Patarimai besiruošiantiems į kelionę su vaikais

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Visuomenėje dažnai susiduriame su nuomone, kad kelionės su mažais vaikaisvienas vargas. Tačiau tie, kurie keliauja, patvirtins, tokiose kelionėse viskas taip pat kaip ir keliaujant su suaugusiais, netgi priešingaigali būti ir žymiai geriau. Svarbiausia, teisingai nusiteikti ir planuoti kelionę taip, kad visai šeimai būtų gerai.

„Tikriausiai daugiausiai rūpesčių kyla tuomet, kai kelionė planuojama taip, lyg keliautų vieni suaugę. Atsižvelgus į pagrindinius vaiko poreikiuspoilsį, valgymą, užimtumą, kelionė gali atnešti daugiau džiaugsmo nei rūpesčių. Tai galimybė šeimai pabūti kartu, pastiprinti ryšį vieniems su kitais. Mažas vaikas vargu ar įvertins pamatytus objektus, ragautą išskirtinį patiekalą, visiški mažyliai to net neprisimins, bet laikas su tėvais ir kitais artimaisiais paliks žymę visam gyvenimui. Vaikui net nesvarbu kur keliauti, jis bet kur jausis gerai, tik kad tėvai būtų šalia“,sako šeimos psichologė Giedrė GutautėKlimienė.

Su savo dukromis nuo pat mažens leidžiamės į kelionessu vyresnėle į pirmą kelionę išsiruošėme, kai jai buvo 6 mėn., o su jaunesnesulaukus metukų. Niekada nesame buvę poilsinėje kelionėje ir mums tai patinka. Tiesiog planuodami dieną atsižvelgiame kada reikia pailsėti, kada būtinai teks valgyti. Iš tiesų kelionėje su vaikais visiškai atsipalaiduojame, pamirštame visas kasdienos taisykles, įskaitant kokakolą ir bulvytes „fri“. Yra tik vienas receptas gerai kelionei su bet kokio amžiaus vaikutai tinkamas nusiteikimas ir pasiruošimas.

Keletas aspektų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis kelionei su vaikais:

Tinkamiausias amžius. Nėra tinkamiausio vaiko amžiaus kelionėms. Tiesiog atsižvelgiant į vaiko amžių reikėtų planuoti veiklas. Pavyzdžiui, iki 3 metų vaikui visiškai nesvarbu kur ir kas, svarbu, kad kartu su tėvais; 510 metų vaikas jau supranta daugiau, jam daug kas įdomu ir kelionę jis tikrai atsimins kaip neeilinę patirtį; kelionė su paaugliais gali būti sudėtinga, bet taip pat ir smagisvarbiausia, atsižvelgti į jų nuomonę, kartu priimti sprendimus, parodyti, kad jais pasitikima. Nieko baisaus, jeigu paauglys atsisakys keliauti kartureikia leisti ir tai.

Kelionės tipas. Daugeliui atrodo, kad su kūdikiais reikėtų riktis poilsines keliones. Nebūtinai. Tai gali būti ir pažintinės, tik gal ne tokio intensyvumo, apgalvojant visas būtinas stoteles. Jei keliaujama su vyresniais vaikais, geriau rinktis pažintinę kelionę. Tokie vaikai būna smalsesni, nori daugiau judėti, o ne ramiai būti. Svarbiausia tinkamai susiplanuoti laiką, turėti kuo užimti vaiką, kai jam pasidaro nuobodu.

Metų laikas. Tyrimai rodo, kad kūdikiai daug geriau pakenčia vėsą nei karštį, todėl renkantis kelionę su vaikais yra labai svarbu pasirinkti tinkamą metų laiką ir kelionės kryptį. Siūloma pirmenybę teikti šalims, kurios lepina malonia šiluma, bet ne varginančiu karščiu.

Įspūdžiai. Čia svarbiausi du aspektai. Dauguma žmonių yra įpratę skubėti keliaujant. Tačiau keliaujant su vaikais, geriau to nedaryti. Pasilikite pakankamai laiko nuvykti iki oro uosto bei neskubėti ir pačiame oro uoste, supažindinti juos su visais procesais, pavedžioti po oro uostą. Tai ypač svarbu, jei su vaiku keliaujate pirmą kartą. Tai jam nauja patirtis ir jis nori pats viską pamatyti. Taip jie jausis saugesni žinodami kas jų laukia ir jie mažiau bijos. Psichologė atkreipia dėmesį, kad įspūdžius svarbu dozuotiper daug įspūdžių gali atsiliepti dideliu nuovargiu arba atvirkščiai pervargimu, be to, kai įspūdžių ir naujų pažinčių per daug, vaikas nespės visko suprasti, juo labiau įvertinti.

Kelionė lėktuvu. Tėvams daugiausiai rūpesčių kelia būtent skrydis. Planuojant ilgus skrydžiu su vaikais labai svarbus yra skrydžio metasgalbūt vaikui lengviau pavyks jį ištverti naktį miegant.Į lėktuvą taip pat svarbu pasiimti įvairiausių užkandžių, žaidimų, filmukųkartais net mažų sąnaudų avialinijos gali nustebinti mažomis dovanėlėmis vaikams, tačiau geriau būti pasiruošus patiems palinksminti vaikus. Tai ypač pagelbės vėluojant lėktuvuilaukimas vaikams tikra kančia.Kylant lėktuvui vaikai dažnai patiria skausmą dėl oro slėgio pakitimotokiu atveju gali padėti ausų kištukai, ko nors kramtymas, yra ir kitas būdasreikia paprašyti stiuardesės šilto vandens (nei per šalto, nei per karšto), servetėlės ir puodelio. Sudrėkinti servetėlę šiltu vandeniu ir uždėti ant ausies. Garai atleis spaudimą ir nuramins skausmą.

Žaislai ir kiti svarbūs daiktai. Kiekvienas vaikas į kelionę nori susidėti visus savo žaislus. Tėvai turi tų žaislų skaičių sumažinti, nes turės juos patys prižiūrėti, kad nepasimestų. Leiskite vaikui pačiam susipakuoja savo mažą rankinį bagažą (geriausia ant ratukų). Svarbu, kad „bagaže“ būtų ir patogūs vaiko drabužėliais, mėgstamas pledukastaip vaikams bus saugiau, lengviau užmigti svetimoje vietoje.

Tai tik keli patarimai, galintys apgalvoti svarbiausius kelionės planavimo etapus. Kiekvienas vaikas yra individualus ir tik tėvai geriausiai žino, kas jam tinka geriausiaitad šalia šių patarimų, nebijokite atsižvelgti ir į savo nuomonę.