Pažintinė kelionė į Ekvadorą ir Kolumbiją

Kolumbija ir Ekvadoras kažkada sudarė vieną valstybę – Naująją Granadą. O šiuo metu turbūt sunku rasti dvi kaimynines šalis, kurios būtų labiau skirtingos, nei šios dvi kaimynės. Ekvadore akis džiugina spalvingi indėniški turgūs ir vulkanų viršūnės. Na, o Kolumbijoje stebina gamtos įvairovė, ryškiaspalviai miesteliai ir atviri, atvykėlius mylintys žmonės. Šios kelionės metu pažinsite dvi šalis, kurias vienija bendra istorija, o unikalumą suteikia gamta, žmonės ir pasirinktas valstybės kūrimo kelias.
  • Išsami pažintis su dviem kaimyninėmis šalimis, kažkada sudariusiomis vieną valstybę – Kolumbija ir Ekvadoru;
  • Galimybė užkopti į Kotopaksio vulkaną – turbūt gražiausią Ekvadoro ugnikalnį, pasipuošusį  akinančia sniego kepure;
  • Margi indėniški turgeliai Ekvadore – pažintis su vietiniu gyvenimu ir proga nusipirkti spalvingų lauktuvių;
  • Kerinti Kolumbijos gamta: palmių giraitės, kavos plantacijos, spalvingos dykumos ir... Karibai;
  • Net trys dienos nuostabiajame Karibų mieste – Kartagenoje, džiuginančioje atvykėlius ryškiomis spalvomis ir džiaugsmingu gyvenimo ritmu;
  • Norintys, galės pasirinkti kelionę su Galapagų salomis ir aplankyti šį sunkiai prieinamą Žemės kampelį, įkvėpusį Čarlsą Darviną sukurti evoliucijos teoriją. Kita alternatyva – viešnagė Ekvadoro džiunglėse. Rinktis – jums!
  • Maža ir jauki grupė iki 12 keliautojų – galimybė geriau pažinti šalį;
  • Dovanojame kompleksinį kelionių draudimą: medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, kelionės atšaukimų, bagažo vėlavimo ir kt.
Skrydžiai į Ekvadoro sostinę Kitą. Pervežimas į viešbutį ir nakvynė Kito mieste.
Aklimatizacija Ekvadoro sostinėje Kite (Quito), 2850 metrų virš jūros lygio. Susipažįstame su miestu (pusdienio ekskursija po senamiestį ir artimas apylinkes). Kitą supa žavūs kalnai, nusagstyti baltais namukais. Senamiestis išlaikęs kolonijinę puošnią architektūrą – jis yra saugomas UNESCO. Siaurose gatvėse slypi daug ornamentuotų bažnyčių, jaukių kavinių, o miesto aikštėse šurmuliuoja marga vietinė publika. Laisvas vakaras Ekvadoro sostinėje. Antra nakvynė Kite.
Pervažiavimas į Čugčilaną – miestelį, rymantį ant kanjono krašto (3200 m. aukštyje). Pervažiavimo trukmė – apie 4-5 val. Pakeliui apsilankome viename iš indėniškų regiono turgelių – šiose apylinkėse turgūs vyksta kasdien. Vietiniai indėnai atvyksta į turgų vedini paršiukais ar lamomis, nešini daržovių bei vaisių ryšuliais. Nėra geresnės vietos pažinti Ekvadoro kasdienybę, nei apsilankymas vietiniame turguje. Vakarienė ir nakvynė Čugčilano svečių namuose (3200 metrų virš jūros lygio).
