Japonija – tarsi kelionė į kitą pasaulį. Čia net važiavimas metro tampa kultūrine patirtimi, o šviečiančios reklaminės iškabos atrodo lyg iš futuristinio filmo. Vieną dieną žingsniuojate bambukų giraite bei dalyvaujate arbatos gėrimo ceremonijoje, kitą – klajojate po neonų nutviekstą vakarinio Tokijo šurmulį. Moderniosios technologijos čia sugyvena su senovės tradicijomis taip harmoningai, kad nejučia imi abejoti, kuri iš šių dviejų Japonijų yra tikroji. O pavasarį viskas suspindi dar ryškiau – tai metas, kai žydinčios sakurų alėjos paverčia miestus ir kaimus poetišku reginiu. Žydėjimas trunka vos kelias savaites, bet šis trumpas grožis, lydimas japoniškojo hanami ritualo, palieka įspūdį ilgam. Net jei gamtos ritmo žaismas lemtų, jog pataikysite atvykti ne sakurų žydėjimo metu, skirtingais pavasario laikotarpiais šalį puošia plukės, azalijos bei visi kiti žiedai.
- Atraskite dviejų pasaulių Japoniją: aplankysite Tokiją – šiuolaikinį megapolį, pulsuojantį energija, ir Kiotą – senosios kultūros lopšį, kupiną šventyklų, sodų ir geišų kvartalų.
- Išbandykite Japonijai būdingas patirtis: mirksite karštųjų versmių onsenuose, skriesite greituoju traukiniu „šinkansenu“ ir, esant geram orui, grožėsitės Fudžio kalno panorama.
- Įkvėpimą rasite gamtoje: gėrėsitės vienu garsiausių japoniškų sodų – Šešių tobulybių sodu (Kenroku-en), taip pat išvysite įspūdingą ežerą ugnikalnio krateryje.
- Pajusite istorijos svorį: keliausite į Hirošimą – miestą, kuris kalba apie žaizdas, bet gyvena viltimi.
- Kelionė be rūpesčių: viskuo pasirūpins kelionės vadovas, pažįstantis Japoniją.
- Keliausite jaukiai: maža, iki 12 žmonių grupė – daugiau lankstumo, asmeninis dėmesys keliautojui ir gilesnis pažinimas.
Vakare skrisite iš Vilniaus į Osaką su persėdimu Helsinkyje. Osakoje leisitės kitą dieną. Susitvarkę imigracijos formalumus, važiuosite į Kiotą. Įsiregistruosite į viešbutį. Laikas poilsiui ir aklimatizacijai. Nakvynė viešbutyje Kiote.
Kiotas – tai gyva Japonijos istorijos knyga, ir šiandien atsiversite kelis įspūdingiausius jos puslapius. Kelionę pradėsite Nidžio pilyje, buvusioje šioguno Tokugavos rezidencijoje. Ši XVII a. tvirtovė, pastatyta iš Fušimi pilies griuvėsių, – ne tik šiogunato galios simbolis, bet ir reikšminga Japonijos istorijos kryžkelė. Būtent čia, XIX a. viduryje, šiogunas oficialiai perdavė valdžią imperatoriui, pažymėdamas Edo laikotarpio pabaigą ir modernios Japonijos aušrą. Įmantriai dekoruotos salės, slaptos „lakštingalų grindys“ ir didinga architektūra kviečia prisiliesti prie dramatiškos praeities. Vėliau vyksite į Sidabrinį paviljoną (Ginkakudži), įkūnijantį subtiliąją Kioto estetiką. Iš pradžių buvusi šioguno vila, ši vieta tapo zen budizmo šventykla, garsėjančia elegantišku sodu, smėlio ornamentais ir ramybės aura, įkūnijančia „wabi-sabi“ – japoniško grožio netobulume sampratą. Vėliau aplankysite vieną ikoniškiausių Kioto vietų – Kiomidzu šventyklą, pastatytą ant 139 medinių kolonų. Nuo jos didžiulės terasos atsiveria kvapą gniaužianti panorama į kalvas, medžių jūrą ir senamiestį. Vakarop paklaidžiosite po Gioną – legendinį geišų rajoną. Pirmosiomis sutemos akimirkomis čia užsidega žibintai, kartais pro šalį praeina maiko – geišų mokinės – pasipuošusios ilgarankoviais kimono. Tai vienas subtiliausių ir paslaptingiausių Japonijos kultūros paveldo fragmentų, gyvuojantis nuo XVI a., kai kabuki scena buvo uždaryta moterims, bet jų menas rado vietą arbatos namuose. Dieną baigsite vakariene tradiciniame obanzai restorane. Obanzai yra kulinarijos stilius, gimęs Kioto namų virtuvėse. Vakarienę sudaro keli nedideli patiekalai iš sezoninių ingredientų (bent pusę jų būna užauginta vietoje). Atspindėdami tvaraus tradicinio maisto filosofiją, obanzai restoranėliai pasižymi paprastumu, jaukia, šeimyniška atmosfera. Nakvynė viešbutyje Kiote.
