Edita Muraškaitė

Edita Muraškaitė

Kelionės yra mano prigimtyje. Visi mano seneliai ir senelės kilę iš skirtingų tautų ir religijų. Todėl pasaulio pažinimas prasidėjo šeimoje. Ten pat gavau ir tolerancijos pamokas, ir nenuoramos genus.
Net vaikystėje imituoti keliones buvo mano mėgstamiausias žaidimas, o lėlės ir namai keldavo nuobodulį.
Gyvendama ir studijuodama Danijoje supratau, kad norėčiau kas mėnesį atsidurti skirtingoje šalyje, ir greitai mano svajonė išsipildė, nes pradėjau dirbti gide ir kelionių vadove - tai yra mano svajonių darbas ir didžiausias pomėgis. Keliaudama aš geriau pažįstu save ir daugiau vertinu savo šalį. Keliaudama sutikau nuostabių draugų, kurie palaiko mane būdami skirtinguose pasaulio kampeliuose, ir aš supratau, koks pasaulis mažas ir kokie mes svarbūs vieni kitiems.
Didžiausiu mano atradimu tapo Iranas. Juo susidomėjau skaitydama persų poeziją ir atliekant sufijų praktiką. O atvykusi į šią šalį - pamilau kaip gimtą kraštą ir panorau pristatyti mūsų žingeidiems keliautojams. Daugelis nustemba pamatę, kokia nepanaši yra ši šalis su tuo kuriamu tarptautinės spaudos įvaizdžiu. Irano žmonių svetingumas paperka kiekvieno jausmus ir nustebina savo kultūra ir tolerancija.
Kad galėčiau geriau su tuo supažindinti lietuvius, atidariau Persijos kultūros klubą, kuriame organizuojame renginius Lietuvoje: Naujųjų metų šventimą, parodas ir koncertus, kviečiame menininkus iš Irano.
Mano pomėgiai taip pat yra susiję su kelionėmis. Ieškau labirintų, įrengtų skirtinguose pasaulio kraštuose ir mokausi šokti taip vadinamus traibl šokius – tai visų pasaulio šokių stilizuotas derinys.