Tailando legendos ir istorijos

Blogas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Tailandas – šalis, kurios istorija apipinta legendomis ir mitais, kurie iki šiol saugo senųjų karalysčių, baisių pomirtinio pasaulio šmėklų ir nacionalinių didvyrių istorijas.

Karalius Tigras
Phra Chao Sua, dar vadinamas Karaliumi Tigru, buvo Tailando valdovas XVIII a. pradžioje. Vyras garsėjo savo aistra įvairioms sporto rūšims, ypatingai Muay Thai. Šis nacionalinis Tailando sportas taip žavėjo karalių, kad jis karts nuo karto užsimaskavęs sudalyvaudavo varžybose bei nugalėdavo čempionus, taip ir neatskleidęs savo tikrosios tapatybės. Nors vėliau karaliaus gyvenimas pakrypo link alkoholizmo, o šalį glemžėsi nevaldomas badas, visgi geriausiai jis atsimenamas dėl savo fantastiškų gebėjimų Muay Thai ringe.

Naga
Besilankantys Tailande dažnai pastebi skulptūras, panašias į gyvates ir drakonus, kurios puošia įvairias šalies šventyklas. Tačiau, iš tikrųjų tai nei gyvatės, nei drakonai, o Naga. Nagos – tai pusiau dieviškos būtybės budizmo ir induizmo religijose. Žodis „naga“ kilo iš sanskrito ir reiškia gyvatę, dažniausiai – kobrą; moteriška „naga“ įvardijama kaip nāginī. Anot vietinių, nagos gyvena Mekongo upėje. Dar įdomiau yra tai, kad jos atsakingos už Nagos ugnies kamuolius, dar vadinamus Mekongo šviesomis arba Vaiduoklių šviesomis, kurie kyla iš tariamai negyvenamos Mekongo upės aukštyn į orą. Bet nesijaudinkite! Nagos iš tikrųjų saugo nuo blogų dvasių, todėl verta turėti nors vieną šalia. Tik būkite atsargūs, jei sumanysite paplaukioti Mekongo upėje.

Stebuklingasis vienuolis
Vienas labiausiai garbinamų ir gerbiamų vienuolių Tailando istorijoje buvo Phra Luang Phor Tuad. Būdamas vaikas jis pagarsėjo išgyvenęs gyvatės užpuolimą: apsivyniojusi gyvatė berniukui nekando, o vietoj to iš savo burnos jam padavė perlą ir dingo. Vėliau, tapęs įšventintu vienuoliu, jis laivu išplaukė į Ajutają ir pakliuvo į baisią audrą. Kiti keliautojai sumanę, kad vienuolis kaltas dėl šios nelaimės jau ruošėsi išmesti jį iš laivo, kai jis padarė du stebuklus – nuramino audrą ir pavertė aplink laivą tyvuliavusį vandenį geriamu.
Vienuolis mirė būdamas 120 metų ir manoma, kad dar padarė ne vieną panašų stebuklą. Tailandiečiai iki šiol prisimena vienuolį, nešioja amuletus su jo atvaizdu, tikėdami, kad jis turi stebuklingų galių.

Ekskursijas Tailande galima išsirinkti čia


Kelionė į Tailandą smalsiems

PLAČIAU


Miegančiosios damos kalnas
Doi Nang Non kalnas, esantis Čiangrajuje, savo netipinę formą įgavo dėl miegančios damos legendos. Senovėje nuostabaus grožio princesė pamilo nekilmingą vaikiną, dirbusį arklidėse, ir pastojo. Žinodami, kad jų meilė yra uždrausta, jie pabėgo ir pasislėpė urve. Kai vaikinas išėjo ieškoti maisto jį pagavo princesės tėvo kariuomenė ir nužudė. Princesė išprotėjo ir nusižudė. Legenda pasakoja, kad jos kraujas tapo vandeniu, srūvančiu urvo sienomis, o jos kūnas tapo kalnų masyvu, dabar vadinamu Doi Nang Non, primenančiu miegančios moters formą.

Muay Thai tėvas
Tailandientis Nai Khanom Tom, dar vadinamas Muay Thai tėvu, buvo karo kalinys, laikomas Birmoje. Birmiečiai labai norėjo palyginti savo kovos menus su tailandietiškais, todėl iškvietė geriausią kovotoją iš visų tuo metu buvusių kalinių. Nai Khanom Tom žengė į priekį ir iš eilės nukovė 10 priešininkų. Sužavėtas karalius paleido jį į laisvę, o Nai Khanom Tom nuo to laiko tapo gerbiama legenda.

Ryžių deivė
Ryžiai Tailando kultūroje turi labai didelę reikšmę. Būdama antra didžiausia pasaulyje ryžių eksportuotoja, šalis šioje srityje sukuria daugybę darbo vietų bei kelia ekonomiką. Kadangi šioje industrijoje sukasi daugybė vietinių, yra be galo svarbu melstis Phosop, dar žinomai Ryžių deivės vardu. Meldžiamasi visose ryžių auginimo stadijose ir tikima, kad Phosop pasirūpins, kad visi turėtų valgyti. Tailando karalienė Sirikit taip pat praktikuoja šį ritualą, o ryžių festivalių bei švenčių metu moterys mėgsta persirengti ir įkūnyti Phosop.

Ekskursijas Tailande galite išsirinkti čia.