Šiandien tęsite pažintį su Kiotu. Dieną pradėsite dalyvaudami japoniškoje arbatos ceremonijoje. Šis ritualas, kilęs iš Kinijos, Japonijoje virto rafinuotu meno aktu, kuriame kiekvienas judesys, žvilgsnis ar tylos akimirka turi savo reikšmę. Arbatos meistrė supažindins jus su šio ritualo istorija, svarbiausiais principais, įrankiais ir padės atlikti pagrindinius veiksmus. Ceremonijai būsite papuošti tradiciniais kimono – puiki proga ne tik pajusti japonišką dvasią, bet ir pasidaryti įsimintinų nuotraukų. Vėliau lankysite vieną ikoniškiausių Japonijos šventyklų – Fušimi Inari. Ši šintoistinė šventykla, pastatyta VIII a., skirta dievybei Inari – ryžių, sakės ir verslo globėjai. Tūkstančiai ryškiai raudonų torii vartų, driekiančiųsi per miško takus, sukuria hipnotizuojančią atmosferą – tikra vizualinė legenda, kurią atpažins kiekvienas Japonijos gerbėjas. Pavakare turėsite šiek tiek laisvo laiko Kiote. Norintieji galės aplankyti Auksinį paviljoną – šventyklą, kurios sienos tviska aukso folija ir atsispindi ramybės kupiname tvenkinyje. Taip pat galima pasivaikščioti po Arašijamos bambukų giraitę, aplankyti Rioandži akmenų sodą, ar stabtelėti prie tokių šventyklų kaip Nanzendži, Eikando ar Heian (už papildomą įėjimo mokestį). Vakare išsiųsite savo didžiuosius lagaminus „keliauti savarankiškai“ (greituosiuose traukiniuose vietos yra tik rankiniam bagažui), o juos vėl „sutiksite“ po poros dienų. Taip keliaudami daro ir patys japonai. Nakvynė viešbutyje Kiote.
Vienu iš Japonijos technikos stebuklų – greituoju traukiniu-kulka – važiuosite iki Himedži pilies. Ši pilis, dar vadinama „Baltąja garnio pilimi“, iš tolo žavi elegantišku, lyg sklendžiančio paukščio siluetu. Tai – tikras samurajų laikų architektūros šedevras, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Pilies konstrukcija ne tik įspūdinga savo estetika, bet ir išradinga – joje daugybė labirintų, slaptų praėjimų ir gynybinių elementų, kurie buvo sukurti apsaugai nuo įsibrovėlių. Po apsilankymo pilyje užsuksite į Koko-en sodą, įkurtą buvusių samurajų rezidencijų vietoje. Šis sodas – tai ramybės ir estetikos oazė, susidedanti iš kelių teminių dalių, kurios atkartoja Edo laikotarpio kraštovaizdžio tradicijas. Pavasarį Koko-en sode paeiliui žydi sakuros, slyvos, azalijos ir kiti sezoniniai augalai, tad pasivaikščiojimas tarp žydinčių medžių, tvenkinių su karpiais ir tvarkingai suformuotų bonsų bus tai tikra atgaiva pojūčiams. Po pietų tęsite kelionę į Hirošimą – miestą, tapusį tragišku žmonijos istorijos simboliu. Nors šiandien Hirošima yra gyvybingas, modernus miestas, jo praeitis vis dar gyva paminkluose ir atmintyje. Aplankysite Atominį kupolą – vienintelį pastatą, likusį stovėti netoli bombos epicentro, bei Taikos atminimo parką, skirtą pagerbti aukas ir įprasminti taikos idėją. Čia įsikūręs ir Taikos muziejus, kuris jautriai ir išsamiai pasakoja apie 1945 m. įvykius, jų pasekmes ir iš jų kilusią viltį – kad tai daugiau niekada nepasikartotų. Nakvynė – viešbutyje Hirošimoje.
