Kaip išsimiegoti ilguose skrydžiuose?

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Gebėjimas pamiegoti ilguosiuose skrydžiuose ne tik leis lengviau ištverti juos, bet ir nesugadins atostogų pradžiosjums nereikės kelių dienų, kad kompensuotumėte vieną nemigo naktį. Na, o grįžus namoleis paprasčiau grįžti į darbus. Nepatogios kėdės, triukšmas ar šviesa tam tikrai trukdo, bet yra keletas būdų, kurie palengvins miegą.

  • Pasirinkite tinkamą vietą. Jei nėra galimybės rinktis pilnai ištiesiamas verslo ar pirmos klasės vietas, daugelis aviakompanijų siūlo ir premium economy vietas. Paprastai jos kainuoja papildomai 5080 eurų vienam skrydžiui. Jų kiekis ribotas, tad geriausia, kad apie jas pagalvotumėte jau išpirkdami bilietus. Jas užsakyti ir apmokėti paprasta per konkrečios aviakompanijos interneto puslapį. Išsipirkti geresnę vietą taip pat galite ir panaudodami savo sukauptus skrydžių taškus, tad jei skraidote dažniau, būtinai įsiregistruokite į avialinijų lojalumo programas.
  • Jei vis dėlto papildomai mokėti nenoritepasistenkite iš anksto pasirinkti sėdėjimo vietą lėktuve. Kai kurios aviakompanijos (pavyzdžiui, KLM) leidžia tą padaryti iš karto. Kitostik tik registruojantis skrydžiui, bet nelaukite kol tai bus galima padaryti oro uoste. Internetu registruotis (check-in) galima atlikti nuo 24 iki 48 val. iki skrydžio (patikrinkite konkrečios aviakompanijos taisykles ir būkite pirmieji).
  • Jei esate drąsuspabandykite paprašyti stiuardesės geresnės vietos. Neužtenka pasakyti, kad norėtumėte kitos vietos, žinokite tiksliai ko norite. Kuo toliau, tuo avialinijos sunkiau taiko praktiką pagerinti skrydžio vietą, ir nedaro to be jokios priežasties. Didesnė tikimybė būti perkeltam į verslo klasę yra tada, kai reisas pilnas, bet turėkite įtikinamą paaiškinimą, kodėl jums to reikia. Ir būkite apsirengę ne kaip kurprinėtojas po ilgos ir sunkios kelionės.
  • Daug skraidantys sako, kad sėdėti reikia toje lėktuvo pusėje (žiūrint į lėktuvo priekį) ant kurio šono mėgstate miegotinegaliu niekaip to patvirtinti ar paneigti, tad geriau pereikime prie kitų praktiškų patarimų.
  • Dažnaivietos už lėktuvo sektorių atskyrimo sienelių turi daugiau vietos kojoms, tačiau tose vietose paprastai įkurdinamos šeimos su kūdikiais, tad ramybės jose gali būti mažai. Kitos daugiau vietos turinčios sėdynės yra prie avarinių išėjimų, tačiau kartais jose nėra galima atlenkti atlošo arba pakelti ranktūrių. Kai kurios aviakompanijos šių abiejų tipų vietas apmokestina papildomai. Jei skrendate su vaikaispamirškite apie vietas prie avarinio išėjimo ar net eilėje už jo.
  • Kai kurie keliautojai pataria vengti ir vietų pačiame lėktuvų galejų atlošai neatsilenkia, greta yra tualetai. Tačiau rinkdamiesi paskutnes eile kartais galite ir išloštijei lėktuvas bus nepilnas, paprastai tuščiausias lieka galas ir galėsite užimti dvi ar net visas keturias sėdynes.
  • Prie lango ar prie krašto? Prie lango visada bus patogiau atremti galvą, nereikės stotis, jei jūsų kaimynas norės eiti į tualetą. Tačiau jei jūsų kojos ilgos ar ir pats dažniau einate į tualetąvieta prie krašto leidžia patogiau ištiesti kojas ir turėti daugiau laisvės.
  • Vertingas puslapis yra Seatguru - jame galite pasitikrinti pagal savo skrydžio numerį ir datą, kokie konkrečios vietos išmatavimai, kiek atsilenkia atlošas ir pan.
  • Papildoma „įranga“. Pagrindiniai dalykai padėsiantys mieguikaklo pagalvė, miego kaukė, ausų kištukai ir kojinės. Dabar apie kiekvieną iš jų plačiau.
  • Miegojimui patogiau ne pripučiamos kaklo pagalvės, bet aš naudoju tokiąsvarbu nepripūsti jos pilnai. Viena iš sėkmingo miegojimo su tokia pagalve paslapčiųapsukite ją atvirkščiai. Taip bus patogiau ir sveikiau kaklui.
  • Miego kaukė apsaugos nuo išsibudinimo, kai greta mirksi kaimyno ekranas ar po saloną vaikšto žmonės.
