Kelionių fotografijos patarimai

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Šiandien norime pasidalinti paprastais patarimais, kaip profesionaliai įamžinti kelionės akimirkas.

1. Pabuskite anksti ryte, pasilikite iki vėlumos

Ar esate girdėję, jog ankstyvas paukštis gauna skaniausią kirminą? Taip yra ir su fotografija, anksti atsikėlęs gali pagauti geriausius kadrus. Atsikėlimas ankstų rytą užtikrina ne tik gerą kadrą, bet ir ramybę paprastai užgultuoseturistų mėgstamuose objektuose. Ryte tokiose vietose galite sutikti tik keletą žmonių, kurie greičiausiai atėję tokiu pat tikslu kaip ir jūs ir tikrai nesimaišys jums po kojomis.

Vakaro taip pat nereiktų pamiršti, šiuo metu galima padaryti puikių kadrų, kuomet besileidžianti saulė sukuria nuostabių spalvų žaismą, o vakarui dar visiškai neatėjus, uždegami miesto žibintai, vaizdas tikrai nuostabus ir vertas kiekvieno keliaujančio fotografo dėmesio.

2. Pažinkite vietą į kurią žadate vykti.

Nors nuskambės banaliai, tačiau pirmiausia siūlome paskaityti knygas, kuriose smulkiai aprašoma šalis, nepatikėsite kiek galite atrasti dar niekada negirdėtų ir nematytų vietų. Siūlome nepamiršti paskaitinėti internetinių blogų ar įvairių straipsnių, juose tikraiatrasite daugybę vietų kurias norėsite ne tik pažinti, bet ir įamžinti savo fotografijose.

3. Šnekėkities su vietiniais gyventojais.

Kiekvienos šalies įamžinimas yra ne tik gražūs vaizdai, bet ir vietiniai gyventojai. Tokias nuotraukas labai sunku padaryti, nes vietiniai dažniausiai drovisi ir nesileidžia fotografuojami. Ką mes siūlome daryti tokiu atveju? Tiesiog pasisveikinkite, nusipirkite suvenyrą ar pagirkite už ką nors, tuomet būtinai paprašykite leidimo juos nufotografuoti.Taip suminkštinsite vietinių širdis ir pasidarysite įsimintinų kadrų.

4. Nepatingėkite pasinaudoti trikoju.

Tai nėra labai didelė naujovė, trikojai yra tikra pagalba norint padaryti gerą kadrą. Jų dėka nebereikia bijoti, jog rankai sudrebėjus praleisite progą užfiksuoti gražią akimirką, galėsite sufokusuoti vaizdą, nustatyti tinkamą apšvietimą ar užfiksuoti judančiuos objektus. Visur nesiūlome jų nešiotis, kartais tai tiesiog papildomas nešulys, bet dėl gražios fotografijos kartais juk galima pasistengti.

5. Nebijokite eksperimentuoti.

Pirmiausia siūlome padaryti paprastą kadrą, o tuomet ieškoti įvairių būdų viską užfiksuoti kitaip. Nebijokite pritūpti, pakreipti kameros, išdrįskite atsigulti bei fotografuoti iš įvairių kampų. Reiktų nepamiršti, jog nuotrauka gali visiškai pakeisti vaizdą fiksuojanti iš toli, vidutinio nuotolio ar labai arti.

6. Kantrybė - tai raktas į sėkmę.

Fotografija tai ne tik tai, ką jūs užfiksuojate, bet ir tai, kas tuo metu yra jūsų širdyje bei mintyse, todėl norint užfiksuoti tinkamą kadrą reikia didelės kantrybės. Svarbiausia susitelkti į smulkmenas. Fotografuojate debesis? Palaukite 15 minučių ir jie visiškai pasikeis, nebijokite laukti ir skirti tiek laiko kiek jums atrodo, kad reikia. Svarbiausia nebijokite bandyti!

7. Saugumas.

Tai dar vienas elementarus dalykas, tačiau labai svarbus kiekvienam. Svarbiausia kelionėse neprarasti budrumo. Fotoaparatai daug kainuoja, tačiaujūs prarasite ne tik daiktą, bet ir visas užfiksuotas akimirkas. Prieš kelionę nepamirškite apsidrausti savo fotoaparato, o kuomet nenaudojete jo -palikite viešbučio saugojimo vietose ir skrisdami visada įsidėkite jį į savo rankinį bagažą.

8. Visada fotoaparatą turėkite su savimi.

Nors anksčiau minėjome, jog padaryti gerą kadrą yra labai didelis ir kantrybės reiklaujantis darbas, tačiau pripažįstame, jog kartais tam nebūna laiko, o netikėtai atrasta vieta gali padovanoti daugybę gražių kadrų, kuriuos užfiksuoti galėsite tik dėl to, kad visur su savimi nešiojatės fotoaparatą.

9. Leiskities į nuotykius.

Aplankėte žymiausias vietas? Pamatėte tai apie ką svajojote? Tuomet pats metas pasiklysti. Tiesiog pasiimkite iš viešbučio registratūros atviruką su jūsų viešbučio adresu (tam atvejui jei pasiklystumėte) ir leiskities į nuotykius. Eikite ten, kur akys veda, nebijokite užsukti į dominančias vietas.

10. Saugokite savo nuotraukas.

Šiuolaikinės technologijos smarkiai pagerino kiekvieno gyvenimą, tačiau nutinka visko, kartais papraščiausiai sugenda kompiuteris, netyčia iškritęs fotoapartas daugiau nebeįsijungia ar tiesiog tampate vagysčių auka. Nepatingėkite pasidaryti savo nuotraukų kopijų, kurias saugosite atskiroje laikmenoje, o nutikus nelaimei, galėsite lengviau atsipūsti, jog viską išsaugojote.

11. Nuotraukų redagavimas.

Sklando mitas, jog profesionalūs fotografai redaguodami nuogtraukas tarsi sukčiauja, tačiau tai netiesa. Drąsiai koreguokite, tobulinkite savo nuotraukas ir darykite tik tai kas jums patinka, nes būtent taip jūs atskleisite save.

12. Taupykite savo pinigus.

Nusipirkote geriausiąir brangiausiąįrangą? Galvojate, jog dabar esate tikras fotografijos profesionalas? Smarkiai klystate... Nauja įranga nepadarys išskirtinių kadrų, jei nemokėsite ja naudotis. Tad pirmiausia siūlome susipažinti su fotoaparatu, jo funkcijomis, paskaityti daug literatūros ar užsirašyti į fotografavimo kursus, tai bus tikrai naudingesnė investija.

13. Niekada nesusitokite mokytis.

Su tobulėjančiu pasauliu, nuolat tobulėja ir fotografija, tai faktas. Niekada nereiktų sustoti išmokus kažką naujo. Jus domina fotografija? Tuomet nepagailėkite laisvo laiko pasiskaityt apie tai iš literatūros šaltinių, užsirašykite į fotografijos kursus ir niekada nebijokite tobulėti.