Patarimai norintiems nardyti

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Savo nardytojo pažymėjimą įgijau tikriausiai prieš 11-12 metų ir panardžius Egipte bei Venesueloje daugiau tą daryti po ilgos ilgos pertraukos jau nebeišdrįsau. Dalinuosi su jumis savo buvusios kolegės Ramunės, kuri dabar dirba nardymo instruktore, patarimais.

Pirmą kartą visada geriau nerti nuo kranto, turėsite daugiau laiko apsiprasti su naujais pojūčiais ir neįprasta įranga. Dauguma žmonių šiek tiek bijo šokti iš laivo su nardymo įranga, o dar pirmo panėrimo jaudulys! Nuo kranto bus žymiai ramiau ir lėčiau, turėsite galimybę paplaukioti sekliame vandenyje, kur bet kada galima atsistoti.

Prieš neriant išbandykite plaukiojimą su kauke ir vamzdeliu (snorkeling). Kai kuriems žmonėms reikia laiko apsiprasti kvėpuoti per burną, plaukioti su ląstais ar panardinti galvą į vandenį. Sūraus vandens gali patekti į akis, nosį, burną – nemalonu, bet užsižiūri į margaspalves žuvytes ir žiūrėk jau apsipratai. Jei su snorkeling viskas gerai, panerti neturėtų būti sunku!

Nardyti galima nuo 8 metų (maksimalus panėrimo gylis 2 metrai), nuo 10 metų galima nerti iki 12 metrų. Amžiaus apribojimų nėra, nardo ir 90 metų senoliai! Nereikia būti supermenu, jei nori nardyti, svarbu gerai jaustis ir norėti!

Prieš paneriant turėsite užpildyti medicininę anketą, kurios pagalba išsiaiškinsite, ar galite nerti. Prireikus, galima pasikonsultuoti su specialiu nardymo gydytoju.

Jei turite savo kaukę ar ląstus, prie kurių pripratote – nerkite su jais! Kaukę rinkitės su kuo minkštesniu silikonu, kad gerai priglustų prie veido. Ląstus šiek tiek didesnius, kad nespaustų ir smėlis, kuris pateks kai juos mausitės ant kranto, galėtų išbyrėti, kai pradėsit plaukti.

Panėrimo metu pasistenkite atsipalaiduoti ir kuo mažiau judėti. Ne taip pavargsite, sutaupysite oro ir pajusite daugiau malonumo. Pasistenkite nemaskatuoti rankomis, ypač jei norite iš arčiau pažiūrėti į žuvytes ar pusryčiaujantį vėžlį. Visi vandens gyvūnai labai gerai jaučia vandens judėjimą ir plaukia tolyn. Jei sustingsite – priplauks prie pat jūsų nosies!

Norite įamžinti pirmąjį panėrimą – palikite tai profesionalams. Susitarkite su instruktorium – gal jis ar jo kolega gales paimti fotoaparatą ir jus pafotografuoti. Jums ir taip bus ką veikti po vandeniu – apžiūrinėti žuvytes, prasipūsti ausis, laikytis tame pačiame lygyje kaip instruktorius, išpūsti vandenį iš kaukės. Čia kaip mokytis važiuoti dviračiu ir fotografuoti tuo pačiu metu.

Jei turite laiko, išbandykite nardymą baseine. Šiek tiek apsiprasite būti po vandeniu, žinosite ko tikėtis, atvirame vandenyje galėsite labiau atsipalaiduoti ir pasimėgauti povandeniniu pasauliu.

Esant galimybei rinkitės jūsų kalba arba užsienio kalba, kurią gerai žinote, kalbantį nardymo instruktorių. Jei norite saugiai panerti, svarbu suprasti pagrindines taisykles, kurias prieš panėrimą išdėstys jūsų instruktorius. Nesidrovėkite klausti!

Kelionės, kurių metu galite nardyti

Maldyvai. Apmokymo metu garantuotai galima pamatyti ryklių! Dažnai pasitaiko vėžliai, rajos. Maldyvuose bet kurį nardymo centrą rekomenduojame, paslaugų kokybe čia itin aukšta.


Poilsinė kelionė į Maldyvus

PLAČIAU


Tailandas. Tailandas gera vieta daryti kursus, ten jie nebrangūs. Labai rekomenduojame lietuvį nardymo instruktorių.


Kelionė į Tailandą smalsiems

PLAČIAU


Balis. Pilna nardymo centrų, nebrangu, šilta ir turtingas povandeninis pasaulis.