Kelionės į Etiopiją

Pažintinės kelionės į Etiopiją su kelionės vadovu

Pagal pasirinktus kriterijus nieko neradome

Etiopija – istorijos, gamtos, keistų genčių ir kavos mylėtojų rojus. Ši šalis vadinama žmonijos lopšiu, krikščionybė joje atsirado IV a. Etiopijoje galima sutikti net tik karinguosius mursius, bet ir 6 m ilgio krokodilus (vietinės gentys labiau bijo mursių) ar babuinus. Visa tai ir žymiai daugiau pamatysite, sutiksite ir patirsite kelionėje po egzotišką Etiopiją.

Lalibela ir Gonderas

Viena žymiausių Etiopijos vietų – Lalibelos miestas, laikomas Etiopijos krikščionių ortodoksų centru ir piligrimystės vieta. Ši vieta jus stebins smiltainio uolose iškaltomis didžiulėmis įspūdingomis bažnyčiomis, laikomomis vienu iš pasaulio stebuklų. Vienos bažnyčios visiškai pasislėpusios giliose įdubose, kitos stovi atvirose vietose. Įsivaizduokite painų ir gluminantį tunelių labirintą – siauri koridoriai su požeminiais perėjimais, grotomis ir galerijomis sujungia visas bažnyčias į visumą. Pasakoti sunku, o pamatyti tikrai verta! Įdomu ir tai, kad XIII a. buvo planuojama paversti Lalibelą naująja Jeruzale. Būtent dėl to daugelis Lalibelos pastatų pavadinti tais pačiais pavadinimais kaip ir Jeruzalėje, o per miestą tekanti upė gavo Jordano vardą. Kitas įspūdingas Etiopijos miestas – Gonderas, garsėjantis imperatorių pilimis, kadaise vadintomis Afrikos Kamelotu (legendinio karaliaus Artūro pilimi). Kultūros ir architektūros mėgėjams patiks ir Tana ežero salelėse (iš viso 37) esančios dvi dešimtys vienuolynų, dekoruotų tradicine etiopiška religine tapyba.

Etiopijos žmonės

Per kelis pastaruosius dešimtmečius Etiopijoje žmonių skaičius padidėjo daugiau nei dvigubai ir siekia maždaug 75 milijonus. Oficialiai skaičiuojama, kad šalyje gyvena apie 80 skirtingų genčių. Būtent pažintis su jomis yra viena įdomiausių kelionės po Etiopiją patirčių. Keliaudami po Etiopiją vietinių gyvenimą stebėsite ne tik pro automobilio langą, bet ir lankydamiesi kaimuose ar turguose. Vienas tokių – spalvingas Albuda kaimelio turgus. O hamarių kaime Turmi nesunkiai pastebėsite, kad genties moterų kūnai nusėti randais – daugiausiai jų turinti moteris laikoma gražiausia (todėl hamarių moterys prašosi plakamos vyrų). Ne mažiau įdomus gyvenimas verda Omo Galeb, Benna, Tsemay, Ari ar Karo genčių kaimuose, kurių gyvenimą išorinis pasaulis paveikė labai nežymiai. Galiausiai, sutiksite ir legendinius Omo slėnio gyventojus mursius, vienus karingiausių ir nuožmiausių Etiopijos gyventojų. Neišsigąskite – sumokėjusiems už galimybę fotografuoti mursiai negrasina.

Akis į akį su gyvūnais

Etiopija yra 27-a pagal dydį valstybė pasaulyje, šiame dideliame plote yra kalnynų, plynaukščių, ežerų, o centrine šalies dalimi driekiasi Rytų Afrikos lūžių juosta (ilgiausias planetoje riftinis slėnis, nuo Sirijos iki Mozambiko). Ir nors Etiopija rečiau siejama su laukinių gyvūnų stebėjimu ir safariais, visgi čia rasite į ką pasidairyti. Pavyzdžiui, Nečisaro nacionaliniame parke tarp Čamo ir Abajos ežerų gyvena zebrai, gazelės, didžiosios kudu, margosios antilopės, žaliosios markatos, juodnugariai šakalai, daug migruojančių paukščių. Beje, plaukiodami Čamo ežere galėsite stebėti įspūdingus hipopotamus ir didžiulius krokodilus. Neišdildomą įspūdį paliks ir kiti Etiopijos gamtos lobiai – Shala, Abiata, Langano kraterio ežerai ir Simieno kalnai, įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Juose galima išvysti į medžius išaugusias jonažoles, raudonkrūtinius babuinus gelatas ir kvapą gniaužiančius peizažus.

Etiopija nepaliks abejingų, o „Travel Planet“ kelionių vadovai padarys viską, kad kelionė į Etiopiją būtų kupina įspūdžių, o jūs atsipalaiduotumėte ir pamiltumėte šį tolimą kraštą.

Daugiau įspūdžių iš kelionės po Etiopiją rasite čia, o su įdomiais šalies faktais susipažinsite šiame straipsnyje.

UŽSISAKYKITE

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!

  Jūsų el. pašto adresas


  Jūsų telefono nr.


  Pasirinkite dominančią šalį

  Jūsų klausimas apie kelionę ar šalį

  Sutinku su šios interneto svetainės privatumo politika.

  >