Kalėdinė kelionė į Etiopiją: egzotiškos gentys

Etiopija – istorijos, gamtos, keistų genčių ir kavos mylėtojų rojus. Ši šalis vadinama žmonijos lopšiu, krikščionybė joje atsirado IV a., čia vis dar galima sutikti net tik karinguosius mursius, bet ir 6 m ilgio krokodilus (vietinės gentys labiau bijo mursių) ar babuinus. Be to, kelionės metu išvysite ortodoksų Šv. Kalėdų iškilmes su užburiančiomis giesmėmis paslaptingojoje Lalibeloje.

 • Švęsite etiopietiškas Kalėdas egzotiškoje Afrikoje.
 • Pažinsite žmonijos ištakas – neveltui Etiopija vadinama žmonijos lopšiu.
 • Ieškosite didžiausių Afrikos krokodilų.
 • Stebėsite paslaptingą genčių gyvenimą, iš arti pamatysite karinguosius mursius.
 • Žavėsitės meistriškai išskobtomis Lalibelos bažnyčiomis.
 • Stebėsite babuinus Semieno kalnuose.
 • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį.

Į KELIONĖS KAINĄ

 • Pervežimai džipais ir autobusu;
 • 3 vietiniai skrydžiai;
 • Nakvynės 3* viešbučiuose ir lodžijose;
 • Pusryčiai ir vakarienės;
 • Ekskursijos ir objektų bilietai pagal programą;
 • Anglakalbiai vietiniai gidai;
 • Lietuvio kelionės vadovo paslaugos.
 • Tarptautinio skrydžio bilietai (1100 EUR);
 • Viza (75 EUR);
 • Papildomos pramogos;
 • Mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą;
 • Gėrimai pietų metu;
 • Maitinimas nenumatytas programoje;
 • Arbatpinigiai (apie 80 EUR);
 • Kelionės draudimas.
 • Kelionės programa ir lankomi objektai gali būti sukeisti vietomis, kai kurių objektų ar genčių gali nepavykti pamatyti dėl nenumatytų aplinkybių.

KELIAUTOJŲ ATSILIEPIMAI

Nepasigailėsit!
Jau savaitė, kaip grįžau iš Etiopijos. Mintys susidėliojo, noriu jomis pasidalinti. Gal daugiau ne apie šalį, o apie kelionės vadovę bei gidą. Neagituosiu ir nereklamuosiu šalies. Visi, kas nori prisiliesti prie žmonijos ištakų, nori dar spėti pamatyti ,,tikrąjį " Afrikos veidą - pirmyn! Nepasigailėsit. Bet, be kelionės vadovo ir gido, siūlyčiau nebandyti. Ieva, jeigu ne tavo begalinė meilė šiai šaliai, tikriausiai ne tik aš, bet ir daugelis keliautojų nesuprastų ir nepamiltų šios šalies. Tu esi profė, biblioteka ir didžiulė meilė. Noriu padėkoti tau už kelionę, už tikrumą, už tiesmukiškumą ir gerą aurą. Ačiū tau už bajerius ir anekdotus. Ačiū už tai, kad panorau prisijaukinti arbatą. Labai džiaugiuosi, kad teko tave pažinti. Atskiras ačiū gidui Wendžiui. Už kantrybę, rūpestį ir draugiškai ištiestą ranką. Į Etiopiją - tik su juo. Ačiū kompanijai, su kuria keliavau ir visam ,,Travel Planet " kolektyvui. Tikiuosi - ne paskutinis kartas. Diana

Diana

Visumoje mums ši kelionė į Etiopiją - viena iš... ir ne pirma į Afriką. Negalime paaiškinti kodėl, bet nenumaldoma trauka vėl ir vėl sugrįžti į Afriką protu nepaaiškinama. Prieš kelionę nekūrėme jokių iliuzijų ką pamatysime ar ką norėtume pamatyti, kažkiek daugiau žinojome ir norėjome pamatyti/patirti asmeninius pojūčius Simieno kalnuose ir gentyse. Tačiau tai, ką patyrėme, pranoko visus lūkesčius - šalis nepaprastai įdomi, įvairiapusiška, daugialypė. Vien temperatūrinis režimas nuo "beveik mūsų klimato" kalnuose iki "Afrikos savanos" režimo pietuose daro įspūdį. O svarbiausia - žmonės! Kad mūsuose ir apskritai "vakarų pasaulyje" žmonės būtų tokie geranoriški ir mieli! Ir visur - ir kaimuose, ir miesteliuose, ir gentyse... Neskubėjome "karštai" rašyti atsiliepimo, norėjome, kad susigulėtų mintys. Ir štai - Šv. Kalėdų proga gavome pasveikinimus ir nuo mūsų grupės etiopiečio gido "Wendi", ir nuo mūsų "džipo" vairuotojo Alex! Ir kokia jiems nauda iš to, mes juk vargiai su jais kada besusitiksime ? Šalis bent jau šiuo metu ir su tokiais vietiniais gidais tikrai saugi - ir "karinių konfliktų" prasme, ir sveikatos saugos prasme. Nebrangi išlaidų prasme. Gal tik jei kas tikisi pamatyti daug gyvūnų, tai turėtų važiuoti kitur - į nacionalinius parkus kitose šalyse. Atskirai būtina pasisakyti apie kelionės vadovę Ievą Rutę: esame sutikę nemažai vadovų/vadovių, pasitaikė visokių, bet galime vienareikšmiai patvirtinti - nuo kelionės vadovo priklauso visos grupės nuotaika ir bendri įspūdžiai. Ieva besąlygiškai viena puikiausių ir profesionaliausių kelionės vadovų, kuriuos teko sutikti. Ir "ne tinginė" - atidirbo visu 100% ir , kiek pastebėjome, jai pačiai tai teikė malonumą. Nuostabi vadovė, su ja ateityje visur ir visada... Apibendrinant: pasiryžkite ir pasirinkite šią kelionę, nenusivilsite, ji nėra "per brangi" tokiai apimčiai, o gausite tikrai daugiau nei sumokėsite. Būsimiems keliautojams siūlau reikalauti vadovės Ievos Rutės su vietiniu gidu etiopiečiu Wendi. Bus gerai.

