Kinų Valentino diena – Qixi

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Qixi festivalis (七夕节)tai festivalis vykstantis septintą septinto mėnesio dieną pagal kinųkalendorių. Šio festivalio pagrindas yra daugiau nei 2000 metų senumo legenda. Kadangi legenda yralabai romantiška - festivalis dažnai vadinamas kinų Valentino diena. Jis turi daug kitų pavadinimų:Septynetų naktis, Šarkų festivalis ir Jaunos moters/dukros festivalis. Jis tradiciškai yra labaisvarbus jaunoms moterims ir jos yra pagrindinės jo dalyvės. Šis festivalis ir jo legenda įkvėpė Tanabata(Žvaigždės festivalį) Japonijoje ir Chilseok festivalį Korėjoje.

Legenda kuria paremtas šis festivalis pasakoja apie įsimylėjėlius - audėją (Zhinü/织女) ir piemenį(Niulang/牛郎 ), kurie susituokė ir susilaukė dviejų vaikų, berniuko ir mergaitės. Nors jų gyvenimasbuvo laimingas, tačiau galiausiai jie buvo ištremti į priešingus Sidabrinės upės krantus, kadangi Zhinü
buvo dievaitė, o Niulang mirtingasis ir jų meilė buvo uždrausta. Vieną kartą metuose, septintą septintomėnesio dieną, šarkos suformuoja tiltą virš upės ir įsimylėjėliai gali susitikti. Šioje legendoje Zhinü ir Niulang simbolizuoja žvaigždes Vegą ir Altayrą, o upėPaukščių Taką.Nors šio festivalio papročiai su laiku kito, tačiau dauguma jų liko skirti jaunoms merginoms. Jos šiofestivalio metu rodydavo savo siuvinėjimo, maisto gaminimo ir vaisių drožinėjimo sugebėjimus,varžydavosi tarpusavyje, būdavo bandoma nuspėti jų ateitį. Pavyzdžiui, yra paprotys kurio metususirenka kelios merginos ir gamina koldūnus, į vieną jų įdedama moneta, į kitą - adata ir į trečią - raudonadatulė. Tada žiūrima kam pasitaikys tie koldūnai. Moneta simbolizuoja turtą, adatą gavusi merginaturės miklias rankas, o gavusi datulę greit ištekės. Taip pat merginos garbindavo Zhinü tikėdamos, kad tai padės joms sulaukti laimės, turėti laimingą santuoką ir įgauti Zhinü siuvinėjimo sugebėjimus.Vakare šeima susėsdavo prie pastatyto kieme stalo ir stebėdavo dangų.

Komercializmas ir Vakarų Valentino dienos įtaka sumažino šio festivalio populiarumą. Miestuosedažniausiai švenčiama Valentino diena, tuo tarpu kaimuose populiaresnis Qixi festivalis, tačiau net irten retai laikomasi tradicijų. Merginos šiais laikais dažniausiai perka savo drabužius, todėl sugebėjimasgerai siūti nebėra toks svarbus. Festivalis tampa labai panašus į Valentino dieną, poros apsikeičiadovanomis, todėl padidėja gėlių ir saldainių pardavimas, taip pat populiarios romantiškos kelionės.Tačiau nepaisant to, kad šiais laikais tradiciniai papročiai prarado savo svarbą, legenda apieįsimylėjėlius vis dar yra perteikiama iš kartos į kartą ir šis festivalis išlieka pačiu romantiškiausiutradiciniu Kinijos festivaliu.