Ekspedicinis kruizas po Grenlandiją iki Reikjaviko, kuris vyksta tuo pačiu jūrų keliu, kuriuo daugiau nei prieš tūkstantį metų keliavo norvegų užkariautojai.
Ekspedicinis kruizas po Grenlandiją iki Reikjaviko, kuris vyksta tuo pačiu jūrų keliu, kuriuo daugiau nei prieš tūkstantį metų keliavo norvegų užkariautojai.
Po pietų Reikjavike (Islandija) arba Kopenhagoje (Danija) užsakomasis skrydis į Kangerlussuaką Grenlandijoje (galima rinktis abu skrydžio variantus).
Atvykę į Kangerlussuaką, būsite nugabenti į uoste esantį kruizinį laivą, kur būsite apgyvendinti savo kajutėje. Po saugos instruktažo galėsite pasimėgauti vakariene, kai plauksite į 160 km ilgio Kangerlussuako fjordą.
Po pusryčių atvyksite į spalvingą Sisimiuto miestą, kuriame susipažinsite, kaip atrodo šiuolaikinė Grenlandija. Šis miestas, turintis 5400 gyventojų, laikomas antruoju Grenlandijos "miestu". Sisimiuto apylinkėse žmonės su pertraukomis gyvena nuo 2500 m. pr. m. e.
1756 m. grafas Johanas Liudvigas Holšteinas (Johan Ludvig Holstein) čia įkūrė koloniją ir pavadino ją "Holšteinsborgu". Seniausioje Sisimiuto istorinio kvartalo dalyje stovi šios "Holšteinsborgo" epochos miestiečių namai, o seniausias miestelio namas datuojamas 1756 m. Vienas iš kultūriškai reikšmingiausių pastatų yra Mėlynoji bažnyčia, pastatyta 1775 m.
Kitas jūsų kelionės etapas - į pietinį Disko salos pakraštį, kur inkaras bus nuleistas saugomame natūraliame uoste, danų kalba vadinamame Godhavn ("Gerasis uostas"), o grenlandiškas pavadinimas Qeqertarsuaq reiškia "Didžioji sala".
Nors dėl Disko salos kalnų bazaltinių savybių topografija gerokai skiriasi nuo Grenlandijos žemyno, Qeqertarsuaqas turi ilgą ir turtingą istoriją ir kadaise buvo vienas svarbiausių šalies ekonomikos centrų. Nuo XVI a. bendruomenė buvo gana klestinti ir iki XX a. vidurio buvo laikoma svarbiausiu miestu į šiaurę nuo Nuuko, iš dalies dėl to, kad šioje vietovėje gyveno daug banginių medžiotojų.
Apsilankymo metu pasivaikščiosite po miestelį, aplankysite būdingą aštuonkampę bažnyčią, pramintą "Dievo inkilu", taip pat vietos bendruomenės centrą, kuriame vyks tradicinis grenlandiškas "kaffemik", kurį geriausiai galima apibūdinti kaip draugišką susibūrimą su kava, pyragu ir tradiciniais šokiais bei muzika.
Dienai artėjant į pabaigą, kruizinis laivas pasuks šiaurės rytų kryptimi, kad pasiektų nuostabų gamtos objektą - didžiulį Eqip Sermia ledyną.
Eqip Sermia ledynas garsėja savo amą atimančiu grožiu. Legendiniai Arkties tyrinėtojai pasirinko šią vietą kaip savo tyrimų bazę. Vienas iš tokių tyrinėtojų, garsus šveicarų glaciologas Alfredas de Kervenas, daugiau nei prieš šimtmetį naudojosi šia vieta kaip baze savo ekspedicijoms į Grenlandijos vidaus ledo skydą.
Plauksite kuo arčiau ledo krašto, tačiau saugiu atstumu, kad išvengtumėte grimztančių ledo luitų ir smarkaus bangavimo, kurį dažnai sukelia besitraukiantis ledynas.
Ilulissat yra bene geriausiai įsikūręs Grenlandijos miestas. Pavadinimas grenlandų kalba reiškia tiesiog "ledkalniai", todėl miestelis pagrįstai vadinamas "ledkalnių sostine".
Disko įlankoje, esančioje prie pat Ilulissato krantų, lediniame vandenyje tyvuliuoja milžiniški ledkalniai. Šie ledkalniai atplaukia iš Ledo fjordo (Icefjord), esančio už pusvalandžio kelio pėsčiomis nuo Ilulissato. Šias įspūdingas užšalusias struktūras maždaug 70 km gilyn į fiordą augina milžiniškas Sermeq Kujalleq ledynas. Šis 10 km pločio ledynas yra produktyviausias ledynas už Antarktidos ribų. Šio ledyno pagaminami ledkalniai sudaro daugiau kaip 10 % visų Grenlandijos ledkalnių, t. y. 20 mln. tonų ledo per dieną!
Dėl šių faktų ir nepamirštamų fjordo vaizdų Ledo fjordas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Per daugiau nei 250 metų, prabėgusių nuo Ilulissato įkūrimo, miestas nuolat klestėjo. Šiandien Ilulisatas yra trečias pagal dydį Grenlandijos miestas, kuriame gyvena daugiau kaip 4 500 gyventojų. Pagal Grenlandijos standartus miestas yra labai gyvybingas, svetingas ir gyvas, jame gausu įvairių kultūrinių pramogų.
Ilulissate gimė legendinis poliarinis tyrinėtojas Knudas Rasmussenas.
