Teisinis kelionių organizatorių reguliavimas

Kelionių patarimas

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Gabrielė

Rašykite man arba skambinkite tel.:
+370 686 08919

Klauskite

Dalintis:

Tai, ką svarbu žinoti pasirenkant jūsų kelionių organizatorių.

1. Visų pirma, kelionių organizatorius turi turėti Turizmo departamento išduodamą pažymėjimą, patvirtinantį, kad jis ne tik gavo leidimą teikti šias paslaugas, bet ir pagal naująją Turizmo įstatymo redakciją atitinka kelionių organizatoriams keliamus reikalavimus.

2. Kelionių organizatoriai privalo turėti savoprievolių įvykdymo užtikrinimo dokumentus, t.y. turėti draudimą, laidavimą ar kitą finansinę garantiją, kuri būtų panaudota jų bankroto atveju turistų nuostoliams atlyginti. Be abejo, kuo didesnė ši suma - tuo saugiau keliautojui, tačiau tai nereiškia, kad mažesni kelionių organizatoriai yra automatiškai rizikingesni - tiesiog jų organizuojamų kelionių kiekiai yra mažesni.

Turizmo departamentas nuo 2016 metų sausio kas ketvirtį tikrina, ar kelionių organizatorių avansu iš klientų gautos sumos neviršija turimos užtikrinimo sumos, t.y. kiekvienas jūsų avansu sumokėtas euras už būsimą kelionę privalo būti garantuotas turimu prievolių užtikrinimo instrumentu. Kaip pajuokaujame pas save ofise - saugiausia pinigus turėtų būti laikyti pas kelionių organizatorių, nes net ir bankai turi mažesnius reikalavimus (kiekvienas indėlis banke privalo turėti tik 10 proc. rezervą Lietuvos centriniame banke).

Aktualus kelionių organizatorių sąrašas yra skelbiamasTurizmo departamento puslapyje. Čia ne tik pasitikrinsite, ar organizatorius veikia legaliai, bet ir kokio dydžio prievolių užtikrinimą jis turi.

Tačiau tai dar ne viskas - tiek pagal Turizmo įstatymą, tiek pagal naująją Europos sąjungos direktyvą (kurios nuostatas, planuojama, šalys narės turės įgyvendinti iki 2018 metų), kelionių organizatorius yra tas, iš kurio jūs perkate ne vieną atskirą paslaugą, o dvi ir daugiau. T.y. jei toje pačioje vietoje nusipirkote skrydį ir viešbutį, tai jau yra laikoma kelionės paketu ir ta įmonė turi turėti kelionių organizatoriaus pažymėjimą ir prievolių užtikrinimą. Kelionių agentūros ar kelionių agentai gali parduoti kelionių organizatorių paketus, tačiau negali jų suformuoti patys. Pirkdami ten savo keliones jūs tiesiog sąmoningai nesaugote savo, kaip vartotojų teisių, kurias jums garantuoja įstatymai. Perkant tokį kelionės paketą visada pasirašykite kelionės sutartį, kitaip negavę apmokėtų paslaugų jūs tiesiog neturėsite kur kreiptis.