Iš Čugčilano leisimės į išvyką prie apylinkės pasididžiavimo – Kilotojos (Quilotoa) ežero, telkšančio 3850 metrų virš jūros lygio. Kilotojos ežeras susiformavo ugnikalnio krateryje – prieš tūkstančius metų išsiveržęs vulkanas išspjovė lavos čiurkšles, kurios nutekėjo net iki Ramiojo vandenyno (už maždaug 500 kilometrų). Tuo tarpu kraterio angoje susiformavo 3-jų kilometrų skersmens ežeras, kurio šaltas vanduo vilioja išsimaudyti tik drąsiausius. Priklausomai nuo oro sąlygų, po kojomis plytintis ežeras nusidažo turkio žydrumo ar tamsiai mėlyna spalva. Ežere gausu mineralinių nuosėdų, tad pašvietus saulei, ežeras nusidažo žydrai. Nusileisti kraterio šlaitais iki lagūnos pakrantės galima pėdinant vingiuotu, biriu keliuku, o jei pakilti atgal tokiu pačiu būdu pritrūktų jėgų, vietiniai „verslininkai“ už kelis dolerius jums pasiūlys užkopti į kalną ant mulo nugaros. Pasigerėję vaizdais į Kilotojos lagūną, nakvynei pervažiuosime į Banjos miestelį (1800 metrų virš jūros lygio), įsikūrusį ugnikalnio papėdėje (apie 4 val. pervažiavimas). Nakvynė Banjos miestelyje.
Diena Banjos apylinkėse, "medžiojant" vaizdą į vulkaną ir gėrintis aplinkinių kalnų vaizdais. Tunguragvos ugnikalnis (Tungurahua), kurio papėdėje įsikūręs Banjos miestelis, yra aktyvus ir kartais pagąsdina vietos gyventojus – kas metus ar dvejus vulkanas padrebina apylinkes ir išleidžia garų bei lavos sroves. Tačiau tuo pačiu Tunguragva dovanoja gyventojams bei turistams karštąsias versmes, dėl kurių miestelis ir gavo savo pavadinimą Banjos („banos““ – isp. kalba „vonios“). Priklausomai nuo keliautojų pasirengimo šiandien leisimės į nedidelį žygį po Tunguragvos apylinkes, o į pavakarę mėgausimės karštaisiais baseinais po atviru dangumi. Vakare pervažiavimas į svečių namus netoli Kotopaksi vulkano (apie 3 val.), įsikūrusius apie 3200 m. aukštyje virš jūros lygio. Nakvynė svečių namuose.
Šiandien leisimės į išvyką prie Kotopaksio vulkano. Šis ugnikalnis – turbūt gražiausias Ekvadore, jį puošia akinanti sniego kepurė, o šlaitai nusidažę juodomis ir raudonomis vulkaninėmis uolienomis. Lyg to būtų maža – papėdėje akis džiugina ir žalia augalijos spalva, mat ekvadoriečiai ir 3-jų tūkstančių kilometrų aukštyje įsigudrina auginti bulves... Atidardėję iki vulkano (važiuosime visureigiais), biriu šlaitu kopsime iki sniego linijos. Kalno šlaitai stebins įvairiomis spalvomis – nuo pilkos iki raudonos, o kylant aukščiau versis vis platesni horizontai. Kopiant viršūnės link, dėl aukščio gali stigti kvapo, tad galioja „auksinė“ kalnų taisyklė – judėti lėtai. Taip pat galima lipti ir mažesnę distanciją – pasiekus tarpinę stovyklą, joje prisėsti su puodeliu karštos arbatos ir pasigrožėti vaizdu. Antra nakvynė svečių namuose Kotopaksi papėdėje.
Grįžtame į Ekvadoro sostinę Kitą (apie 3 - 4 val.). Iš čia prasidės kelionės „džiazo“ dalis. Keliautojai galės pasirinkti keturių dienų išvyką į Galapagų salas arba Ekvadoro džiungles. Pasirinkusieji Galapagus ir jų gausią gyvūniją (vėžlius, iguanas ir kt.), šiandien skris į salas, o miško gyvūnijos gerbėjai keliaus į karščiu alsuojančias džiungles. Nakvynė pasirinktos gyvūnijos apsuptyje – Galapagų salose arba džiunglėse.
