Pažintinė kelionė į Centrinę Ameriką: Panamą, Kosta Riką ir Nikaragvą

Kelionė į Panamą, Kosta Riką, Nikaragvą: vulkanų, tropinės gamtos ir kerinčių Karibų žemė. Šios kelionės metu susipažinsime su trimis Centrinės Amerikos šalimis: Panama, Kosta Rika ir Nikaragva. Tai kraštas, nusagstytas vulkanų viršūnėmis, žydrais ežerais ir spalvingais kolonijiniais miesteliais. Kraštas, kur gyvena laimingi žmonės (tradicinis kosta rikiečių šūkis "pura vida" arba lietuviškai "gyvenimas grynas/puikus!"), kur gamta dar neužleido vietos civilizacijai ir automobiliams, kur visuomet šilta ir tvyro atpalaiduojanti Karibų dvasia, tad klimatas kuo puikiausiai tinka... atostogoms... Negi nesinorėtų to pamatyti, patirti patiems?
  • Panama yra pirmoji Lotynų Amerikos šalis priėmusi JAV dolerį kaip savo valiutą (tiesa ji vadina jį Balboa...). Panama yra vienintelė šalis pasaulyje, kur galite pamatyti saulę tekant Ramiajame vandenyne, o nusileidžiant - Atlanto vandenyne. Kaip tai gali būti? Pasižiūrėkite į žemėlapį - rytą pasitikti galite Panamos mieste, o pavažiavę 80 km į šiaurę saulę jau palydėsite į Karibų jūrą;
  • Kosta Rikoje daugiau kaip 25 proc. šalies teritorijos yra saugomi miškai ir nacionaliniai parkai. Kosta Rika neturi reguliarios veikiančios kariuomenės nuo 1949 metų;
  • Nikaragvoje yra didžiausias Centrinės Amerikos ežeras (nuo jo ir kilo šalies pavadinimas), o jame gyvena vieninteliai pasaulyje gėlavandeniai rykliai. Nikaragvoje yra vienintelis dvigubas pasaulio ugnikalnis galintis spjaudytis lava iš dviejų kanalų;
  • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
  • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.

Skrydžiai į Managvą (Managua, Nikaragvos sostinė). Pervažiavimas į netoli sostinės įsikūrusį kolonijinį Leono miestą (apie 2 val.). Leonas – senoji Nikaragvos sostinė, iki šiol konkuruojanti ir laiminti prieš dabartinę sostinę Managvą savo grožiu. Leoną puošia gausybė ornamentuotų bažnyčių ir jaukių aikščių, o gyvybės įkvepia jauna studentų bendruomenė, gyvenanti šiame mieste. Nakvynė viešbutyje Leono centre.

