Monstrai, kurie gyvena… šalia mūsų

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Tikriausiai kiekvienas esame matę ar bent girdėję apie animacinį filmą „Monstrų universitas“, kuris sukuria iliuziją, kad monstrai yra mieli padarai, kuriuos tik ir norisi globoti, o gal net turėti naminį gyvūnėlį panašų į juos. Gamtoje egzistuoja gyvūnų rūšių, kurie labai panašūs į monstrus, tikrus monstrus. Taigi, susipažinkime su keletu monstrų gyvenančių gamtoje.

Komodo drakonai

Indonezijoje, netoli Balio salos yra trys mažos salosRinja, Flores ir Komodotai vienintelės vietos pasaulyje, kur galima surasti Komodo drakonus. Na žinoma, jie nesispjaudo ugnimi, neturi keturių galvų ir taip pat negali pasigirti drakonišku dydžiu, bet tai didžiausi žemės ropliai, užaugantys net iki 3 metrų ilgio, o jų įkandimas gali būti mirtinas. Šių dienų monstrams minėtose salose yra įkurtas nacionalinis parkas, kurio teritorija laisvėje laksto vos keli tūkstančiai jų, taip pat parke gyvena beždžionės, buivolai ir galybė kitų gyvių kurias ir minta drakonai.

Lamantinai ir diugoniai

Lamantinai ir diugoniai, dar kitaip vadinami jūrų karvėmis. Šie gyvūnai nėra labai baisūs, tik dideli ir keistai atrodantys - taip pat gali priminti vaikystės košmaruose gyvenančius padarus. Abi rūšys priklauso diugonių ir lamamtininių vandens žinduolių gentims, gyvena seklumose ir minta vandens augmenija. Lamantinai gyvena Karibų baseine, Amazonės ir Vakarų Afrikos upių baseinuose, o diugonius galima rasti Indijos vandenyno pakraščiuose ir Raudonojoje jūroje bei Australijos pakrantėse. Lamantinų šeimos atstovai nuo diugonių skiriasi kaukolės ir uodegos formomis. Lamantino uodega turi irklo formą, tuo tarpu diugonių„šakutės“ formą.

Aey-Aye lemūrai

Aey-Aye lemūrai lietuviškai dar vadinami laibapirščiais. Šie mostriukai išsprogusiomis akimis yra priskiriami primatams, taigi yra giminingi šimpanzėms ir netgi žmogui. Jie aptinkami tik rytinėje Madagaskaro salos dalyje. Gyvūnai yra tamsiai rudos bei juodos spalvos, turi už save didesnę pūkuotą uodegą, letenėlės „puoštos“ smailais nagais išskyrus du didelius galinių kojų pirštus, kurie leidžia gyvūnams suptis ant šakos. Laibapirščiai visą gyvenimą praleidžia atogrąžų miško medžiuose ir itin retais atvejais nusileidžia ant žemės. Jienaktiniai padarai, todėl retam fotografui pavyksta juos įamžinti. Šie lemūrai dieną miega susisukę sferos formos lizduose. Šie lizdai teturi vieną įėjimą ir yra įrengti aukštai tarp medžių šakų.Galbūt dėl savo nesimpatiškos išvaizdos Madagaskare išvysti laibapirštį reiškia nesėkmę, bloga pranašaujantį ženklą. Todėl jie neretai nužudomi iškart, kai yra pastebimi. Tokios „tradicijos“ bei gyvenamųjų buveinių nykimas pavertė laibapirščius nykstančia rūšimi. Šiandien šie gyvūnai yra saugomi įstatymu.

Gigantiškas minkštakiautis vėžlys

Tai Azijoje gyvenantys gėliavandeniai vėžliai, užaugantys iki 2 metrų ilgio. 95 proc. savo gyvenimo jie praleidžia įsikasę į pakrantės purvą ir išlenda iš jo tik porą kartų per dieną įkvėpti oro. Maitinasi jie moliuskais, žuvimis ir upės augalais. Nors tai ir reta rūšisdidžiausia tikimybė juos pamatyti yra prie Mekongo upės (Kambodžoje).

Riestanosės beždžionės

Tikriausiai jas reikėtų vadinti benosėmis? Jos gyvena Azijoje, daugiausiai Kinijoje, Birmoje ir Vietname kalnuotose teritorijose. Randamos net 5 rūšys, kurios viena nuo kitos skiriasi kailio spalva. Be keistų nosių jos pasižymi ir rimtomis iltimis. Bet geriau įsižiūrėjusvisai simpatiškos, tiesa? Gyvena didelėmis grupėmis po 500-600 narių.

Kokosiniai krabai

Šie gigantiški krabai gyvena Indijos ir Ramiojo vandenynų salose. Kaip jau pasako jų pavadinimaskrabai sugeba įlipti į palmę ir atsidaryti kokosų riešutus. Vis dėlto tai ne pagrindinis jų maisto šaltinislabiau jie mėgsta kitus vaisius ar net smulkius gyvūnus. Tai didžiausi sausumoje gyvenantys nariuotakojai, užaugantys iki 5 kg svorio, o ilgis nuo kojos iki kojosiki 1 metro.