Trys dienos (keturios nakvynės) Galapagų salose.  Galapagai vilioja gamtos mylėtojus savo turtinga gyvūnija. Stebint pirmykščius gyvūnus, šiose salose Č.Darvinui gimė mintis apie evoliucijos teoriją. Susipažinti su turtinga Galapagų gyvūnija – didžiuliais priešistoriniais vėžliais, jūrų liūtais, iguanomis, mėlynakojais paukščiais „bubiais“ (lietuviškai – „mėlynakojai padūkėliai“), raudongūžėmis fregatomis ir galbūt netgi rykliais – galėsite plaukdami laivu nuo vienos vulkaninės salos iki kitos. Išvykos metu nakvynės pagrindinėje saloje. Kasdien rengiamos išvykos į aplinkines salas, ir grįžtama nakvoti į „civilizaciją“.
Pasirinkusieji džiunglių „tematiką“, tris dienas kaitinsis džiunglių karštyje. Nakvynės džiunglių lodžijoje (namukai, pastatyti iš paprastų, tradicinių medžiagų), o dienomis rengiami žygiai į džiungles ar plaukiama laivu džiunglių upe. Pastangos turėtų atsipirkti – Huaorani indėnų gyvenama teritorija gana atoki, tad jos vis dar nepalieka džiunglių gyvūnai. Lodžijos apylinkėse esama beždžionių, kaimanų (krokodilų „pusbroliai“), tukanų, papūgų, kartais užtinkama anakondų ar tapyrų. Padedami vietinių gidų, čia susipažinsite su džiunglių augalais bei gyvūnais, leisitės į išvykas upe, pasivaikščiojimus po džiungles. Ir galbūt netgi sutiksite, kad ir džiunglių karštyje galima gyventi. Išvykos metu maitinimas įskaičiuotas, nakvynės džiunglių „lodžijoje“.
Grįžę iš Ekvadoro džiunglių ar Galapagų salų, visi keliautojai vėl susitiks Ekvadoro sostinėje Kito. Iš čia važiuosime į bene garsiausią Ekvadoro indėnišką miestelį – Otavalą (pervažiavimo trukmė – apie 2-3 val.). Paskutinė nakvynė Ekvadore prieš pažintį su kaimynine Kolumbija.
Ryte apsilankome Otavalo turguje. Tai pati geriausia vieta susipirkti ekvadorietiškas lauktuves. Taip pat turėsime galimybę paskutinį kartą pasisukioti spalvingoje indėnų minioje, stebėtis jų gražiais dirbiniais bei savitu gyvenimu. Po pietų – pervažiavimas į Pasto miestą Kolumbijoje (5-6 val.) ir skrydis į Armenia miestą, įsikūrusį kavos regione. Kolumbijos kava garsi visame pasaulyje, ir daugiausiai šios kavos užauginama kavos regione – Zona Cafetera. Šis regionas taip pat išsiskiria savita mažų kaimelių architektūra (balti namukai puošiami spalvingomis detalėmis – ryškiai raudonomis, žaliomis ar mėlynomis langinėmis bei durimis), savita muzika ir papročiais. Atvykę į kavos regioną, įsikursime spalvingame Salento miestelyje, iš kurio bus patogu tyrinėti apylinkių įžymybes. Nakvynė Salento miestelyje (Kolumbija).
Ryte – išvyka į Kokoros slėnį, kuriame turėsime galimybę susipažinti su aukščiausiomis palmėmis pasaulyje – taip vadinamomis „vaškinėmis“ palmėmis. Jos išauga net iki 60 metrų. Tad pasivaikščiojimas po šių palmių giraitę ryte, kylant rūkui – tikrai įspūdinga patirtis. Beje, šios palmės – nacionalinis Kolumbijos medis. Po pasivaikščiojimų slėnyje, pietums grįšime į Salento miestelį. Po pietų – laisvas laikas. Galimybė aplankyti vietinių gyventojų kavos ūkį* arba netoliese esantį kitą spalvingą kavos regiono miestelį Filandia*. Tačiau ir pasilikus Salento miestelyje, akis džiugins gausybė spalvingų pastatų, būdingų Kolumbijos kavos regionui, jaukių kavinių bei išradingomis prekėmis nukrautų krautuvėlių. Antra nakvynė Salento miestelyje.