Diena Leono apylinkėse. Išvyka į Maribijos vulkanų grandinės nacionalinį parką (Maribios). Maribijos vulkanų grandinė – viena aktyviausių seisminių zonų pasaulyje (čia susiduria dvi plokštės – Karibų ir Cocos). Kalnų grandinę puošia 12 vulkanų, iš kurių žymiausias – Nikaragvos simbolis Momotombas (Momotombo). Šis vulkanas sunaikino senąją Nikaragvos sostinę – Senąjį Leoną. Tačiau, nepaisant pridarytos žalos, raudona ir juoda spalva švytintis Momotombas (1280 m. aukščio) yra mylimas nikaragviečių ir apdainuotas ne vieno šalies poeto. Maribijos vulkanų grandinėje mūsų lauks kopimas į vulkaną Cerro Negro (liet. „Juodasis ugnikalnis“), o vėliau nusileidimas nuo jo „smėlio lenta“ (vidutinio sunkumo, 6 valandų išvyka). Norintiems lengvesnės išvykos, bus pasiūlyta alternatyva. Grįžus po šios išvykos, pervažiavimas link kolonijinio Nikaragvos perlo – nuostabaus Granados miestelio (apie 3 val.). Nakvynė Granadoje.
Granada – vienas gražiausių miestelių visoje Centrinėje Amerikoje. Jį puošia gausybė ornamentuotų bažnyčių, spalvingi kolonijiniai pastatai ir miestelio krantus skalaujantis Nikaragvos ežeras (didžiausias ežeras Centrinėje Amerikoje). Ypatingos svarbos Granada įgavo, kai ispanai suprato, kad nuo šio miesto galimas susisiekimas su Atlanto vandenynu (per Nikaragvos ežerą ir San Chuano upę). Tuo pačiu šios žinios sukėlė ir grėsmę Granadai, kadangi miestelį ne kartą puolė piratai – Granada buvo užimta piratų net tris kartus. Pusdienio ekskursijos metu lankysime gražiausias Granados bažnyčias (Iglesia de San Francisco, Iglesia de la Merced ir kt.), pasikelsime į apžvalgos bokštą Merced bažnyčioje, iš kur atsivers vaizdas į visą Granadą, skalaujamą Nikaragvos ežero. Taip pat lankysimės šokolado muziejuje, kuriame paragausime ką tik paruošto šokolado ir tradicinės vietinės kakavos – tai buvo „ekskliuzyvinis“, tik majų valdovams prieinamas gėrimas. Po pietų – laisvas laikas šurmuliuojančiame Granados mieste. Antra nakvynė Granadoje.
Išvyka į netoli Granados išsidėsčiusius Masajos regiono (Masaya) kaimus. Masajos regionas nusagstytas baltais kolonijiniais kaimeliais, kuriuose gyvena menininkai, gaminantys įvairiausius liaudiško meno dirbinius (kiekvienas kaimas gamina skirtingus dirbinius – hamakus, medžio, molio gaminius, audinius ir kt.), raganos ir šamanai. Taip pat regioną puošia gausybė ežerų ir virš jų galvas keliančių vulkanų. Aplankysime porą „baltųjų kaimelių“, kuriuose gaminami įvairūs suvenyrai. San Juan de Oriente miestelyje gaminami įvairiausi spalvingi keramikos gaminiai (galima aplankyti dirbtuves ir pamatyti kaip jie gaminami). Kituose miesteliuose gaminami hamakai, ritualinės kaukės ir kiti suvenyrai. Išvykos metu, esant palankiai seisminei situacijai, taip pat lankysimės prie Masajos vulkano kraterio (apsilankymas nėra garantuotas, kadangi priklauso nuo seisminės situacijos). Pastaruoju metu Masajos ugnikalnis "atgijęs", jame kunkuliuoja lava, o paskutinėmis minutėmis prieš temstant, žiūrėti į šį lavos "katilą" itin įspūdinga. Beveik iki pat kraterio privažiuojama autobusu, paeiti teks apie 10-15 minučių. Nakvynei grįšime į Granadą.
Ryte vykstame į Ometepės (Ometepe) salas, susiformavusias Nikaragvos ežere, išsiveržus vulkanams (kelionė autobusu ir laivu – apie 4 val.). Plaukiant laivu iki Ometepės salų, mus džiugins vaizdai į neaprėpiamas Nikaragvos ežero platybes ir iš vandens kyšančias tarsi du spuogai vulkaninės kilmės salas. Ometepės salos – ramybės oazė viduryje Nikaragvos ežero. Salas supa švarūs paplūdimiai, krantus skalauja vėsūs Nikaragvos ežero vandenys, o po salas apaugusius miškus šmirinėja gausi gyvūnų ir paukščių populiacija. Įsikursime netoli ežero pakrantės esančiuose svečių namuose. Likęs pusdienis bus skirtas susipažinti su salos gyvenimu ir pajusti lėtą jo gyvenimo ritmą. Turėsime progos įsitikinti, ar teisūs buvo senovės actekai, kurie atvykę iki šių salų, praminė jas „pažadėtąja žeme“. Nakvynė svečių namuose, vienoje iš Ometepės salų.
