Kodėl Indijoje karvės yra šventos?

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Karvė Indijoje šventa nuo senų laikų. Kodėl? Atsakymas elementarus ir trumpas: karvė buvo pagrindinė šeimos išlaikytoja. Pienasmaistas, išmatos naudojamos namų statybai (šildo namus), ritualinėms reikmėms. Karvių šventumo pagrindimą galime surasti jau vedose, kur šventa upė Sarasvati įgauna karvės savybių - teka pienu ir lydytu sviestu.

Indijoje karvės, tai gatvių karalienės. Vaikšto lėtai, išdidžiai, kažką kramsnodamos. Viena iš mano keliautojų manęs retoriškai paklausė, kodėl tos karvės čia tokios naglos? Jos draugė nusijuokė ir atsakė: tu būtum šventa, dar ne tokia nagla būtum?” - pasakoja Rūta,Travel Planetkelionių vadovė.

Karvių šventumas ne visada joms į naudą. Dėl to, kad ji šventažudyti negalima (hinduistas nužudęs karvę turi duoti didelę duoklę brahmanui-šventikui). Nebenaudingas karves žmonės, neturėdami kur dėti ir nenorėdami nusikalsti, paleidžia į gatves. Nuo tos dienos karvutė atsakinga pati už savo išsilaikymą ir dažniausiai atlieka šiukšlių rušiavimo funkciją. Tiesa yra ir tai, kad naktį policija vaiko karves iš Delio miesto centro. Naktį, kad niekas nepamatytų grubaus elgesio. Bet karvės taip pat sėkmingai pareina atgal.

Delyje yra ir karvių prieglauda kartu su šventykla. Ten globojamos tos karvės, kurios turi problemų su sveikata (koja lūžus, ar sugijusi ne taip ir pan.). Jomis rūpinasi visa kompanija vyrukų, kurie jas šeria, prausia ir gydo.

Ar galima gauti jautienos Indijoje? Žinoma, pietų Indijoje tai lengviau, tačiau ir šiaurės Indijoje galite rasti tokių vietų. Jei valgysite tokiojedhaboje(restoranėlyje), didžiausia tikimybė, kad aplink sėdintys žmonės bus krikščionys. Jautieną valgo ir musulmonai bei kai kuriuos gentys Keraloje ir Vakarų Bengalijoje. Ten netgi rengiami jautienos festivaliai, kur gaminamas jautienos karis ar kiti patiekalai. Labai įdomu, kad Indija yra viena iš tų šalių, kuri eksportuoja didžiausią kiekį jautienos. Šiuo verslu užsiima musulmonai, kurie priešinasi įstatymams draudžiantiems žudyti karves.

Beje, kalbant apie šventus gyvūnus, nereikėtų susikoncentruoti tik ties karvėmis. Anot hinduizmo, kiekvienas gyvūnas turi sielą, o tai reiškia, kad žudyti jokio gyvūno nevalia. Kartais teigiama, kad karvė yra tik simbolis, kuris perteikia visų gyvūnų šventumą.