Šią dieną taip pat turėsite galimybę prisijungti prie kelionės laivu į Ledo fjordą* (neįskaičiuota į kainą). Kelionė iš viso truks apie dvi su puse valandos - tai puiki proga iš arčiau apžiūrėti nuostabų ledo skulptūrų peizažą.
Ši kelionė tikrai yra kažkas neįprasto ir puiki gamtos patirtis, kurią prisiminsite ilgus metus, tačiau būtinai pasirūpinkite šiltais drabužiais!
Jei žygis ar kelionė laivu nesuteikia pakankamai įspūdžių, taip pat yra galimybė surengti skrydžio ekskursiją virš Ledo fiordo (neįskaičiuota į kainą).
Vakare plauksite į pietus nuo "ledkalnių sostinės", už nugaros palikdami nuostabią Disko įlanką.
Ryte pasieksite Nuuką. Įplaukdami į Nuuko fiordą turite nemažai galimybių susidurti su sezoniniais vietovės lankytojais: kuprotaisiais banginiais!
Mažiausią pasaulio sostinę Grenlandiją daugelis laiko galingu didmiesčiu - iš viso čia šiandien gyvena 17 000 žmonių, t. y. beveik trečdalis salos gyventojų.
Teritorija apgyvendinta dar 2200 m. pr. m. e. Nuo 1000 iki 1350 m. po Kr. pietų Grenlandijoje ir Nuuko fiorde įsikūrė islandų vikingai ir žemdirbiai, o tuo pat metu į pietus iš Šiaurės Grenlandijos persikėlė inuitų Tulės tautos medžiotojai. Apie 1350 m. šiauriečių kolonistai išnyko, tačiau inuitai liko, nes buvo daug geriau pasirengę medžioti ir išgyventi atšiaurioje Arkties gamtoje.
Šiuolaikinė Grenlandijos istorija prasidėjo 1721 m., kai šiauriečių misionierius Hansas Egedė netoli Nuuko įkūrė prekybos stotį. Tiesą sakant, pagrindinis Egedės grįžimo į Grenlandiją tikslas buvo atversti katalikus šiauriečius į liuteronus, tačiau netrukus po atvykimo jis suprato, kad šiauriečiai dingo - ši paslaptis iki šiol neišaiškinta.
1979 m. Nuuke buvo įkurtas Landstingas (parlamentas), o miestas pagaliau pripažintas šalies sostine.
Po pietų paliksite sostinę ir tęsite kelionę į pietus.
Apie pietus įplauksite į Eriksfjordą, kuris Grenlandijoje vadinamas Tunulliarfiku. Inkaras bus išmestas prie Eriko Raudonojo Brattahlido gyvenvietės, kur šiandien yra Qassiarssuk kaimas. Čia, be kita ko, pamatysite Tjodhilduro bažnyčios, kuri buvo pirmoji bažnyčia Šiaurės Amerikos žemyne, rekonstrukciją. Čia tikrai galima pajusti istorijos kelią ir susimąstyti, kodėl šiauriečiai staiga išnyko iš Grenlandijos.
Būtent iš Brattahlíð Eriko ir Tjodhildur sūnus Leifas Erikssonas apie 1000 m. išvyko į vakarus ir atrado Bafino salą, Labradoro pakrantę ir Niufaundlendą, o po kelerių metų grįžo į Pietų Grenlandiją. Apie pietus išplauksite iš Eriksfjordo.
Kap Farvelas, arba Atsisveikinimo kyšulys, garsėja ne tik kaip piečiausias Grenlandijos taškas, bet ir dėl liūdnai pagarsėjusių, nors dažniausiai sezoninių, gūsingų vėjų.
Sąmoningai parinktas daug patogesnis, bet kartu ir įspūdingesnis maršrutas, plaukiant vidine įlanka per Princo Kristiano sąsiaurį. Tai 60 km ilgio vandens kelias nuo Aapilattoq gyvenvietės, esančios pačioje pietvakarių Grenlandijos fjordų širdyje, iki Atlanto vandenyno rytuose.
Šiandienos kelionę pradėsite nuo Dronning Marie Dal, kad iš arčiau susipažintume su įdomia augalija.
Skjoldungeno sala neabejotinai yra viena gražiausių Rytų Grenlandijos vietovių. Ją supa siauri, statūs fiordai ir ledynai, gausu vėsaus, gaivaus ir švaraus oro, kurį skleidžia nuolat besiformuojantis ir netoliese esantis ledo skydas. Vis dėlto čia rasite vešlų kraštovaizdį ir patirsite švelnesnį klimatą, nei dauguma tikėtųsi. Žymus norvegų tyrinėtojas Fridjofas Nansenas čia atvyko 1888 m. vasaros pabaigoje, ieškodamas tinkamo pakilimo taško pirmajam perėjimui vidaus ledu.
Skjoldungen - tai ir pietvakarinėje salos pusėje esančios apleistos gyvenvietės pavadinimas. Iki 1965 m. čia gyveno iki 100 žmonių, išlikę keletas namų.
Laive esantys lektoriai skaitys įkvepiančius ir turiningus pranešimus apie Islandijos ir Grenlandijos istoriją, gamtą, gyvūniją ir klimatologiją. Šį vakarą taip pat bus pristatytas kapitono atsisveikinimo gėrimas ir jūsų kelionės užfiksuotų akimirkų paroda.
Baigiasi jūsų laikas Grenlandijoje. Atvyksite prie Islandijos sostinės Reikjaviko, ir jūsų Arkties nuotykis bus baigtas.
Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!