Diena Ometepės salose. Dienos išvyka pasirinktinai – išvyka kajakais Istiam upe arba lipimas į Maderas vulkaną (kopimas į viršų ir leidimasis žemyn trunka apie 9 val.). Pasirinkusiems kopimą į vulkaną, teks nemenkai pavarginti kojas, o atlygiu taps vaizdas iš viršaus į fotogeniškas Ometepės salas. Išsirengusiems į išvyką kajakais, galbūt pasiseks pamatyti upėje gyvenančių krokodilų, vėžlių ar medžiuose įsikūrusių beždžionių. Tiek vienos, tiek kitos išvykos metu labiausiai akis džiugina pati aplinka Ometepės salose – bananų plantacijos, turtinga augmenija ir retsykiais atsiveriantys vaizdai į salą puošiančius vulkanus. Antra nakvynė svečių namuose, vienoje iš Ometepės salų.
Transportavimosi diena. Ryte kelsimės laivu atgal į žemyninę Nikaragvą (apie 1 val.) ir važiuosime iki San Karloso miestelio (San Carlos), esančio kitoje Nikaragvos ežero pusėje, jau netoli Kosta Rikos sienos (kelionės trukmė autobusu apie 6-7 val.). Dienos pabaigoje mūsų lauks dar vienas plaukimas – šį kartą San Chuano upe iki El Kastijoso miestelio (El Castillo) – plaukimo trukmė apie 3 val. Po kelionių laivais bus malonu po kojomis pajusti tvirtą žemę ir įsikurti svečių namuose šalia San Chuano upės (Rio San Juan), skiriančios Nikaragvą nuo kaimyninės Kosta Rikos. Nakvynė svečių namuose El Kastijoso miestelio pakraštyje.
Diena El Kastijose – miestelyje prie San Chuano upės – ir jo apylinkėse. San Chuano upe ilgus metus naudojosi piratai, siekdami užkariauti tuo metu turtingą Granados miestą. Ispanų atsakas tokiems užpuolimams – ant upės kranto, ties El Kastijoso miesteliu, pastatyta galinga tvirtovė, turėjusi sulaikyti piratus nuo tolesnio veržimosi į žemyną. Ši tvirtovė tarnavo ispanams ištisus du šimtmečius ir atlaikė dešimtis piratų atakų. Tačiau daugiausiai legendų sklando apie piratų užpuolimą, kuris buvo atremtas, vadovaujant 19-metei merginai, kuri stojo prie pabūklų, žuvus jos tėvui, iki tol vadovavusiam tvirtovės gynybai. Ryte susipažinsime su El Kastijoso tvirtove. Po pietų – išvyka į kakavos plantaciją ir pažintis su šokolado gaminimo procesu 🙂 Vakare – laisvas laikas El Kastijose, kur galėsime mėgautis poilsiu, pasivaikščioti po apylinkes ir paragauti upėje sugautos žuvies. Nakvynė svečių namuose netoli El Kastijoso miestelio.
Antra diena El Kastijoso apylinkėse. Šiandien pažindinsimės su džiunglėmis, kurios supa El Kastijo miestelį. Išvykos metu plauksime džiunglių upe, brausimės džiunglių takeliais į miško gilumą ir tankioje lapijoje ieškosime čia besislepiančių gyvūnų. Apylinkėse gyvena trys rūšys beždžionių, spalvingos nago didumo varlės, iguanos, įvairūs paukščiai ir vabzdžiai. Kai kurie laimės lydimi keliautojai netgi giriasi čia pamatę paslaptingiausius džiunglių gyventojus – jaguarus! Po varginančio pasivaikščiojimo – poilsis svečių namuose ir trečia nakvynė El Kastijoso miestelyje. Vėlai vakare – naktinė išvyka stebėti krokodilų.
Transportavimosi diena. Ryte laivu grįšime į San Karlosą, iš kur tęsime kelionę autobusu link Kosta Rikos, ir vakare pasieksime La Fortūnos miestelį (La Fortuna) Kosta Rikos pusėje. Bendra kelionės trukmė laivu ir autobusais – apie 9-10 val., plius sienos kirtimo formalumai. La Fortūnos miestelis įsikūręs netoli Arenalio vulkano, tad čia beveik iš visur matoma rūkstanti ugnikalnio viršūnė. Šiuo vaizdu galėsime pasigėrėti rytoj. Na, o po ilgos transportavimosi dienos norėsis tik įsikurti viešbutyje ir pailsėti jaukiame hamake. Nakvynė La Fortūnoje (svečių namai – apie 2 km už miestelio).
