Cikliškai vykstanti migracija tęsiasi visus metus, tad bet kuriuo metu galėsite ją stebėti. Pasaulyje labiausiai išgarsėjęs antilopių gnu šokimas nuo skardžio į Maros upę, Kenijos ir Tanzanijos pasienyje – tai vyksta rugsėjo mėnesį.
Kitas puikus metas keliauti yra vasaris, kada antilopės gnu atsiveda jauniklių. Aplink visada pamatysite ir plėšrūnų, tykančių lengvo grobio.
- Didžiosios migracijos metu keliauja daugiau kaip 1,5 milijono antilopių gnu, 200 tūkstančių zebrų ir gazelių.
- Nuo sausio iki kovo gimsta apie pusę milijono jauniklių. Vasario mėnesį – kasdien po 8000.
- Tai didžiausia antžeminė migracija pasaulyje, gyvūnai nukeliauja apie 800 kilometrų vieno ciklo metu.
- Migracija gali atrodyti chaotiška, bet mokslininkai tvirtina, kad antilopės gnu turi lyg ir bendruomenės protą, kai sistemiškai stebi aplinką ir įveikia kliūtis kartu.
- Antilopės gnu ir zebrai draugiškai rupšnoja kartu, nes minta skirtingomis tos pačios žolės dalimis.
- Antilopės gnu neturi bandos lyderio, todėl dažnai grupės suskyla į mažesnes, kurios suka ratu aplink pagrindinę masę. Jei įvertintume ir šias mažesnes bandas, migracija gali apimti ir pusę didžiulio Serengečio parko.
- Serengečio nacionalinio parko eko-sistema yra viena seniausių pasaulyje. Čia rasite daugybę gyvūnų ir augalų, kurių nėra kitur.
- Per migraciją žūsta 250 000 antilopių gnu ir 30 000 zebrų – nuo plėšrūnų, bado, troškulio ar išsekimo.
- Antilopių gnu, šokančių į Mara upę, laukia krokodilai. Jie panardina auką po vandeniu ir sudrasko į kąsnius. Krokodilas gali iššokti iš vandens per pusę savo kūno ilgio.
- Daugiau kaip 3000 liūtų seka migruojančias bandas per Serengečio parką.