Kaip išsirinkti egzotinę kelionę?

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Kokiais kriterijais remiantis lyginti skirtingų kelionių organizatorių keliones? Kaip išsirinkti sau tinkamiausią?

Įskaičiuota ir neįskaičiuota

Kai lyginate kelionės kainas, būtinai atkreipkite dėmesį į dalį, kas yra neįskaičiuota, kokių išlaidų jums nepavyks išvengti, arba be ko kelionė praras didelę dalį vertės. Kaip pavyzdys, neišvengiamais kaštais taps vidiniai skrydžiai, kuriuos kartais organizatoriai įrašo į neįskaičiuota - užsisakę kelionę, tikrai neimsite keliauti po šalį autobusais, kai visa grupė skris lėktuvu. Na, o kai kurių išlaidų, įrašytų į neįskaičiuota gal ir galima būtų išvengti, bet tuomet kelionė į tą vietą netenka prasmės - pavyzdžiui, jei nuvyksite į Naskos miestelį Peru, turbūt norėsite pamatyti tai, dėl ko ten atvažiavote - o būtent, Naskos linijas. O kai kurių organizatorių programų aprašymuose skrydį virš Naskos linijų rasite būtent neįskaičiuota eilutėje.
Na, ir pabaigai - matematika. Kai kurie kelionių organizatoriai labai mėgsta skiltį neįskaičiuota - susumavus eilutes šioje skiltyje, kartais kelionės kaina išauga ir apie 30 ar net 50 procentų. Nelabai verta lyginti kainas vien pagal reklamuojamas internetiniame puslapyje, tiesa?

Kelionės trukmė vs. kaina

Kai lyginate kelionės kainą, įvertinkite kiek dienų kiekviena kelionė trunka ir kiek kiekviena diena kainuoja. O tada belieka apsispręsti, ar imti brangesnę, bet ilgesnę ir turiningesnę kelionę, ar sutaupyti pinigų ir įspūdžių. Kaip pavyzdys galėtų būti kelionė į Izraelį, kai keliautojai lygina išsamų 11-os dienų pažintinį maršrutą su vos savaitės trukmės kelione, kurios metu jiems numatytos tik 4-ios dienos pažinties, o visa kita - skrydžiai ar poilsis. Normalu, kad kavinėje sriuba kainuoja mažiau nei kepsnys, bet jei keliaujate kartą per metus ir skrendat toli, turbūt nenorite išvykti iš šalies jos taip ir neparagavę.

Pažintinė kelionė už poilsinės kelionės kainą

Kai lyginate keliones, įvertinkite kiek dienų sudaro pažintinė programa ir poilsis. Daugumoje atvejų (išskyrus, kai poilsiui pasirenkamas prabangus viešbutis) pažintinės kelionės bus brangesnės, nei tik poilsis. Juk be viešbučio jau įskaičiuoti visi pervežimai, ekskursijos, gidas, įėjimo mokesčiai, lydintis kelionės vadovas. Taip, į Tailandą rasite puikių pasiūlymų už 1000 eurų įskaitant tarptautinį skrydį, tačiau tai spendimas norintiems pailsėti, o ne pamatyti, ką šalis turi pasiūlyti keliautojams.

Keliautojų grupės dydis

Jeigu galima sakyti, kad egzistuoja keliautojų, kurie skaičiuoja kelionės dienos kainą, ir juo labiau - tikrai nemažai tų, kurie sudeda neįskaičiuotas išlaidas, tai tikrai retas dalykas, kad kas nors pirktų kelionę brangiau vien dėlto, kad planuojama mažesnė keliautojų grupė.
Kelionių organizatorius, kuris šiandien paskelbtų mažinantis grupės dydį ir didinantis kainą, tikrai nesulauktų pasveikinimų. Tad mes to ir nedarome 🙂 Mūsų grupės visada buvo mažos - tačiau keliautojai už analogiškos trukmės ir išsamumo kelionę moka tiek pat ar labai panašiai, ar jie keliautų su mumis mažose grupėse, ar su kitais organizatoriais didelėse grupėse.

Tebūnie šis privalumas - mūsų dovana. Esame tikri, kad keliaujant mažesnėje grupėje, yra jaukiau bendrauti tiek su bendrakeleiviais, tiek su kelionės vadovu, lengviau patekti į įvairiausias vietas, lengviau užsisakyti skirtingus patiekalus restorane, net eilė prie tualeto sustojus būna trumpesnė.

Toks papildomas komfortas, žinoma, sukuria pridėtinę vertę, kelionė galimai džiugina labiau. Ir mes tai jums dovanojame, nes ir mums tokios kelionės patinka 🙂