Diena La Fortūnos apylinkėse. Šiandien leisimės į išvyką iki Žydrosios upės (Rio Celeste). Skaisti turkio spalva, kuria didžiuojasi Žydroji upė – cheminių medžiagų, esančių upės srovėje, sąveikos rezultatas. Išvykos metu pietūs įskaičiuoti. Nenorintys „mankštinti kojų“ galės rinktis alternatyvų turą – išvyką keturračiais, apsilankymą „nuotykių parke“ (kur galėsite išbandyti adrenalinu pulsuojančią atrakciją – pasivaikščioti tarp medžių įrengtais kabančiais takais bei skrieti virš medžių viršūnių ištemptais lynais – angl. „canopy tour“) arba tiesiog galės mėgautis poilsiu La Fortūnoje. Vakare, grįžus iš pasirinkto turo, mūsų lauks apsilankymas terminiuose baseinuose, maitinamuose karštu Arenalio terminiu vandeniu (už papildomą mokestį galimos ir „spa“ procedūros*). Vakarienė terminių baseinų parke (įskaičiuota). Antra nakvynė viešbutyje La Fortūnos apylinkėse.
Atėjo laikas jūros malonumams! Šiandien visą dieną praleisime kelyje iki Ramiojo vandenyno pakrantėje įsikūrusio Montesumos miestelio (Montezuma). Tikimės, kad transportavimasis „atsipirks“ (kelionė privačiu transportu ir keltu truks apie 9-10 val.), kadangi kitas dvi dienas turėsime galimybę pailsėti laukiniuose Montesumą supančiuose paplūdimiuose ir pasimėgauti ramiu pakrantės gyvenimu J. Montesuma įsikūrusi Nikojos pusiasalyje, vandenyno įlankoje. Tai ramus kaimukas, kurį aplenkia didelės turistų grupės, tačiau itin pamėgo pavieniai keliautojai, ieškantys nenuvaikščiotų paplūdimių. Montesumą supantys paplūdimiai iki šiol išliko gera vieta vienišiems arba romantiškiems pasivaikščiojimams. O netoliese plytintys tropikų miškai slepia vėsias lagūnas, krioklius ir iš jūros į urvelius grįžtančias spalvingas krabų šeimynėles. Įsikursime Montesumoje, netoli vandenyno pakrantės, kur praleisime artimiausias dvi dienas. Nakvynė Montesumoje.
Diena Montesumos apylinkėse. Išvyka laivu į Tortugos salą („Isla Tortuga“ – isp. „vėžlio sala“) – išvykos metu galėsime mirkti vandenyno bangose, šildytis saulėje bei skirti šiek tiek laiko paviršinio nardymo malonumams (angl. „snorkeling“). Išvykos metu pietūs įskaičiuoti. Sidabrinio smėlio paplūdimiai, kokosų palmės, žydras vanduo ir netoliese plytintis koralinis rifas – tai priežastys, kodėl Tortugos sala dažnai vadinama gražiausia sala Kosta Rikoje. Grįžus iš pasiplaukiojimo laivu, laisvas vakaras ir antra nakvynė Montesumoje.
Laisva diena Montesumoje, skirta poilsiui ir pasivaikščiojimams po apylinkes. Laisvos dienos metu galite mėgautis aplinkiniais paplūdimiais. O nemėgstantys saulės ir jūros vonių, galės nueiti iki netoliese džiunglių lapijoje slypinčių krioklių ar gamtos rezervato Cabo blanco*. Trečia nakvynė Montesumoje.
Ryte kelsimės keltu iš Nikojos pusiasalio atgal į žemyninę Kosta Rikos dalį, Chako miestelį (Jaco, 1 val. plaukimo). Toliau važiuosime privačiu transportu į Kosta Rikos sostinę San Chose (San Jose, apie 3 val.). Nakvynė Kosta Rikos sostinėje.
Pusdienis San Chose apylinkėse. Ryte vyksime iki įspūdingo  Poas vulkano. Šis ugnikalnis turi du kraterius, vienas iš jų –  sklidinas pieniškai žydro vandens, kitame plyti ežeras (apie 370 metrų skersmens), apaugęs tankia augmenija. Pagrindinis krateris retsykiais išleidžia į viršų garų stulpus ir pagąsdina aplinkinius gyventojus galimu išsiveržimu (paskutinis didelis Poas ugnikalnio išsiveržimas buvo užfiksuotas 1954 metais). Patogiai įrengti takeliai leidžia turistams prieiti gana arti abiejų kraterių ir pamatyti juos abu iš viršaus. Grįžtant iš Poas vulkano, akis džiugins Centrinio slėnio laukai, kuriuose auginamos braškės, kava ir kitos kultūros, o vietiniai gyventojai užsiima žemdirbyste ir gyvulininkyste bei siūlo nusipirkti įvairių produktų (sūrių, braškių, kavos ir kt.). Grįžus iš ekskursijos, skrydis į paskutinę mūsų kelionės šalį – Panamą. Nakvynė Panamos mieste.
