Vietnamo kepurės, Naujosios Zelandijos papūgos ir senieji Kubos automobiliai

Įdomybės

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Liudas

Rašykite man arba skambinkite tel.:

Klauskite

Dalintis:

Ant savo atostogų karolių veriame ne tik naujas šalis, naujus miestus, vaizdingas vietas, bet ir įdomius faktus. Dalinamės keletu, gal tai taps dar viena priežastimi keliauti.

Vietnamas. Vienos skrybėlės istorija

Tą mįslę daugelis išmokome nupiešti dar vaikystėje. Toks apskritimas ir du brūkšniai – vienas priekyje, kitas gale. Kas? Ogi vietnamietis važiuoja dviračiu, vaizdas iš viršaus.

Ir iš tiesų, vietnamietiška skrybėlė (arba Non La) yra vienas naudingiausių išradimų Azijoje. Ji tokia svarbi, kad turi net keletą kilmės legendų.

Ši istorija, kaip ir daugelis kitų, susijusi su ryžiais. Tiksliau, jų augintojais. Kadaise danguje gyveno milžiniška moteris, kuri saugojo žmones nuo negandų, o visų pirma – galingų liūčių. Ji dėvėjo iš palmės lapų susuktą apvalią skrybėlę. Kai deivė kažkur pradingo ir ėmė lyti, žmonės pastatė šventyklą, kurios stogas priminė jos skrybėlę, saugančią nuo vandens iš dangaus. Vėliau kažkas usgalvojo pasidaryti tokią pačią „dievišką“ skrybėlę.

Šiaip ar taip, Non La žinoma jau daugiau nei 3000 metų, ji saugo ne tik nuo lietaus, bet ir saulės, ja galima vėduotis joje patogu nešti ryžius ar vaisius. Yra daugybė kitų istorijų ir dizaino versijų – jos tokios pat skirtingos ir įdomios kaip ir ši spalvinga Pietryčių Azijos šalis.


Pažintinė kelionė į Vietnamą: nuo šiaurės iki pietų

PLAČIAU


Kur gyvena didžiausia papūga?

Naujoji Zelandija – tai visų pirma pirmapradė gamta, kurios įstabia išmone nepaliauji stebėtis, kad ir kiek daug kartų ten besilankytum. Milijonus metų tai buvo paukščių karalystė. Tam tikra prasme, jie ten karaliauja iki šiol. Todėl žinia apie naujausią archeologų radinį sudomino viso pasaulio ornitologus.

Naujoje Zelandijoje aptikti didžiausios mūsų planetoje kada nors gyvenusios papūgos kaulai. Herakliu pavadintas paukštis (2 iliustracija) neskraidė, buvo apie metro aukščio ir svėrė apie septynis kilogramus. Atrasti kaulai, kaip manoma, yra 19 milijonų metų amžiaus.

Didžiausios iki mūsų dienų išlikusios papūgos gyvena keliose mažesnėse salose. Kakapo (3 nuotrauka) yra labai reti naktiniai paukščiai, sveriantys iki 4 kilogramų. Keliautojams gerokai dažniau pavyksta pamatyti kitų papūgų rūšių, iki šiol gyvenančių kalnuose ir miškuose. Visų pirma – kaka (4 nuotrauka) ir kea. Taip pat – balsingųjų tui giesmininkų, albatrosų, pietinių padūkėlių ir, žinoma, legendinių kivių.

Bilietas į Marsą

Na gerai, ne visai į tą raudonos spalvos planetą, kur žmonėms patekti vis dar pernelyg sudėtinga. Tačiau arčiausiai Marso peizažų mūsų žydroje planetoje, ko gero, yra dykuma Jordanijoje. Ją vadina Vadi Rum.

Ši maždaug Niujorko miesto dydžio teritorija – tokia neįprasta savo reginiais, kad būten čia dažniausiai filmuojamos ne Žemėje vykstančių filmų scenos. Štai tik keli iš jų; „Misija Marsas“ (2000 m.), „Raudonoji planeta“ (2000 m.), „Paskutinės dienos Marse“ (2013 m.), „Marsietis“ (2015 m.). taip pat – „Prometėjas“, „Transformeriai“ ir kiti panašūs filmai.

Kuba. Antikvariatas, kurio greitai neliks

Viena priežasčių apsilankyti šioje Karibų jūros saloje yra reginiai gatvėse. Tiksliau automobiliai, atvežti į Kubą dar iki socialistinės eros ir išlikę iki mūsų dienų. Detroite pagaminti kadilakai, biuikai, ševrolė ir kiti monstrai su V8 varikliais, masyviais kapotais, didžiuliais ratlankiais. Senienos iš praėjusio amžiaus vidurio, girgždančios gatvėmis, nors jau kadaise turėjo išleisti paskutinį juodą dūmą.

Iki perversmo 1959 metais į salą iš JAV buvo atplukdyta apie 125 tūkst. tokių prašmatnių mašinų, nemažai jų sulaukė šių laikų, nes pakeisti jas tiesiog nebuvo kuo. Kuba - viena skurdžiausių šalių pasaulyje. 11 milijonų jos gyventojų tenka vos 60 tūkst. automobilių.

Tiesa, reikalai pamažu keičiasi, gatvėse randasi viena kita dešimtis šiuolaikinių mašinų.


Pažintinė kelionė su poilsiu į Kubą

PLAČIAU