Šiandien ryte plauksite į Mijadžimos salą Hirošimos įlankoje – vietą, nuo seno laikomą šventa. Čia aplankysite vieną iš žymiausių šintoistinių šventyklų – Icukušimos šventovę, kurios istorija siekia VI a. Dabartinis medinių pastatų kompleksas, iškilęs virš vandens ant polių, išplėtotas XII a. Potvynio metu vandens apsemti torii vartai sukuria įsimintiną kraštovaizdį, kuris dažnai įtraukiamas į klasikinį Japonijos vaizdų trejetuką. Po to traukiniais važiuosite į Kanadzavą. Nakvynė viešbutyje Kanadzavoje.
Šiandien jūsų lauks pažintis su Kanadzava – miestu, vadinamu Mažuoju Kiotu dėl išsaugoto kultūrinio paveldo ir elegantiškos atmosferos. Ryškiausias dienos akcentas – Kenrokuenas, arba „Šešių tobulybių sodas“, laikomas vienu gražiausių Japonijos kraštovaizdžio sodų. Jį puoselėjo įtakingasis Maedų klanas, valdęs Kanadzavą Edo laikotarpiu. Sodui būdinga harmoninga erdvė, kur dera ramybė, didingumas, vanduo, senovė, panoramos ir žmogaus rankų darbas – šešios tobulybės, laikomos idealaus sodo sąlygomis. Vėliau užsuksite į Omičio turgų, Kanadzavos gyvybės centrą, kuriame nuo ryto šurmuliuoja vietos gyventojai. Šimtai mažų krautuvėlių prekiauja šviežiomis jūros gėrybėmis, sezoniniais vaisiais ir regioniniais užkandžiais – tai puiki proga paragauti vietinės virtuvės skonių ir stebėti kasdienį japonų gyvenimą. Toliau keliausite į Nagamači samurajų kvartalą – senąją karių gyvenamąją zoną su siaurais gatvelėmis ir tradiciniais namais. Dieną užbaigsite Higaši očiaja rajone – senajame pramogų kvartale, kur vis dar veikia istorinės arbatinės, o kai kurios jų atviros lankytojams. Čia išlaikyta geišų kultūros dvasia – subtili, santūri ir kupina tradicijų. Kad keliautumėte lengvai, vakare ir vėl išsiųsite savo didįjį bagažą keliauti į Tokiją. Nakvynė viešbutyje Kanadzavoje.
Šiandien leisitės į kelionę vaizdingu kalnų keliu per vadinamąsias Japonijos Alpes, kuriose slepiasi unikalus Širakavos kaimas – vienas tradicinių Japonijos gyvenviečių pavyzdžių. Šis UNESCO saugomas kaimas garsėja gasshō-zukuri architektūra – namais, kurių statūs šiaudiniai stogai primena maldai sudėtas rankas. Tokia forma – ne tik simbolinė, bet ir praktiška: stogai žiemą atlaiko gausų sniego sluoksnį, o erdvios palėpės buvo skirtos šilkverpių auginimui. Kai kuriems pastatams – daugiau nei 250 metų, o visas kaimas iki šiol išlaikęs tradicinę struktūrą bei žemdirbišką dvasią. Po pietų vyksite į Takajamą – kalnų miestelį, kuris išsaugojo Edo laikotarpio atmosferą. Nakvynė viešbutyje Takajamoje su galimybe pasimėgauti onsenu (karštąja japoniška maudykla).
