Ko turbūt nežinojote apie Maldyvus

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Vos tik išgirdus žodį Maldyvai, prieš akis iškyla baltų paplūdimių ir smaragdinio vandens vaizdai. Tai - ideali vieta poilsiui ir atsipalaidavimui, tačiau šios salų grandinės istorijos puslapiai - taip pat verti dėmesio. Pateikiame keletą įdomybių, kurių apie šią šalį tikrai nežinojote.

Legendomis apipinta istorija

Maldyvai nuo seno buvo žinomi dėl savo patogios geografijos, nes per šią salų grandinę driekėsi daugelis prekybos kelių. Pirmieji kolonizatoriai į Maldyvus atvyko iš Indijos. Tikroji data nežinoma, tačiau manoma, kad tai įvyko dar prieš Kristų. Legenda sako, kad tuo metu gyveno taiki bendruomenė, kuri garbino saulę ir vandenį. Pirmuoju salos karaliumi tapo Indijos karaliaus sūnus, kurį tėvas išsiuntė į Maldyvus dėl blogo elgesio. Pirmasis karalius buvo atsakingas už Maldyvų „Adeetta“ dinastijos įkūrimą. Ši dinastija žinoma, kaip Saulės dinastija, kurios era baigėsi karalienei susituokus su Mėnulio dinastijos kunigaikščiu.

Didelis raštingumas

Maldyvai pasižymi tuo, kad suaugusiųjų raštingumas siekia 98 procentus. Gyventojai išsibarstę per 200 salų, todėl labai sunku suvienodinti švietimo sistemas. Iki 18 metų švietimas Maldyvuose yra pagrindinis veiksnys sėkmingai ateičiai. Padedant UNICEF 1987m. Maldyvai sukūrė vieningą švietimo sistemą. Jie sukūrė mokytojų išteklių centrus, kurie nuotoliniu būdu, interneto pagalba moko visose salose vaikus. Šioje švietimo sistemoje aktyviai raginami dalyvauti tėvai ir globėjai.

Pavojus išnykti iš žemėlapio

Dėl klimato kaitos ir didėjančio vandenynų vandens lygio iškilo grėsmė Maldyvų saloms. Keletas salų jau - evakuotos, baiminamasi, kad salose pritrūks gėlo vandens. Prezidentas, siekdamas atkreipti dėmesį dėl susiklosčiusios padėties, 2009m. spalį surengė posėdį vandenyno apačioje. Prezidentas ir kiti 13 vyriausybės pareigūnai sėdėjo prie stalo, kuris buvo nuskandintas ant vandenyno dugno. Tokiu netradiciniu būdu buvo siekiama atkreipti pasaulio dėmesį dėl klimato kaitos padarinių.

Stebinanti gyvybės įvairovė

Maldyvuose vandenyno gyvybė tiesiog stebina. Stebint banginius, garantuojame, kad pamatysite 1500-2500 skirtingų banginių ir delfinų. Bet kuriuo metų laiku yra 10-12 skirtingų banginių ir delfinų rūšių. Taip pat galima pamatyti patį didžiausia bangininį ryklį, kurio ilgis siekia nuo 5,5 iki 10 metrų. Šias didžiules žuvis galima pamatyti iš viršaus, nes vanduo skaidrus it stiklas.

Pagarba skirtingoms religijoms

Turistai prieš atvykdami į Maldyvus turi žinoti, kad tai musulmoniška tauta. Todėl privalu laikytis vietos įstatymų ir tradicijų. Kažkada Maldyvuose vyravo budizmas, tačiau vėliau, dėl keliaujančių musulmonų pirklių ir šventikų įtakos, XII a. įsivyravo musulmonų tikėjimas. XVI salas kolonizavę portugalai bandė gyventojus paversti krikščionimis, tačiau tai nepavyko. Pagal dabartinius įstatymus prezidentas ir visi kabineto nariai turi būti musulmonų sunitai, tačiau Maldyvai garsėja dideliu pakantumu kitoms tautoms ir jų tradicijoms.

Tegyvuoja magija!

Na ir pabaigai linksmas faktas 🙂 Daugelis Maldyvų gyventojų tiki antgamtinėmis jėgomis, įskaitant juodąją ir baltąją magiją. 2013 m. rugsėjo mėnesį policija sulaikė kokosą, nes jis kėlė įtarimų prezidento rinkimų metu. Jis buvo rastas ne rinkimų apygardoje ir buvo kaltinamas, kad nebuvo rinkimų vietoje. Kokosai yra dažni magiškų burtų ir ritualų ingredientai. Policija pakvietė baltąjį magą, jis ištyrė kokosą ir jokių prakeikimų nerado. Kokosas buvo paleistas į laisvę.