Iranas. Su kiek draudimų ir taisyklių teks susidurti?

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Kelionės į Iraną vis dar yra apipintos daugybės mitų. Labiausiai žmones gąsdina reikalavimai aprangai. Bet šį kartą norime pasidalinti keliomis bendravimo taisyklėmis.

Dovanos

Įėjote į paprastą suvenyrų parduotuvę nusipirkti lauktuvių ir traukiate savo pinigus, o pardavėjas jums sako: "Nekainuoja. Tai - dovana". Persų kalba skambėtų: "Qabel nadare". Arba įsėdote į taksi ir gale jūsų kelionės taksistas sako: "Kaip jums, nemokamai". Kas atsitiko? Jei iranietis pateikė jums tokį viliojantį pasiūlymą, geriausia būtų jo atsisakyti ir susimokėti. Nepriimti nemokamos paslaugos - tai etiketo taisyklė. Bet kai iranietis dovanoja jums papildomą dovaną prie pirkinio, neabejokite - tai nuoširdu.

Netieskite rankos iranietei

Iraniečiai yra labai draugiški žmonės, ir jiems būdingi įvairūs rankos paspaudimai, pečių paplekšnojimas ir draugiškas apsikabinimas, bet tai daroma tik tos pačios lyties atstovams. Todėl jeigu esate vyras, neskubėkite tiesti rankos iranietei – jūs galite ją įžeisti. Tas pats galija ir moterims - neskubėkite tiesti rankos vyrui. Bet jeigu iraniečiai patys rodo iniciatyvą – nesidrovėkite ir mielai atsakykite jiems tuo pačiu.

Jeigu atsisėdote nugara į žmogų – atsiprašykite

​Irane nepriimta sėdėti nugara į žmogų. Pagal Irano etiketą tokioje situacijoje jūsų visada atsiprašys. Ar tai būtų mečetė, teatras ar susirinkimas, priekyje sėdintis žmogus visada atsiprašys to, kuris sėdi už jo.