Kaip pasirinkti kur ir kada keliauti?
-
Kai esame apriboti atostogų laiko, tada rekomenduojame rinktis ne svajonių šalį, o tą į kurią geras metas keliauti. Rinkdamiesi kryptį pasidomėkite kokios oro sąlygos šalyje, į kurią ruošiatės. Jeigu sunkiai pakeliate karštį ar šaltį, atkreipkite dėmesį ar tokios kraštutinės oro sąlygos nepasitaikys jūsų kelionėje. Tarkim Pietryčių ir Pietų Azijoje vasarą gali būti nepakeliamai karšta, ir beveik kasdien jas plaus tropinės liūtys.
-
Tinkamiausio sezono konkrečioje šalyje metu padidėja kainos. Važiuodami piko metu be viešbučių rezervacijos, galite nerasti, kur nakvoti. Pvz., Europoje keliauti vasarą (t.y. tada, kai visi atostogauja taip pat) reikia didesnio pasiruošimo. Keliauti šalyje vykstančių švenčių metu, turite susitaikyti, kad bus labai daug vietinių turistų ir taip pat trūks vietų autobusuose, traukiniuose, vietiniuose skrydžiuose. Be to, visada galite elgtis priešingai nei kitikeliaudami ne sezono metu galite nemažai sutaupyti, bet kai kurios atrakcijos gali būti jau uždarytos.
-
Kartais kelionės planus pareguliuoja gera aviabilietų kainasekdami aviakompanijų akcijas turite būti pasiruošę derintis prie jų, o ne prie savo norimų datų. Pigiausi skrydžių variantai dažnai būna su ilgais tarpiniais laukimais, oro uostų keitimais ir pan.pigiai ir patogiai nebūna. Geriausia aviabilietus į tolimas egzotines šalis pirkti kuo anksčiau, mažiausiai prieš 6 mėnesius. Pigių sąnaudų avialinijos (skrydžiai Europoje) akcijas skelbia ir likus 2 mėnesiams iki kelionės.
Keliauti savarankiškai ar su kelionių organizatoriumi?
Visi keliavimo būdai yra puikūs. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų:
Keliaudami savarankiškai neturėsite derintis prie bendrakeleivių, galėsite daugiau bendrauti su vietiniais žmonėmis, pasilikti ilgiau vietoje, kur labai patiks. Tačiau turėsite skirti daugiau laiko pasiruošimui ir būti nusiteikę keisti savo planus jau kelionės metu.
Keliaudami su grupele jausitės ramesni, neteks rūpintis kur nakvoti ar kaip gauti vietą į traukinį. Geras kelionė vadovas ir puikūs bendrakeleiviai taip pat praturtins kelionę. Tačiau liks mažiau vietos spontaniškumui, galbūt nepamatysite to, ko norėjote. Todėl labai svarbu atsakingai pasirinkti kelionių organizatoriųpalyginti ne tik siūlomas kainas, bet ir išsinagrinėti maršrutus, pasitikslinti kokio dydžio grupė, kas bus kelionės vadovas.
Kaip susidaryti kelionės maršrutą keliaujant savarankiškai arba kaip įvertinti kelionės organizatoriaus siūlomą maršrutą?
-
Keliauti savarankiškai galima tiek beveik nieko nesuplanavus iš anksto, paliekant savieigai, tiek užsisakius svarbiausius kelionės etapus.
-
Dėliodami maršrutus patys, nebijote peržvelgti ką siūlo kelionių agentūros. Rekomenduojame perskaityti kuo daugiau informacijos apie šalį ir išsirinkti labiausiai patraukusius dėmesį objektus. Tačiau į atsiliepimus internete visada žiūrėkite su atsarga, jie gali būti labai subjektyvūspriklausys nuo keliautojo nuotaikos.
-
Pasirūpinkite, kad kelionė būtų įvairi. Maršrutas turi būti toks, kad didmiesčius keistų mažesni miesteliai, kaimeliai ar gamta. Įspūdingiausius objektus pasilikite kelionės pabaigai, tada neatsiras persisotinimo jausmo, kad šalis jūsų nebedžiugina. Nesistenkite aplankyti visų garsiausių turistinių įžymybių. Geriau aplankykite mažiau, tačiau nelėkdami strimgalviais. Visko bet kuriuo atveju neįmanoma pamatyti, svarbu, kad kelionė nevirstu darbu renkant varneles prie aplankytų objektų. Kelionės pabaigoje verta pasilepinti trumpu poilsiu.
-
Keliaudami savarankiškai visada pasilikite keletą atsarginių dienų. Tai suteiks jums laisvumo keisti numatytą kelionės planą iškilus netikėtoms aplinkybėms.