Iranas. Su kiek draudimų ir taisyklių teks susidurti?

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Kelionės į Iraną vis dar yra apipintos daugybės mitų. Labiausiai žmones gąsdina reikalavimai aprangai. Bet šį kartą norime pasidalinti keliomis bendravimo taisyklėmis.

Dovanos

Įėjote į paprastą suvenyrų parduotuvę nusipirkti lauktuvių ir traukiate savo pinigus, o pardavėjas jums sako: Nekainuoja. Tai - dovana. Persų kalba skambėtų: Qabel nadare. Arba įsėdote į taksi ir gale jūsų kelionės taksistas sako: Kaip jums, nemokamai. Kas atsitiko? Jei iranietis pateikė jums tokį viliojantį pasiūlymą, geriausia būtų jo atsisakyti ir susimokėti. Nepriimti nemokamos paslaugos - tai etiketo taisyklė. Bet kai iranietis dovanoja jums papildomą dovaną prie pirkinio, neabejokite - tai nuoširdu.

Netieskite rankos iranietei

Iraniečiai yra labai draugiški žmonės, ir jiems būdingi įvairūs rankos paspaudimai, pečių paplekšnojimas irdraugiškas apsikabinimas, bet tai daromatik tos pačios lyties atstovams. Todėl jeigu esate vyras,neskubėkite tiesti rankos iranieteijūs galite ją įžeisti. Tas pats galijair moterims - neskubėkite tiesti rankos vyrui. Betjeigu iraniečiai patys rodo iniciatyvąnesidrovėkite ir mielai atsakykite jiems tuo pačiu.

Jeigu atsisėdote nugara į žmogųatsiprašykite

​Irane nepriimta sėdėti nugara į žmogų. PagalIrano etiketą tokioje situacijoje jūsų visada atsiprašys. Ar tai būtų mečetė, teatras ar susirinkimas, priekyje sėdintis žmogus visada atsiprašys to, kuris sėdi už jo.