Ryte apžiūrėsite Takajamos miestelio centrą. Tai buvęs pirklių ir amatininkų centras, kurio senamiestyje iki šiol veikia medžio dirbtuvės, sakės gamyklos ir arbatos nameliai. Vaikščiodami siauromis gatvelėmis, aplankysite rytinį turgų ir senąjį Sanmači kvartalą, kuriame kiekvienas pastatas liudija apie šimtmečius gyvavusias vietos meistrystės tradicijas. Takajama taip pat garsėja glaudžiu ryšiu su gamta – kalnų fone miestelis atrodo tarsi įrėmintas vaizdas iš senovinės graviūros. Popiet traukiniais išvyksite į Tokiją. įsiregistravę viešbutyje, dar šįvakar pradėsite pažintį su šiuo daugiaveidžiu megapoliu, kur kiekvienas kvartalas sukuria savitą nuotaiką. Trauksite į Šindžiuku rajoną pasivaikščioti po Golden Gai kvartalą – autentišką, pokario laikus menantį Tokijo barų rajoną su siaurais skersgatviais ir šimtais mažyčių, teminių barų. Šioje bohemiškoje erdvėje gyva menininkų, muzikantų ir kino mylėtojų dvasia, o kiekvienas baras – savitas pasaulis su vos keliomis vietomis ir išskirtine atmosfera. Tai puiki proga įsilieti į vietinį vakarėlio ritmą, pasikalbėti su barų šeimininkais ar tiesiog stebėti naktinį Tokijo gyvenimą. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Šiandien pasinersite į Tokiją – dinamišką ir modernų miestą. Dieną pradėsite pasivažinėjimu traukiniu, riedančiu Tokijo, iš kur atsiveria šiuolaikinio miesto panorama. Pasivaikščiosite Odaibos – dirbtinės salos – pakrante, pasigrožėsite futuristinės architektūros ir vandens vaizdų deriniu. Vėliau aplankysite „TeamLab Planets“ skaitmeninio meno erdvę, kur menas susilieja su jutiminėmis patirtimis – nuo braidymo po tikrą vandenį tarp skaitmeninių žuvų iki gėlių sodo, reaguojančio į judesius. Toliau plauksite laivu į senąją miesto dalį ir aplankysite Asakusa Kanon šventyklą – vieną seniausių Tokijuje, išsaugojusią Edo laikų dvasią. Čia pasivaikščiosite po Nakamise prekybinę alėją ir pasigrožėti penkiaaukšte pagoda. Dieną užbaigsite Gindzos rajone – elegantiškoje miesto dalyje, garsėjančioje parduotuvėmis, kavinėmis ir vakariniu šurmuliu. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Tokijas toks didelis ir spalvingas, kad sunku išsirinkti, ką nuveikti. Dėl to šią dieną leisime jums pasirinkti, ką nuveikti. Galėsite ją praleisti savarankiškai arba kartu su kelionės vadovu. Mėgstantiems šiuolaikinį miesto šurmulį siūloma aplankyti Šibujos rajoną – čia pulsuoja Tokijo ritmas, o garsioji pėsčiųjų sankryža tapusi miesto simboliu. Kulinarinių eksperimentų entuziastus patrauks Kapabaši gatvė – geriausia vieta įsigyti japoniškų peilių ir kitų virtuvės reikmenų. Norintys geriau pažinti Japonijos jaunimo kultūrą gali nuvykti į Haradžiuku – spalvingą mados ir eksperimentų kvartalą, o popkultūros gerbėjai – į Akihabarą, elektronikos ir anime pasaulio centrą. Miesto panoramų entuziastai galės pasirinkti vieną iš apžvalgos aikštelių ir išvysti Tokiją iš viršaus. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Po pusryčių vietiniu traukiniu vyksite į Hakonę – kalnų kurortą, nuo seno vertinamą dėl savo karštųjų versmių, kraštovaizdžių ir kultūros paveldo. Kelsitės lyniniu keltuvu, kurio trasa driekiasi virš aktyvios Ovakudanio geoterminės zonos – iš čia atsiveria kalnų panorama ir, esant giedram orui, tolumoje iškyla Fudžio kalnas. Vėliau plauksite laivu Aši ežeru – vulkaninės kilmės vandens telkiniu, tyvuliuojančiu 723 m aukštyje. Pakrantėje lankysite atkurtą Edo laikotarpio patikros postą – Sekišo, kuriame kadaise būdavo tikrinami visi keliautojai, o ypatingas dėmesys skiriamas moterų judėjimui. Vakare jūsų lauks tradicinis japoniškas poilsis: galimybė pasimėgauti onsenu ir kaiseki vakariene – estetiškai patiekiamais sezoniniais patiekalais. Nakvynė japoniško stiliaus viešbutyje tatami kambaryje.
