14 japoniškų patiekalų, kuriuos privalote paragauti

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Japonai stengiasi ne kurti naujus skonius, bet, minimaliai apdirbant produktus ir naudojant nedaug prieskonių, išlaikyti natūralų skonį. Gamindami maistą japonai visuomet stengiasi pabrėžti patiekalo išvaizdą, išryškinti skonio savybes.

Tam tikri patiekalai valgomi tik tam tikru metu, o spalvingai dekoruojami saldumynai simbolizuoja sezonus:jie primena sakurų žiedus arba hortenzijas, daromi apvalūs kaip mėnulis arba primena sniego pusnis. Japonijos virtuvė išsiskiria patiekalų gausastengiamasi patiekti kuo įvairesnių patiekalų ir po truputį (vyrauja jūros gėrybės). Tenka pripažinti, jog maistas Japonijojetiesiog fantastiškas. Tiesa, ne visi mūsų keliautojai jį pamėgsta iš pirmo karto :)
Štai keletas japoniškų patiekalų, kurių būtų nuodėmė nepaskanauti.

Suši
Ko gero kiekvienas iš mūsų žino, kas yra suši ir, žinoma, ne kartą yra jų ragavęs. Tačiau kartą paragavus suši Tsukiji turguje – šis patiekalas niekada nebebus toks, kaip anksčiau... Tsukiji žuvies ir jūros gėrybių turgus – didžiausias pasaulyje, savo rytiniais tuno aukcionais stebinantis kiekvieną čia apsilankiusį turistą. Tai būtina pamatyti ir pajusti – juk niekur kitur neįsigysite šviežesnės žuvies, nei čia, kur visa produkcija sugauta šįryt.

Ramen
Ramen atsiradimo pradžia nėra aiški, tačiau, dėka garsiojo virtuvės šefo David Chang restorano New Yorke, šis patiekalas tapo itin populiarus Šiaurės Amerikoje. Ramen – tai sultinys su makaronais ir kiauliena. Sultinio skonių būna kuo įvairiausių, todėl kiekvienas gali pasirinkti pagal savo pomėgius (galima paragauti ir šaltų makaronų karštame sultinuke). Šis patiekalas yra nepaprastai populiarus Japonijoje, net yra įrengtas Ramen muziejus Yokohamoje.

Okonomiyaki
Tai iš tiesų labai gardūs blynai. Priklausomai nuo to, kuriame Japonijos regione nutarėte padegustuoti šį patiekalą, gali būti įvairiausių Okonomiyaki rūšių, dėl daugybės galimų ingredientų. Pavyzdžiui, kaip jums toks derinys: makaronai, kopūstai, porai, kumpis, šparaginės pupelės ir kiaušinis?.. Skamba kiek keistokai, tačiau skonis nustebina visus. Keista ir tai, kad šio japoniško maisto neįmanoma paragauti niekur kitur pasaulyje.

Monjayaki
Labai panašu į Okonomiyaki, tačiau jo tešlos tekstūra skystesnė. Ši variacija populiari Kanto regione, šalia Tokijo. Visi žino, jog geriausi monjayaki – Tsukishimoja rajone Tokijuje.

Matcha
Smulkiai sumalta į miltlius, žalioji arbata yra žinoma kaip matcha ir yra naudojama daugelyje patiekalų. Matcha yra populiariausia Kyote, taigi, nenustebkite, jog čia ji naudojama visur. Gali būti matcha kavos puta, matcha ledai, matcha pyragas, matcha žele ir dar daug matcha skanėstų...

Yakitori
Yakitori – ant iešmo keptos vištienos vėrinukai, kurių tiesiog reikalauja kiekvienas užsienietis. Jų galima paragauti kone kiekviename Japonijos restorane ar bare. Kepta mėsa Japonijoje – ne tas pats, ką mes įsivaizduojame kaip paprastą ir kasdienį patiekalą, tai lyg meno kūrinys ir ne vienas restoranas specializuojasi vien tik yakitori gaminime.

Takoyaki
Tai labai populiarus patiekalas Osakoje. Takoyaki specialioje keptuvėje gaminama iš tešlos, įdarytos aštuonkoju, tempura ir porais. Tokie maži tešlos kamuoliukai apliejami takoyaki padažu, majonezu ir apibarstomi džiovinto tuno riekelėmis. Juk net skamba skaniai, tiesa?

Kobe jautiena
Jei esate kepsnių mėgėjas, jums reikėtų paragauti Kobe jautienos ir paragavimui geresnės vietos nei Kobe miestas nerasite. Išskirtinumo šiam patiekalui suteikia paskrudintas kepsnio viršus ir minkštutė mėsa viduje.


Pažintinė kelionė į Pietų Korėją ir Japoniją

PLAČIAU


Taiyaki
Taiyaki – žuvies formos pyragaičiai, dažniausiai įdaryti raudonųjų pupelių pasta, tačiau galima paragauti ir su šokolado, plikyto kremo ar net ledų įdaru. Taiyaki skonis panašus į bandelės su džemu. Paragauti šio skanėsto galima bet kurioje Japonijos vietoje.

Tempura
Dar vienas panašus patiekalas, kurio paragauti galima visame pasaulyje, tačiau Japonijoje tempura populiariausia ir išskirtinė – tešla čia visada lengvesnė. Žinoma, tešla taip pat yra kepama, bet ji niekada neprisigėrusi aliejaus.

Omurice
Tai patiekalas, kuriame susipina rytų ir vakarų maisto gaminimo tradicijos – omletas, įdarytas keptais ryžiais, o ant viršaus – pomidorų padažas ir karis.

Tonkatsu
Tonkatsu – džiuvėsėliais apvoliotas gerai iškeptas kiaulienos kotletas ar nugarinė, dažnai patiekiamas su kopūstais, ryžiais ar makaronais. Arba mėsa yra dedama tiesiog į sumuštinį.

Shabu-shabu
Šis gaminimo būdas labai populiarus Japonijoje. Tereikia plonus jautienos ar kitos mėsos griežinėlius ir daržoves sudėti į paprastame, nedideliame puode verdantį vandenį ar sultinį (kitur Azijoje vadinama hot-pot). Išvirtas maistas dažnai apipilamas ponzu padažu (citrusinės sojos padažas) ir valgomas su baltaisiais ryžiais.

Gyoza
Japoniška koldūnų versija. Tradicinis gyoza receptas – tai plona tešla ir kapotos kiaulienos, kopūstų, česnakų ir sezamų aliejaus įdaras. Japonų koldūnai visada kepami.