Ko Vietnamui COVID-19 akivaizdoje pavydi visas pasaulis?

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Audra

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 35653

Klauskite

Dalintis:

1400 km sienos su Kinija, kurioje kilo koronaviruso pandemija, tačiau 0 mirčių nuo COVID-19. Tai – ne Pietryžių Azijos tigro, moderniojo Singapūro, o besivystančios Vietnamo šalies statistika, kurios jai gali pavydėti visas pasaulis. Iš viso Vietname šiuo metu 288 žmonėms patvirtinta COVID-19 diagnozė, tačiau 249 žmonės jau pilnai pasveikę. Tai ir ne tik greičiausiai lėmė, kad naujausiame „Travel + Leisure“ žurnale Vietnamas pateko tarp 17 valstybių, į kurias rekomenduojama vykti pasibaigus COVID-19 krizei.

Žinoma, Vietnamas yra autoritarinė, vienos partijos valstybė, tad gali kilti abejonių dėl informacijos patikimumo, bet daugelis ekspertų nemato pagrindo abejoti oficialia šalies statistika. Australijos Stateginės Politikos Instituto analitikė Huong Le Thu interviu ABC televizijos kanalui sakė, kad tarptautinės organizacijos, užsienio epidemiologai ir net Australijos ambasadorius Hanojuje išreiškė užtikrintumą dėl viešai prieinamos informacijos. Reuters naujienų agentūra pakalbino 13 Hanojaus laidojimo namų atstovus, kurie taip pat patikino neužfiksavę jokio mirčių padėjimo nuo pandemijos pradžios. Nepriklausoma plėtros ir humanitarinė organizacijos „Plan International“, veikiančios 71 pasaulio valstybėje, vadovė Vietname Sharon Kane taip pat patvirtino, kad nėra jokių pavojaus ženklų, įspėjančių apie slepiamus skačius. Pasak jos, Vyriausybė nuo pat sausio mėnesio pradžios pripažino viruso grėsmę, atvirai kalbėjo apie ribotus medicinos resursus, todėl stengėsi greitai ir griežtai užkirsti kelią viruso plitimui.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Vietnamui Kidong Park interviu teigė, kad dar sausio mėnesį, iš karto kai tik Kinija pranešė apie pirmuosius COVID-19 atvejus, Vietnamas deramai įvertino riziką. Nuo vasario 1 d. Nacionalinės Vietnamo avialinijos „Vietnam Airlines“ sustabdė visus skrydžius iš Kinijos, Honkongo ir Taivanio, o nuo kovo 21 d. Įsigaliojo draudimas ir visiems kitiems tarptautiniams skrydžiams. Visi, kurie grįžo į Vietnamą turėjo izoliuotis 14 d. Valstybės finansuojamose ir valdomose vietose. Taip pat buvo izoliuoti ne tik sergantys, bet ir galimai užsikrėtę. Kovo pradžioje Vietnamo mokslininkai jau buvo sukūrę tris skirtingus ir nebrangius testus, kai tuo metu Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) dar iš viso neturėjo savo gaminamų testų. Laboratorijų, galinčių atlikti COVI-19 testus skaičius nuo sausio iki balandžio mėnesio išaugo keliasdešint kartų – nuo 3 iki 112. Žinoma, šalies propagandos mašina buvo pajungta tam, kad žmonės dėvėtų kaukes, liktų namuose ir išmoktų tinkamai plauti rankas.

Vietnamas pamažu atsiveria

Jau daugiau nei mėnesį Vietname nebuvo užfiksuotas nė vienas COVID-19 atvejis, tad veiklą pradėjo visi turistiniai objektai, kavinės ir barai. Nuo birželio mėnesio Nacionalinės Vietnamo avialinijos atnaujino visus vidinius skrydžius. Kita gera naujiena, kad Lietuva pateko tarp 80 valstybių, kurių piliečiams nuo liepos 1 d. bus suteikiamos turistinės vizos. Tiesa, kol kas nėra atnaujinti tarptautiniai skrydžiai, tačiau jei ir toliau situacija liks panaši, žinių galime sulaukti jau greitai. Beje, Vietnamas į 17 rekomenduojamų šalių, į kurias rekomenduojama vykti po COVID-19 pandemijos pateko dėl savo ilgų paplūdimių ir nuodėmingai skanaus maisto, kuriuo galima mėgautis siaurose, tačiau gyvybingose miestų gatvelėse. Iš kitų Pietryčių Azijos valstybių į šį sąrašą pateko Filipinai – taip pat dėl rojų primenančių, nesibaigiančių paplūdimių, kuriuose įmanoma išlaikyti socialinę distanciją, kuri, matyt, dar ilgam taps „nauja realybe“.

Informacija parengta pagal Australijos naujienų tarnybos „ABC News“ pranešimą ir JAV kelionių žurnalo „Travel + Leisure“ tekstą