Išskirtinė kelionė po Šiaurės Indiją ir „mėnulio žemę“ Ladaką, kuris užburia kontrastinga gamta – žaliais ir snieguotais slėniais, baltais smėlynais, besimaišančiais su violetiniais ir geltonais kalnais, bei srauniomis upėmis. Kelionėje jūsų laukia daug susitikimų su vietiniais ir progų patirti ladakiečių vaišingumą, specialaus būtinojo pasirengimo nereikalaujantys pasivaikščiojimai kalnuose ir mistiškas budistinis Hemiso festivalis.
- Fantastiški peizažai ir pasivaikščiojimai mėnulio žeme vadinamame Ladake.
- Senas tradicijas turintis mistiškasis Hemiso festivalis – budistiniai ritualai ir šokiai.
- Nuostabi gamta – skulptūriniai Lamajuru kalnai, sraunios upės, balto smėlio kalnų dykuma Hundar su dar retesniais baktriškais kupranugariais (užsilikusiais nuo Aleksandro Didžiojo laikų), ir žaliasis smaragdas Nubros slėnis.
- Unikalios patirtys: galimybė apsilankyti pas tradicinės himalajų medicinos gydytoją, aptarti problemas, įsigyti vaistų, bei išgerti arbatos ir aptarti rūpimus klausimus su dvasiniu mokytoju Rinpoche! Turo pabaigoje susitiksite su 20 metų Indijoje gyvenančia lietuve Egle.
- Daug progų patirti ladakiečių vaišingumą – apsilankymas kaimelyje, kurio gyventojai dalinsis su jumis savo namais ir kuklia buitimi. Kartu ruošite maistą ir galbūt išgirsite jų dainas arba mantras, kuriomis jie palengvina visus buities darbus, apsilankysite vietinėje mokyklėlėje;
- Aktyvus poilsis: žygiuosite link Chagatse La (3,700 m) perėjos, pasivaikščiosite kalnų tarpekliais, atgaivinsite kojas karštosiose versmėse.
- Aplankysite seniausią Ladako vienuolyną Alčyje, taip pat nuošalų Insa vienuolyną, kuriame gyvena tik vienas vienuolis, tarsi ore kybantį Diskit vienuolyną, karalių rūmus bei kitas šventyklas.
- Važiuosite aukščiausia pasaulio asfaltuota kalnų perėja Khardungla (5,359 m). Galėsite sustoti išgerti arbatos vienoje iš aukščiausiai esančių kavinių pasaulyje.
- Kelionė neprailgs, nes galėsite stebėti keistus gamtos fenomenus: baltus smėlynus besimaišančius su violetiniais ir geltonais kalnais, bei čia gyvenančius laukinius gyvūnus (švilpikus, jakus).
- Nedidelė ir jauki 10 – 12 keliautojų grupė ir lietuvis kelionės vadovas.
Skrydis iš Vilniaus į Delį.
Naktį atskrisite į Delį. Kelios valandos laukimo oro uoste ir toliau skrisite iš Delio į Indijos šiaurę. Leisitės buvusios Himalajų karalystės Ladako sostinėje Lehe. Keliausite į viešbutį papusryčiauti ir pailsėti. Šią dieną praleisite ramiai, ji skirta aklimatizacijai, nes miestas yra 3500 metrų aukštyje. Norint greičiau adaptuotis – reikia ilsėtis, lėtai vaikščioti, gerti daug vandens. Vakarop išeisite pasivaikščioti po miesto senamiestį, slepiantį didingą kultūrų kryžkelę, apleistus fortus ir jaukias kavinukes, margaspalvį rankdarbių turgelį ir susipažinsite su vietine virtuve – ragausite skaniuosius momo (garuose virtus koldūnus su mėsa, daržovėmis arba sūriu), būdingus ne tik Ladakui, bet ir visam dideliam Himalajų regionui. Nakvynė viešbutyje Lehe.
