- Aplankysite Namibo dykumą – gražiausias Sossusvlei kopas ir fotogeniškąjį mirties slėnį Deadvlei.
- Pamatysite didžiausią Afrikos kanjoną ir milžiniškus alijošių medžius.
- Apsilankysite Etošos nacionaliniam parke, kuriame jūsų lauks užburiantis laukinių gyvūnų stebėjimas be minios turistų.
- Stebėsite juoduosius raganosius Palmvago nacionaliniame parke.
- Susipažinsite su įdomiąja himba gentimi ir Namibijos istorijos vingiais.
- Mėgausitės Atlanto gėrybėmis jaukiame pakrantės restoranėlyje Svakopmunde – Afrikos Nicoje.
- Visos nakvynės patogiose ir žavingose lodžijose, dauguma iš jų turi baseinus atsigaivinti karštomis afrikietiškomis popietėmis.
Skrydis į Namibijos sostinę Vindhuką. Oro uoste pasiėmę nuomotą mašiną iš karto judėsite Oanobo ežero lodžijos (apie 135 km) link. Joje galėsite pailsėti po kelionės. Įsikūrusi prie Oanobo užtvankos lodžija puikiai tinka poilsiui laukinės gamtos apsuptyje.
Po pusryčių jūsų lauks beveik 570 km iki vieno didžiausių pasaulio kanjonų. Pakeliui rekomenduojame sustoti įspūdingose gamtos vietose – Dvišakio alavijo miške (Quiver Tree forest), nors šių didelių alijošių pamatysite gausiai ir pakeliui, ir Milžinų žaidimo aikštelėje prie Keetmanshoop. Dvišakiai alavijai užauga iki 7 – 9 m aukščio, medžių amžius siekia iki 200 – 300 metų. Na o akmenų sankaupos, atrodančios lyg milžiniškos vaikiškos kaladėlės, atsirado čia formuojantis žemynams prieš 180 milijonų metų. Vakarienė ir nakvynė.
Šiandien reikės atsikelti anksti, kad kartu su vietiniu gidu (įskaičiuota į kainą) pasitiktumėte saulėtekį prie giliausio Afrikos kanjono. Jis tęsiasi 160 km, vietomis išplatėja iki 27 km, o sienos siekia 550 m aukštį. Nenorintys žygio gali pasimėgauti Ai Ai karštosiomis versmėmis pietiniame kanjono krašte ir pasigrožėti vaizdais iš daugybės apžvalgos aikštelių. Iš anksto užsakius galimi skrydžiai virš kanjono, jodinėjimas arkliais ar kitos aktyvios pramogos. Tačiau jūsų šiandien dar lauks ilgas kelias iki Namibo dykumos – apie 470 km gražių vaizdų. Pasiekę savo lodžiją įsikursite, nuplausite kelionės dulkes baseine. Vakarienė ir nakvynė.
Ir vėl ankstyvas kėlimasis – šiandien saulę pasitiksite Namib–Naukluft nacionaliniame parke, kur grožėsitės žaižaruojančiomis smėlio jūros spalvomis. Aplankykite Sossusvlei (raudonojo smėlio dykuma, kurioje yra viena aukščiausių pasaulio kopų – Big Dady, siekianti net 380 m aukštį) ir Deadvlei (baltojo molio dykynė). Norėdami dar labiau sustiprinti patirtį, saulėtekio metu galite papildomai užsisakyti pakilimą oro balionu. Vėliau pasieksite Sesriem kanjoną, esantį pačioje dykumos širdyje. Per milijonus metų Tsauchab upės išraižytas 30 m gylio kanjonas yra viena iš nedaugelio Namibijos vietų, kurioje visus metus yra vandens. Vakarienė ir nakvynė Desert Camp Lodge arba analogiškos kokybės viešbutyje.
Po dykumos saulės vyksite į Namibijos Nica vadinamą Svakompundą, įsikūrusį ant Atlanto vandenyno kranto (350 km, 5 val. kelio). Mieste tebetvyro vokiška dvasia – ne tik jo architektūroje, bet ir restoranų meniu. Jei nesate austrių ar kitų jūros gėrybių mėgėjai (visgi austres ar krevetes tikrai rekomenduojame išbandyti), persikelsite atgal į Europą sukirtę kiaulienos dešrelių su raugintais kopūstais ar kitų sočių vokiškos virtuvės patiekalų. Pasivaikščiokite paplūdimiu arba papildomai galite rinktis 2 val. pasivažinėjimą keturračiais dykumoje – pasisemsite aštrių emocijų. Mes labai rekomenduojame ekskursiją „Gyvoji dykuma“ (ekskursija su gamtos gidu mažųjų dykumos gyventojų paieškai). Vakare aplankykite vieną iš žavių jūros gėrybių restoranų. Poilsis ir dvi nakvynės viešbutyje.
