalbama apie 180 kalbų (didžiausia kalbų įvairovė - Amazonės baseine). Manoma, kad iki šiol yra apie 70 genčių (o gal ir daugiau), kurios niekada nėra mačiusios baltojo žmogaus.
 15. Populiariausiu Brazilijos afrodiziaku laikoma piranijų sriuba.

Pažintinė kelionė į Braziliją

PLAČIAU