Šios dienos tempas vis dar išliks lėtas. Kelsitės anksti, kad suspėtumėte į Tiksei vienuolyno rytinę pudžą. Budistų vienuoliai giedos mantras, skambės būgnai, nosį kutens smilkalai. Tiksei vienuolynas primena Lasoje (Tibete) esančius Potalos rūmus ir ši gompa (taip vietiniai vadina vienuolyną) yra didžiausia centriniame Ladake. Po pudžos vienuolyne vaišinsitės arbata ir viešbutyje paruoštais bei supakuotais pusryčiais. Vėliau eisite tyrinėti dviejų aukštų komplekso su daugybe stupų, statulų ir freskų. Čia praktikuojamas tibetietiškas budizmas, o didžiausia statula – 15 metrų aukščio per abu aukštus – pastatyta Dalai Lamos vizito garbei. Vėliau pasivaikščiosite iki Shey kaimelio, įsikūrusio vaizdingoje vietovėje, prie Indo upės. Aplankysite Shey rūmus, religinius pastatus. Vėliau vyksite į Stok kaimą ir užsuksite į Stok rūmus, kuriuose iki šiol gyvena karališkosios šeimos nariai. Šiandien turėsite unikalią galimybę papietauti su vietine šeima, paragauti autentiškų, jau retai begaminamų, tik šiam regionui būdingų patiekalų, apsilankyti 300 metų senumo šeimos namuose, kuriuose dabar įkurtas muziejus. Po turo sugrįšite į Lehą. Nakvynė viešbutyje Lehe.
Bene įspūdingiausia kelionės diena – po pusryčių vyksite į Hemis Gompa vienuolyną (~ 45 km.) ir turėsite galimybę sudalyvauti svarbiausiame regione Hemiso festivalyje. Festivalis trunka dvi dienas ir skirtas Guru Padmasambavos, Tibeto budizmo įkūrėjo, gimimui pažymėti. Festivalis vyksta penktojo Tibeto kalendoriaus mėnesio dešimtą dieną. Jo metu vienuoliai pasipuošia spalvingais kostiumais, išraiškingomis dievybių kaukėmis ir šoka ritualinius šokius skambant būgnams, ilgiems trimitams ir cimbolams. Šio šokio metu siekiama išbaidyti demonus iš vidinių žmogaus tamsiųjų vietų ir gamtos. Taip pat svarbus festivalio momentas – budistinių paveikslų išnešimas į lauką ir jų išvyniojimas. Vakare sugrįšite vakarienei į viešbutį. Nakvynė Lehe.
Po pusryčių vyksite į Uletokpo. Pakeliui aplankysite Spituko bei Likiro vienuolynus, išvysite didžiausią Maitrėja Budos statulą. Pravažiuosite Magnetinę kalvą – tai gravitacinė kalva. Teritorijos išplanavimas ir aplinkiniai šlaitai sukuria optinę kalvos iliuziją. Kalnų kelias iš tikrųjų yra kelias žemyn. Ant kalno esantys objektai ir automobiliai gali važiuoti į kalną nepaisydami gravitacijos, kai iš tikrųjų rieda žemyn. Tęsdami kelionę sustosite apžiūrėti 1000 metų senumo Alčio vienuolyną (X – XI a.). Apie pietus pasieksite Uletekpo ir nuo čia pradėsite žygį (apie 2 val.) iki Mangyu kaimelio. Pasiekę kaimelį apsilankysite vietinėje šeimoje, prie arbatos puodelio bei užkandžių galėsite daugiau sužinoti apie šeimos kasdienybę papročius. Vakarienė bei nakvynė Uletokpo.
Šiandien ryte iš Uletokpo važiuosite į „mėnulio žemę“ Lamajuru. Kartais taip vadinamas ir visas Ladakas. Lamajuru yra žymus savo senu vienuolynu (viena seniausių gompų Ladake), kur tebegyvena apie 150 vienuolių, ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Visi Lamajuru kalnai atrodo tarsi skulptūros. Lankysitės vienuolyne. Grįždami į Lehą užsuksite pas vietinį Amči – tradicinės himalajų medicinos praktiką, kuris papasakos apie vietinių retų augalų gydomąsias savybes. Vakarienė ir nakvynė Lehe.
Šiandien važiuosite į šaltąją kalnų dykumą Hundar, esančią Nubros slėnyje. Pakeliui pervažiuosite aukščiausią pasaulio asfaltuotą kalnų perėją Khardungla (5359 m). Pravažiuodami stebėsite keistus gamtos fenomenus: baltus smėlynus besimaišančius su violetiniais ir geltonais kalnais, tarp jų tekančia sraunia upe, palei kurią driekiasi kelias link stovyklavietės. Prieš pasiekiant slėnį, sustosite pietų. Nusileidus į Nubrą akys atsigaus nuo kalnų vaizdo, nes visas slėnis ryškiai žalias. Pailsėję važiuosite į balto smėlio dykumą Hundar, kurioje galėsite pajodinėti dvikupriais kupranugariais palei netoliese tekančią upę Shayok. Čia palydėsite saulę. Važiuosite į stovyklą. Norintys galės išsimaudyti šalia stovyklos tekančiame upelyje (vanduo nebus labai šiltas). Nakvynė stovyklavietėje, stacionariose palapinėse su visais patogumais.