Alvydas ir Asta

Tai buvo mano pirma didelė kelionė į Afriką, pirma kelionė ne su draugais, o pavieniui, t.y. - su grupe. O ką dar reiškė draugų ir artimųjų perspėjimai, kad Etiopijoje  - karas, kad gali  susirgus negauti pagalbos ir t.t.
 Ir  ką gi - noriu pasakyti, kad  nepaisant visokių "pirmų kartų" nerimų, tai buvo NUOSTABI kelionė. Nuostabi daugeliu prasmių - visų pirma, Etiopija šiuo metų laiku dar visai žalia, sodri ir nepaprastai graži kraštovaizdžiu, ežerais, kvapą gniaužiančiais toliais ir aukščiais, visur zujančia gamta. Etiopiją rinkausi būtent todėl, kad joje tikėjausi pamatyti šalies kultūrą, istoriją, gamtą ir žmonių gyvenimus. Ir šiuo požiūriu - tai pilnas paketas: Nuostabiosios Lalibelos šventyklos, Bahir Daro vienuolynai, sustojimai pakelėse pažiūrėti  ( ir patiems pabandyti) indžiro kepimo, dalyvauti kavos ruošimo ceremonijoje nuo pupelių skynimo, gliaudymo iki skrudinimo, virimo ir ragavimo, apsilankymai kaimo žmonių būstuose, kuriuose mes, dideli europiečiai, jautėmės kažkokie itin jau dideli:).
Ir, žinoma, žmonės  - judantys nenutrūkstamu ritmu su savo nešuliais, gyvuliais, keisčiausiu transportu, mojuojantys ir besišypsantys, išskirtinio fizinio grožio. Nesvarbu, kokioje atokioje vietoje sustosi - visada kažkokiu stebuklingu vos ne iš žemės išdygs vaikai, nuostabaus grožio akimis ir šukuosenomis,  klausinės vardo ir norės "caramel" ar "pen". Spaudžia širdį tos tiesiamos rankos, bet liūdesį kompensuoja pilnos pakelės spalvingomis uniformomis pasipuošusių mokinukų, skubančių kartais  dešimtis km. į mokyklą.
Sudėtingiausių jausmų kėlė lankymasis gentyse - turbūt, viena yra protu žinoti, kad jos egzistuoja, o kita - pamatyti iš arti gyvus žmones su savo įvairiausiais, kartais europiečiui protą sprogdinančiais papročiais  (hamerių moterys, pv., siekia būti plakamos iki kraujuojančių žaizdų). Nepaprastai, nepaprastai  įdomu, spalvinga, archaiška ir palieka neišdildomus įspūdžius, kelia daugybę klausimų, į kuriuos kiekvienas , matyt, atsakinėsime sau individualiai.
Ypatingą atmosferą kūrė kelionės vadovė Ieva Rutė savo gebėjimu "suklijuoti", pralinksminti  grupę.  Jos  puikus gebėjimas gyvai perteikti politinį, ekonominį šalies sudėtingumą , sieti istoriją ir antropologiją, dabartines aktualijas leido susidaryti vaizdą, kaip įvairūs dalykai veikia pasaulyje ir Afrikoje. Ievos dėmesys matė visus, visus individualiai, jautėsi stipri organizacinė ranka, o svarbiausia - užkrečianti visus pozityvi nuotaika su gausybe istorijų ir iš toli girdimas užkrečiantis juokas:).
Didelį įspūdį padarė lydinčio vietinio gido guvumas, sugebėjimas suktis kaip vijurkui, praktiškai neturint atsakymo "ne", organizuotumas, žinios ir žmogiškos pastangos, kad jaustume komfortą ir kelionės atmosferą. Visi įsimylėjome paslaugų, smagų ir nuoširdų autobuso vairuotoją, o ką jau kalbėti apie šauniuosius mūsų džipų vairuotojus, kurie sakė: džipas dabar - jūsų namai". Taip ir buvo, jautėmės saugiai, smagiai , šokom pečių šokius automobilyje, išties buvo gaila atsisveikinti.
Taigi ačiū už šią kelionę, na, ji buvo vienas įdomiausių mano gyvenimo įvykių. Šauni, nuoširdi ir TIKRAI tyli kambariokė (kaip Jums ten ir pavyko mus taip taikliai suporuot :), puiki grupė bendrai. Ir žinoma, kad keliausiu ir keliausiu toliau.
Jei reiktų parašyt kokį trūkumą - tai per daug maisto, matyt, užtektų 2 kartų valgymų.
Dėkoju labai, su geriausiais įspūdžiais ir linkėjimais

Rima S.

KELIONĖS UŽKLAUSA

Jei nerandate sau tinkamos datos, ar norite kitokio maršruto, nei siūlome - parašykite mums!