  • Ausų kištukai turėtų būti kiekvieno tikro keliautojo kuprinėjeniekada nežinai, ar šalia neatsisės knarkikas arba neramus vaikas. Įsigykite gerus kištukus, o ne tuos, kurie dažniausiai nemokamai dalinami geresnių avialinijų. Jei esate jautrus aplinkos triukšmuiturėkite savo ausines, jos sustiprins tylą bei tiks, jei norėtumėte permušti garsų triukšmą raminančia melodija ar miško ošimu. Prieš kelionę tokį muzikinį takelį galite įsirašyti į savo telefoną.
  • Kompresinės kojinės sumažina tikimybę susirgti venų tromboze. Tai tipiška keliautojų bėda, o tokios kojinės (iki kelių) skatina geresnę kraujo cirkuliaciją, kai tenka sėdėti ilgas valandas. Taip pat pasiimkite ir šiltas kelionines kojines, kad iš karto galėtumėte išsispirti iš batų. Aš pati mėgstu kojines su guminiais padukaisskrendant su jomis vaikštau po lėktuvą, nereikia lenktis norint susirasti batus ir vargti aunantis.
  • Labai svarbu ilgam skrydžiui pasirinkti tinkamus drabužiuskad ir kaip būtų šilta, reikia visada turėti ir šiltesnį megztinį bei skarą ant kaklo, mat labai dažnai skrydžiuose oro cirkuliacija labai sušaldo. Pagrindinė taisyklė skrydžiuoserenkitės sluoksniais, kad galėtumėte neperkaisti per tik įsėdu į lėktuvą, kol dar neįjungtas vėdinimas, ir nesušaltumėte, kai jis ima pagaliau veikti.
  • Prieš ilgą skrydį venkite gėrimų su kofeinu ar gazuotų gėrimų. Nepamirškite gerti daugiau vandens. Keliaujant pravartu turėti buteliuką ar gertuvę, kuriuos galima pripildyti vandens kolonėlėse praėjus saugumo patikrinimą ir nepermokėti už vandenį oro uostų kavinėse. Tačiau negerkite per daug, kad nereiktų lakstyti i tualetą. Idealu skrydžio metu gerti vandenį ir žolelių arbatą, nors kartais taurė vyno irgi padeda užmigti. Paprastai sunkus maistas prieš miegą neleis to padaryti, tad tikrai nebūtina suvalgyti viską, ką duos avialinijos. Puiki mintis prieš skrydį būtų užsisakyti vegetarišką maistą, jis bus lengviau virškinamas. Jei avialinijų maistas kelia jūsų skrandžiui siaubą, geriau lengvai užkąskite prieš naktinį skrydį oro uoste ir išvengsite nemalonaus pilvo pūtimo skrydžio metu.
  • Migdomieji vaistai tikrai ne išeitisjie taip pat gali padidinti trombų susidarymo riziką. Geriau jau tiesiog skrydžio dieną atsikelti anksčiau, nei įprasta.
  • Atlenkite savo kėdės atlošą. Žinoma, pirmiausiai pasižiūrėkite atgal, galbūt už jūsų sėdintis žmogaus kojos jau ir taip remiasi į atlošą, galbūt jis tik ką pasidėjo karštą gėrimą ant staliuko. Žinau, kai kurie žmonės mėgsta miegoti padėję galvą ant atlenkto staliuko ar atrėmę ją į priekinį atlošą, tačiau taip ne tik labiau vargsta kaklas, bet ir yra rizika būti pažadintiems turbulencijos metu. Jei jau jums pasisekė taip, kad šalia yra laisva vietagalite susikelti kojas ant jos, svarbu kad tai netrukdytų kitam eilės kaimynui.
  • Jei užsiklojate pledu, užsisekite saugos diržą ant jo, taip stiuardesei nereikės jūsų budinti, jei prasidės turbulencija, o ji nematys, kad esate saugus.
  • Apgalvokite, kokių daiktų jums gali prireikti skrydžio metu ir įsidėkite į priekinę kišenę. Apsiribokite žurnalu ar knyga bei nedideliu higienos rinkiniu (dantų šepetukas, drėkinantis kremas) ir miego pagalbininkais, kuriuos jau aprašiau anksčiau. Nelaikykite rankinio bagažo po kojomis, nebent naudosite jį kaip priemonę pakelt aukščiau kojas. Priekinėje kišenėje taip pat negali būti per daug daiktų pagal avialinijų saugumo reikalavimus.
  • Jei jau teko „nelaimė“ sėdėti vidurinėje vietoje, nerašyta skrydžio etiketo taisyklė sako, kad turite pirmenybę užimti ranktūrius. Būtinai nueikite į tualetą dar oro uoste, o jei jau tą darote lėktuvepasistenkite prisiderinti prie šalia sėdinčio žmogaus, kol jis dar nepradėjo žiūrėti filmo ar neužmigo.
  • Žiūrėti filmą ar neyra dvi patirties pusės. Šviečiantis ekranas tikrai nepadeda užmigti, iš kitos pusės - nuobodus filmas kartais padeda.
  • Jei nesiseka užmigtipamankštinkite kojas, tam nebūtina eiti pasivaikščioti, galite padaryti tempimo pratimus kojoms. Miegui tai nepadės, bet jūsų kraujotaka padėkos.