Šiandien pakrante keliausite į šiaurę (apie 440 km). Pirmasis sustojimas – Cape Cross. Tai vieta, kurioje gyvena viena didžiausių pasaulyje ruonių kolonijų (apie 80 000 gyvūnų). Pamatysite ir Griaučių krantą – tai Namibijos pakrantės dalis, besitęsianti nuo Kunenės upės žiočių Angoloje iki Svakopmundo. Senovėje portugalų jūreiviai šį Namibijos pajūrio ruožą vadino Pragaro krantu. Tai 500 km ilgio negailestingas krantas, bet ir savotiškai gražus. Griaučių krantą nuo Atlanto iki atokesnių žvyro lygumų vagoja milijonas auksinių kopų, besidriekiančių į šiaurės rytus. Tarp kopų matomi miražai. Griaučių kranto paplūdimys nubarstytas granito, bazalto, smiltainio, agato, karneolio ir kvarco žvirgždu. Palei visą Griaučių krantą siaučiantys štorminiai vėjai sukelia klastingas skersines bangas. Šios bangos, slenkantis rūkas ir rifai padarė labai daug žalos laivams. Nuo vieno Griaučių kranto galo iki kito mėtosi okeaninių lainerių, vilkikų, kanonierių, tralerių ir kliperių nuolaužos. Kelionę tęsite Palmvago gamtos rezervato link. Nors rezervatas įsikūręs šalia Uniab upės, šioje teritorijoje jaučiamas vandens trūkumas, dėl to upė vilioja tokius milžinus kaip drambliai. Ši vieta garsi uolų grandine ir vieta, vadinama Tvylfelt fontanu arba Abejonių fontanu. Čia jau nuo akmens amžiaus gyveno žmonės, apie savo gyvenimą pasakoję piešiniais ant uolų. Vizitui reikia skirti apie valandą. Įsikursite lodžijoje, esančiose visai šalia rezervato. Vakarienė ir nakvynė.
Šios dienos veiklas pasirinksite iš siūlomų lodžijoje. O mes rekomenduojame pirmiausiai vykti į Toros rezervatą, kuriame džipais, o paskui pėsčiomis leisitės ieškoti juodųjų raganosių. Vieni iš „didžiojo Afrikos penketo“, raganosiai yra ramūs žolėdžiai, kol jų kas nors nesupykdo, o tada jie gali bėgti ir 45 km/val. greičiu, tad tikrai klausysite visų vietinio reindžerio nurodymų. Įdienojus – poilsis prie baseino lodžijoje. Vėlyvą popietę rekomenduojame vakarinį safarį. Čia neabejotinai išvysite įvairias antilopes, zebrus, dramblius, mažesnius žinduolius, o gal ir liūtus.
Vakarienė ir nakvynė lodžijoje.
Šiandien po pusryčių vyksite į dar vieną įspūdingą Namibijos vietą – Etošos nacionalinį parką (apie 400 km, 5 – 6 val. kelio). Pakeliui rekomenduojame sustoti Omapha Himba kaimelyje, kuriame susipažinsite su himbos gentimi (šiek tiek turistiška patirtis, bet vis tiek gera proga pamatyti keistas genties tradicijas). Po pietų pasiekę parką galėsite jame praleisti laiką iki saulėtekio (būtina nepavėluoti iš jo išvažiuoti), o visą kitą dieną skirti parko pietinės dalies tyrinėjimui. Jei pabostų važinėtis patiems, lodžija galės pasiūlyti safarius su patyrusiais gidais (4 valandų safaris nuo 45 EUR, visos dienos safaris nuo 65 EUR asmeniui). Vakarienės ir dvi nakvynės lodžijoje.
Parkas buvo įkurtas 1907 m., kai Namibija buvo Vokietijos imperijos dalis. Tuo metu parko teritorija buvo 100 000 kv. km dydžio. Tai buvo didžiausias parkas pasaulyje, bet dėl politinių priežasčių parko teritorija, nuo jos įkūrimo keitėsi. Šiuo metu parko teritorija užima vos ketvirtį tos teritorijos, kuri jį sudarė įkūrimo metu. Svarbiausias parko objektas – Etošos duburys. Etošos nacionalinis parkas supa Etošos įdubą ir vietine kalba reiškia „didžiulę baltą vietą su sausu vandeniu“. Vanduo supa įdubą ir pritraukia laukinius gyvūnus, tad čia itin patogu stebėti dramblius, antilopes ir liūtus. Taip pat gausu savanų sričiai būdingos gyvūnijos.
Po pusryčių vyksite atgal į Vindhuką, galėsite dar kartą iš arčiau susipažinti su miestu. Vindhukas turi įdomų istorinių ir modernių pastatų mišinį. Čia yra viena seniausių evangelikų liuteronų bažnyčia šalyje – Kristaus bažnyčia, pastatyta 1910 m. Paskutinis Vokietijos imperatorius Vilhelmas II paaukojo dėmėto stiklo bažnyčios langus ir bibliją, naudojamą ir šiandien. Verta pamatyti Alte Feste (Senasis fortas), Christuskirche (Kristaus bažnyčia) ir šiuolaikinį Aukščiausiąjį teismą. Pakeliui į sostinę galėsite sustoti Okahandjos rankdarbių turguje. Nakvynė viešbutyje.
Pervežiavimas į oro uostą ir skrydis namo su persėdimais. Lietuvą pasieksite kitą dieną.
Kelionės maršruto žemėlapis
Datos ir kainos
Į kelionės kainą
- Įskaičiuota
- Neįskaičiuota
- Svarbu
-
- Apgyvendinimas dviviečiame kambaryje su visais patogumais patogiose lodžijose;
- Maitinimas (11 pusryčių, 9 vakarienės);
- Automobilis nuomai Toyota Double Cab (2) / Fortuner (4) arba kitas panašios kategorijos automobilis (paimamas ir grąžinamas oro uoste) su pilnu draudimu;
- Ekskursija su gidu Fiš Riverio kanjone.
-
- Tarptautinių skrydžių bilietai (nuo 800 EUR);
- Maitinimas, nenurodytas prie įskaičiuota;
- Įėjimai į nacionalinius parkus ir programoje paminėtus lankytinus objektus (apie 40 EUR);
- Papildomos safariai: gyvoji dykuma 50 EUR, raganosių safaris 175 EUR, safaris Palmvage 60 EUR;
- Degalai;
- Namibijos viza (170 EUR/asm.);
- Asmeninės išlaidos;
- Kelionės draudimas.
- Nuo 2020 vasaros Namibija yra atsivėrusi keliautojams. Atvykstant reikia turėti neigiamą Covid-19 testą.