Pažintis su Panamos miestu. Apžiūrėsime Panamos senamiestį (Casco Viejo), dėl savo senųjų pastatų saugomą UNESCO, po to lankysime visame pasaulyje garsų Panamos kanalą. Panamos miestas įrodo, kad sena ir nauja gali puikiai sugyventi tarpusavyje. Kai lankaisi Panamos senamiestyje, net sunku įsivaizduoti tuos dangoraižius, kurie plyti visai šalia, prie vandenyno įlankos. Jei esi moderniajame rajone, atrodo, kad šis miestas pastatytas per pastaruosius dešimtmečius ir nieko seno jame nėra. Aplankius šiuos skirtingus rajonus, Panama parodys savo veidą visiškai skirtingoje šviesoje, ir vienas iš šių „portretų“ tikrai jums patiks... O gal net abu? 😉 Tuo tarpu Panamos kanalas, iškastas prieš šimtmetį, ir nešantis Panamos valstybei nemažas įplaukas, užtikrina, kad tiek senoji Panama, tiek naujoji gautų pakankamą finansavimą, ir miesto plėtra nesustotų. Kanalo pagalba, vakarinė Lotynų Amerikos pakrantė tapo geriau prieinama europiečiams, ir jiems daugiau nebereikia plaukti aplink visą Pietų Amerikos žemyną, kad patektų į Peru, Ekvadoro ar kitų kaimyninių šalių pakrantes. Nors jau ispanų kolonizatoriai naudojosi siauriausiąja Panamos dalimi  sugrobtoms gėrybėms transportuoti iš kolonizuotų šalių į Europą, tačiau įrengtas kanalas krovinių gabenimą gerokai palengvino (įrengus kanalą, nebereikia dalį kelio gabenti krovinius žirgais ar kitomis “transporto priemonėmis”). Be to, šiais laikais kanalas jau tarnauja ne grobikiškiems kolonizatorių tikslams, o prekybiniams ryšiams tarp Lotynų Amerikos iki kitų pasaulio regionų palengvinti. Apsilankius Panamos kanale ir pamačius, kaip šliuzais keliauja laivai, nesunku įvertinti šio technikos stebuklo svarbą ne tik Panamos valstybei, bet ir visam regionui. Vakare – lasvas laikas Panamos mieste. Nakvynė Panamoje.
Trijų dienų išvyka į Karibų jūros salas San Blas (dvi nakvynės). San Blaso salos sužadina kiekvieno vaizduotę – čia pasijauti lyg atradęs rojų žemėje: auksiniai paplūdimiai, palmių giraitės, neaprėpiama, turkiu spindinti Karibų jūra ir kasdien šviežia žuvis ar kitos jūros gėrybės ant tavo stalo! Tačiau San Blaso salos garsios ne tik dangiškais Karibų vaizdais, bet ir čia gyvenančiais kunų genties indėnais bei jų spalvingais dirbiniais. Manoma, kad kunai atvyko į San Blaso salas XVI-ame amžiuje iš dabartinės Kolumbijos teritorijos, ir salose rado prieglobstį nuo kitų karingų genčių. Šimtus metų ši indėnų gentis išliko autonomiška ir nepasidavė jokių valdžių įtakai. Iki šiol galime grožėtis jų praktikuojamu liaudies menu – aplikacijos stiliumi kuriamais spalvingais, vaizduotę žadinančiais audiniais, iš kurių dabartinės kunų moterys kuria įvairius gaminius ne tik savo šeimoms, bet ir turistams :). Tad viešnagės metu turėsime galimybę išsirinkti ir spalvingų lauktuvių namiškiams J. Viešėdami San Blaso salose, leisimės į išvykas laiveliu į gretimas salas, mirksime Karibų jūroje, mėgausimės paplūdimiais ir jūriniu maistu (išvykos metu maitinimas įskaičiuotas). Dvi nakvynės San Blaso salose, paprastomis sąlygomis (vietinių įrengtos trobelės). Trečios dienos vakarą grįžimas į Panamos miestą. Paskutinis vakaras Karibų regione prieš skrydžius į Europą. Nakvynė Panamoje.
Skrydžiai į Europą. Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį. Kelionės pabaiga. Gero kelio! Tikimės, kad dalelę šiltos Karibų nuotaikos parsivešite ir į namus… 🙂

