Populiariausios turistų apgavystės pasaulyje – žinokite, ko reikia saugotis!

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Keliaujant dažnai viena ar kitokia forma tenka susimokėti turisto mokestį, t.y. permokėti lyginant su vietiniais gyventojais arba tiesiog būti apgautam. Kokios yra populiariausios turistų apgavystė?

1. Draugystės apyrankė. Prie jūsų prieina žmogus ir siūlo/uždeda draugystės apyrankę. Jei jiems pavyksta - iš jūsų geriausiu atveju paprašys už tai pinigų, blogiausiu - atitraukus dėmesį ginčijantis - apvogs.

2. Pamesta piniginė. Tuščia piniginė (kokia būtų ją pavogus) atsiduriant ant žemės priešais jus. Kai einate pro ją, instinktyviai pasitikrinsite savąją. Na, o kišenvagiams tik to ir reikia - laukite jų savo kelyje.

3. Sutepti drabužiai. Kas nors ant jūsų užlies kečiupo ar kitą dėmę. Tada labai paslaugiai atkreips jūsų dėmesį ir puls padėti išvalyti. O tada jau saugokitės.

4. Fotografas. Kai fotografuojate vienas kitą, ypač jei esate pora, draugiškai nusiteikęs vietinis pasisiūlys jus nufotografuoti kartu. Lengvai išsisuksite, jei jūsų tik paprašys susimokėti už tai, blogiausia - liksite be fotoaparato ar mobilaus telefono.

5. Narkotikų prekeivis. Taksi ar tuk-tuko vairuotojai dažnai pasiūlo narkotikų savo keleiviams. Jei susigundysite - atsiras netikras policininkas išreikalausiantis iš jūsų nemažą baudą.

6. Brangus taksi. Tai, kad sumokėsite žymiai daugiau taksistui - matyt labiausiai paplitusi turisto mokesčio forma. Jums pasakys per didelę kainą važiuojant iš oro uosto (visada pasitikrinkite internete, kiek tokia kelionė turi kainuoti!), jums įjungs per greitai besisukantį skaitliuką arba pareikš, kad ta suma, kurią sutarėte prieš įsėsdami - buvo tik už vieną žmogų, o jūs juk dviese... Nuo tokių apgavysčių gelbsti tik pasiruošimas kelionei ir orientacinių kainų žinojimas.

7. Naktiniai autobusai. Jei gausite pasiūlymą važiuoti naktiniu autobusu pigiau nei kiti siūlo, nesidžiaukite radę. Po tokios kelionės galite neberasti kai kurių daiktų savo bagaže.

8. Dirbtinės spūstys. Stovite pustuščiame perone laukdami savo metro traukinio ir staiga jam atvažiuojant peronas prisipildo žmonių, o jūs tiesiog esate įnešamas į vagoną. Saugokite kišenes - jas galbūt jau krausto kišenvagiai.

9. Neįtikėtinas brangakmenių sandėris. Jūsų naujas draugas, maloniai užkalbinęs restorane ar apžiūrint turistinį objektą, pasisiūlys supažindinti jus su kitu savo draugu, galinčiu parduoti brangakmenius pigiau, kad galėtumėte juos pelningai parduoti grįžę namo. Kartais tokie sandėriai būna taip gerai surežisuoti, kad atsitokėsite tik skrisdami namo su nereikalingais akmenimis ar net iš viso be jų.

10. Netikras daktaras. Kelionėje daktaras jums gali pasiūlyti už nedidelį mokestį įsigyti medicinos išlaidas pateisinančius dokumentus, su kuriais tam tikrą sumą galėsite atgauti iš savo draudimo bendrovės. Tik daktaras netikras, o draudimo bendrovė tokius dokumentus atmes.

11. Netikras policininkas. Pareigūnas prieis prie jūsų ir prisidengdamas tuo, kad rinkoje cirkuliuoja nemažai netikrų pinigų paprašys jūsų parodyti savo turimą valiutą. Grąžins jums šiek tiek mažiau. Netikras policininkas taip pat gali paprašyti jūsų paso su viza ir prisidengdamas netikromis problemomis - bandys gauti baudą.

12. Netikras bilietas. Besiblaškančius stotyje ar laukiančius ilgoje eilėje gali išgelbėti geradariai, siūlantys parduoti bilietus. Arba tiesiog permokėsite, arba nusipirksite netikrą bilietą.

13. Nemokamas masažas. Be abejo žinote, kad nemokamas tik sūris spąstuose. Gavus nemokamą masažą teks susimokėti daugiau nei tikėjotės.

14. Besitobulinantys studentai. Prie jūsų prieis norintys savo anglų kalbą pasitobulinti studentai. Galbūt pakvies į savo mėgstamą kavinę, norėdami atsidėkoti už jūsų laiką. Ten sumokėsite daugiau nei norėtumėte, o studentai jau bus dingę.

15. Sudegęs/uždarytas viešbutis. Taksistas prisieks jums, kad viešbutis, į kurį paprašėte nuvežti, sudegė praėjusią naktį ir pasiūlys jums alternatyvą. Alternatyva bus brangesnė. Kai kada jus gali nuvežti į viešbutį panašiu pavadinimu, o jūs piktinsitės, kad nuotraukos užsakant internete visai neatitinka realybės.

16. Netikras skambutis. Jei vidurį nakties sulauksite skambučio iš viešbučio registratūros, prašančio patikslinti jūsų kreditinės kortelės duomenis - būkite tikri, kad apgavikai tikisi, jog naktį sudiktuosite juos, nenorėdami keltis iš lovos ir aiškintis vietoje.

17. Žaidimai su pinigais. Keičiant pinigus jums ne taip suskaičiuos milijonus naujos valiutos. Padavus stambią kupiūrą - grąžą gausite lyg nuo mažesnės. Padavėjui iš rankų netyčia iškris prie jūsų jau suskaičiuota grąža. Manipuliacijų su pinigais yra daugybė - būkite visada atidūs.

18. Pigūs suvenyrai. One dollar, one dollar šauks suvenyrų pardavėjai, bet jei susidomėsite jų siūloma preke - kaina greitai pakils ir taip lengvai jų neatsikratysite.