Šiandien toliau tyrinėsite Nubros slėnį. Sumuro kaimelyje apsilankysite vietinėje mokyklėlėje. Vyksite į patį nuošaliausią Ladake Insa vienuolyną. Kad jį pasiektumėte, reikės apie 40 min kopti į kalną. Įdomu tai, jog čia gyvena tik vienas atsiskyręs vienuolis. Vėliau privažiuosite karštąsias Panamik versmes, kur papietausite atsivežtu maistu ir galėsite išsimaudyti. Kalnų tarpeklyje sustosite prie švento kalnų ežerėlio, kurį apėjus, sakoma, išsipildo norai. Vakare – pasivaikščiojimas po Nubros kaimelį. Nakvynė stovyklavietėje, stacionariose palapinėse su visais patogumais.
Šiandien ryte dar aplankysite šiek tiek kitokį vienuolyną Diskit, kuris atrodo lyg kybotų ore virš stovyklos. Saulei apšvietus slėnį sutviskės milžiniška auksinė Budos statula, kurią praeisite grįždami į stovyklavietę. Pakeliui į Lehą sustosite Khardungla perėjoje, kur galėsite išgerti arbatos vienoje iš aukščiausiai esančių kavinių pasaulyje ir užsukti į mažą šventyklėlę šalia. Ją aplankantys būtinai paskambina varpu, kabančiu prie įėjimo – tai prašymas Dievui, kad išgirstų maldas. O kadangi šventykla yra beveik 6 km aukštyje, labai arti dangaus, tai tikima, jog maldos greičiau išgirstamos. Atvykę į Lehą, turėsite unikalią galimybę susitikti ir pabendrauti su dvasiniu mokytoju Palga Rinpoche (8 – oji Budos inkarnacija). Vakarėjant galbūt dar spėsite pasirūpinti paskutinėmis dovanomis prieš išskrendant į Delį bei aplankyti mečetę (Leh Jokhang). Netoliese įsikūrusi duonos kepėjų gatvelė – joje rekomenduojame paskanauti šviežiais kepiniais. Nakvynė viešbutyje Lehe.
Skrydis iš Leho į Delį. Įsikūrę viešbutyje, turėsite laiko poilsiui. Vakare apsilankysite Aurobindo ašrame, deivės Kali šventykloje. Atsisveikinimo vakarienė. Nakvynė viešbutyje.
Atsisveikinate su Indija ir skrendate namo.
Datos ir kainos
Į kelionės kainą
- Įskaičiuota
- Neįskaičiuota
- Svarbu
- Apgyvendinimas 2* viešbučiuose bei svečių namuose, dviviečiuose kambariuose/stacionariose palapinėse pagal programą;
- Maitinimas, paminėtas programoje (9 pusryčiai, 9 vakarienės);
- Profesionalaus lietuvio kelionių vadovo paslaugos;
- Anglakalbių gidų paslaugos pažintinių turų metu;
- Privatus transportas;
- Ladako gamtosaugos mokestis;
- Dalyvavimas Hemiso festivalyje;
- Įėjimo bilietai į vienuolynus;
- Sarių demonstracija.
- Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 530 EUR);
- Vidinių skrydžių bilietai (apie 420 EUR);
- Indijos viza (100 EUR);
- Arbatpinigiai;
- Asmeninės išlaidos;
- Mokesčiai už fotografavimą lankytinose vietose;
- Maitinimas, neįskaičiuotas į programą;
- Pietūs vietinėje šeimoje – 10 EUR;
- Susitikimas su dvasiniu mokytoju Rinpoche – ~15 Eur/asm.
- Himalajų tradicinės medicinos gydytojo paskaita – 18 Eur/asm.
- Vienviečio kambario priemoka (400 EUR);
- Kelionės draudimas.
- Nors kelionei tikrai nėra reikalingas specialus pasirengimas, tačiau dėl adaptacijos prie aukščio ji tikrai nebus labai lengva;
- Galimi nedideli maršruto pakitimai (lankomų objektų eilės tvarka ar pan.), dėl galbūt pasikeitusios situacijos vietoje.