Datos ir kainos

Į kelionės kainą

  • Įskaičiuota
  • Neįskaičiuota
  • Svarbu
    • Apgyvendinimas vidutinės klasės viešbučiuose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais), išskyrus kiek kitokias sąlygas viešnagių El Kastijose ir San Blaso salose metu (iš viso 5 nakvynės). Viešbučiai atrinkti nesivaikant žvaigždučių, tačiau yra jaukūs (kai kurie turi baseinus, kiti – terasas ar jaukius vidinius kiemelius), švarūs ir dauguma pagal kokybę maždaug atitinka 3 žvaigždutes. Viešnagės El Kastijose metu nakvynė paprastesniuose svečių namuose (patogumai privatūs). Viešnagės San Blaso salose metu nakvynė paprastuose namukuose (patogumai bendri);
    • Pusryčiai visuose viešbučiuose ir svečių namuose. 1 vakarienė La Fortūnoje (apsilankymo terminiuose baseinuose metu) bei 2 pietūs: išvykos į Žydrąją upę metu (La Fortūnoje) bei Tortugos saloje (viešint Montesumoje). Turo į San Blaso salas metu pilnas maitinimas (išskyrus gėrimus);
    • Visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų: vietinis skrydis San Chose - Panama, pervažiavimai organizuotu transportu ir autobusais (kaip nurodyta programoje), taip pat visi programoje numatyti keltai ar plaukimai laivu;
    • Įėjimai į lankytinus objektus bei gidų paslaugos anglų ar ispanų kalbomis (vertimas į lietuvių kalbą);
    • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos programos metu (nuo atskridimo į Managvą iki išvykimo iš Panamos);
    • Kompleksinis kelionės draudimas.
     
    • Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius visose nakvynės vietose ir kitą nurodytą maitinimą);
    • Papildomos ekskursijos (maršrute pažymėta žvaigždute*);
    • Arbatpinigiai vietiniams gidams. Orientacinė suma: 4-6 doleriai dienai;
    • Asmeninės išlaidos.
     
    • Galimi nedideli maršruto pakitimai, atsižvelgiant į situaciją vietoje dėl klimatinių, politinių ar kitokių sąlygų gali keistis objektų lankymo tvarka ar pan.;
    • Kai kurios ekskursijos vyksta kartu su kitomis keliautojų grupėmis (pvz., apsilankymas Maribijos kalnų grandinėje, plaukimas į Tortugos salą ir galimai kitos išvykos, priklausomai nuo susikomplektavusios grupės dydžio);
    • Renkama keliautojų grupė - ne daugiau 12 žmonių. Kelionė vyksta, esant bent 8 keliautojams.
    SVARBI PASTABA: Siekiant pamatyti tris kaimynines šalis, maršrutas suplanuotas ganėtinai įtemptas, kelionės metu yra nemažai važiavimo autobusu ar transportavimosi laivais (maršrute sužymėtos ilgesnių pervažiavimų/plaukimų trukmės), tad ruošiantis šiai kelionei, į kuprinę ar lagaminą reikėtų įsimesti ir šiek tiek kantrybės... Tačiau, mes tikimės, kad kelionės spalvingumas tai atpirks...

Datos ir kainos

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Jurga

+370 612 87007 El. paštas

Laukiame Jūsų klausimų