Griežtėja Machu Picchu lankymo sąlygos

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Jurga

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 612 87007

Klauskite

Dalintis:

Kasmet apsilankymas inkų mieste Machu Picchu griežtėja. Naujausi apribojimai įsigalioja nuo 2017 m. liepos 1 d.

Ne paslaptis, kad Machu Picchu – geriausiai žinomas ne tik Peru, bet turbūt ir viso pasaulio archeologinis stebuklas. Peru džiaugiasi kasmet vis didėjančiais turistų srautais, o UNESCO nerimauja dėl nuolat “dėvimo” miesto. Tad kaskart lankantis taisyklės čia griežtėja: patekti į vidų yra ribojamas asmenų skaičius, vis daugiau uždaroma lankyti galimų teritorijų, netyčia pasiklydęs nebegali grįžti tuo pačiu keliu – tenka išeiti iš miesto ir apeiti visą nelabai lengvą ratą iš naujo. O ką jau kalbėti apie tai, kad vien tam, kad pasiektum inkų miestą, tenka keliauti autobusiuku, traukiniu, vėl autobusu ir galiausiai – nemažus atstumus užlipti savomis kojomis.

Naujausias apribojimas, įsigaliojantis nuo 2017 m. liepos 1 d. – įėjimo bilietas bus ribojamas tam tikromis valandomis. Nuo šiol turėsite tiksliai žinoti, kada norite patekti į inkų citadelę – iki vidurdienio ar po jo. Tradiciškai dauguma žmonių į miestą nori įžengti pirmoje dienos pusėje, todėl paklausa pirmojo užėjimo bilietams bus aukšta ir tikėtina, kad paskutinę minutę sugalvoję aplankyti Machu Picchu, būsite priversti taikytis ne prie savo norų, o prie turimų galimybių. Be to, net ir savarankiški lankytojai privalo samdytis vietinį licenzijuotą gidą – be lydinčio gido keliautojai į miestą nebus įleidžiami...

Turbūt ne veltui jau kurį laiką sklinda kalbos tarp vietinių gidų, kad po kokių 5-10 metų Machu Picchu lankymas bus išvis uždarytas: pakilsime iki apžvalgos aikštelės, apsidairysime aplinkui tarsi į atviruką ir keliausime žemyn. Vienok, kad ir pastaruoju metu Peru Turizmo departamentas deda daug pastangų išpopuliarinti kitus, ne mažiau įspūdingus, tačiau sunkiau kol kas pasiekiamus inkų miestus – Choquequirao ar Kuelap – kad nukreiptų turistų srautus į šiuos objektus.

Tad jei turite savo seną svajonę kada nors aplankyti paslaptingąjį Machu Picchu, kviečiu neatidėlioti to “geresniems laikams” ar paskutinei minutei. Ši vieta yra tikrai stebuklinga ir mane jaudina net ir penkioliktą kartą čia apsilankius. Ir žodžiais sunku nusakyti, kas čia tokio stebuklingo: statiniai gal ir nėra kažkuom ypatingi, tačiau visa aplinka, kurioje įsikūręs šis miestas, nesulyginama su niekuom kitu. Pacituosiu savo draugą Žygį, kuris prieš kelias dienas grįžo iš Machu Picchu: “gražesnės gamtos nesu matęs”. Ir neabejoju, kad tai gali patvirtinti dauguma čia apsilankiusiųjų.

Kviečiu keliauti kartu ir pasimėgauti vis dar prieinamu paslaptinguoju inkų miestu.