Pirmoje dienos pusėje aplankysite Hakonės muziejų po atviru dangumi – vieną įdomiausių modernaus meno erdvių Japonijoje. Atidarytas 1969 m., tai – pirmasis tokio tipo muziejus šalyje, garsėjantis išskirtine gamtos ir meno sinteze. Daugiau nei 70 tūkst. kvadratinių metrų teritorijoje išdėstytos daugiau nei 100 skulptūrų, sukurtų japonų ir užsienio menininkų – tarp jų Henry Moore, Niki de Saint Phalle, Constantin Brâncuși, Barbara Hepworth ir daugelio kitų darbai. Muziejaus pasididžiavimas – atskiras pastatas, skirtas Pablo Pikaso kūrybai. Jame eksponuojami tapybos, keramikos, skulptūros darbai ir netgi asmeninės nuotraukos bei eskizai, leidžiantys pažinti šio menininko kūrybą įvairiais pjūviais. Skulptūros išdėstytos taip, kad dera su aplinkiniais kalnais, medžiais ir metų laikų kaita. Vėliau grįšite į Tokiją, kur jūsų lauks dar vienas vakaras megapolyje. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.
Skrydis tik vakare, tad didžiąją dienos dalį dar galėsite pasimėgauti Tokijo ritmu. Galėsite paskutinį kartą pasivaikščioti savo pamėgtomis gatvėmis, užsukti į dar vieną kavą traukiančią kavinę. Pats laikas prisiminti ir tuos, kuriems dar nenupirkote lauktuvių. Vakare vyksite į Tokijo oro uostą, kur atsisveikinsite su tekančios saulės šalimi. Skrisite į Vilnių su persėdimu Helsinkyje. Vilniuje leisitės kitos dienos ryte.
Kelionės maršruto žemėlapis
Datos ir kainos
Su kelionės vadovu
4490 EUR
+ skrydžių bilietai
Su kelionės vadovu
4490 EUR
+ skrydžių bilietai
Į kelionės kainą
- Įskaičiuota
- Neįskaičiuota
- 12 nakvynių 3-4* viešbučiuose su pusryčiais.
- 2 vakarienės.
- Visi pervežimai pagal programą viešuoju bei privačiu transportu (išskyrus miesto transportą Tokijuje 11-ą ir 14-ą kelionės dienomis).
- Įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus (išskyrus 11-ą kelionės dieną).
- Japonijos kultūrą išmanančio lietuvio kelionės vadovo paslaugos.
- Vietinių gidų paslaugos 3-ią, 5-tą, 6-tą, 7-tą. 10-tą ir 12-ą kelionės dienomis.
- Tradicinio onseno (karštųjų versmių) procedūros 8-tą ir 12-tą kelionės dienomis.
- Lagaminų siuntimas tarp miestų.
- Kruizas po Aši ežerą.
- Tarptautiniai skrydžiai Vilnius – Osaka, Tokijas – Vilnius (nuo 1300 EUR, kaina tikslinama įsigijmo metu).
- Programoje nenurodytas maitinimas.
- Įėjimo mokesčiai bei transportas, nenurodyti programoje (laisvu laiku).
- Priemoka už vienvietį kambarį (790 EUR).
- Kelionės draudimas.
- Kitos asmeninės ir nenumatytos išlaidos.