Laisvas rytas kavos regione (galima apsilankyti kavos augintojų ūkyje*). Po pietų – skrydis į Neivos miestą (skrydis per Bogotą), iš kur važiuosime į Tatakojos dykumos (Desierto de Tatacoa) pakraštyje įsikūrusį Vijaviechos miestelį (Villavieja). Gyvenimas čia teka lėtu ritmu – gyventojai iš savo namų išlenda tik vakarais, sėdi gatvėse ir mėgaujasi kiek atvėsusiu gyvenimu. Mat dieną Tatakojos dykumoje oras įkaista iki 40-50 laipsnių, ir tikrai nevilioja kišti nosies iš pavėsio... Nakvynė paprastuose svečių namuose (Vijaviechoje labai nedidelis nakvynės vietų pasirinkimas).
Ryte, kol oras dar neįkaito, važiuojame gilyn į dykumą. Tatakojos dykuma nėra nei didžiausia, nei sausiausia pasaulyje, tačiau atvykėlius ji stebina savo neįtikėtina vieta (dykumą supa kalnai, kurie, sulaikydami lietaus debesis, ir dovanoja Tatakojai sausą klimatą) ir vaizdų turtingumu. Stebimės įvairiomis dykumos spalvomis (nuo įvairių atspalvių pilkos iki oranžinės ir kone raudonos), keistomis uolienų formomis (kai kurios uolos primena vienuolių būrelį, kitos – vėžlį ar varlę...), kaktusais, kurie sirpina valgomas uogas, kitais skurdžiais augalais ar net retsykiais čia atklystančiomis ožkomis. Pabaigoje pasivaikščiojimo mūsų lauks paskutinis, maloniausias, siurprizas – vėsus baseinas dykumos gilumoje (pasiimti savo rankšluosčius). Po pietų skrisime į Kolumbijos sostinę – Bogotą. Nakvynė Bogtoje.
Kalnų apsuptyje įsikūrusi Bogota (2570 m. virš jūros lygio) šurmuliuoja kasdien, savaitgalis ar paprasta darbo diena. Šiame mieste susikoncentravusi didžioji dalis Kolumbijos universitetų ir kitų mokymo įstaigų, tad studentai atjaunina Bogotos kraują ir verčia šio miesto širdį kasdien plakti jaunatvišku ritmu. Ryte – pirma pažintis su Kolumbijos sostine: šurmuliuojančiu miesto centru, kur gausu bažnyčių ir baltu tinku dekoruotų kolonijinių pastatų. Vaikščiosime siauromis, akmenimis grįstomis miesto gatvelėmis. Užsuksime į Aukso muziejų, kuriame eksponuojama bene gausiausia aukso dirbinių kolekcija Pietų Amerikoje, pakilsime į Monseratės kalną, iš kurio atsiveria vaizdai į Bogotą. Laisvas vakaras ir antra nakvynė Bogotoje.
Ryte skrendame į Kartageną – nuostabų Karibų pakrantės miestą – „brangakmenį“, puošiantį Kolumbijos karūną. Kartagena – vienas gražiausių miestų ne tik Kolumbijoje, bet ir visoje Lotynų Amerikoje (saugomas UNESCO). Miestą puošia spalvingi pastatai mediniais balkonais, gausybė bažnyčių ir aikščių, o visą šį turtą juosia gynybinė siena ir įspūdingos tvirtovės. Dėl savo turtų Kartagena ispanų valdymo metais buvo puldinėjama piratų, todėl ispanai ypač kruopščiai apsaugojo prieigas prie šio miesto. Po pietų apžiūrime senamiestį, galime pasivaikščioti gynybine siena (vienoje pusėje stebėdami plytintį senamiestį, o kitoje – Karibų jūros vandenis), mėgautis skaniu maistu, kava ir kitais kolumbietiškais gėrimais gausybėje Kartegenos kavinių, šurmuliuojančių iki vėlyvo vakaro. Vakare – laisvas laikas nuostabiame Kartagenos mieste. Nakvynė Kartagenoje.
Tęsiame pažintį su Kartagena. Šiandien aplankysime netoli senamiesčio įkurtą tvirtovę Castillo de San Felipe de Barajas. Manoma, kad nė vienoje ispanų kolonijoje nebuvo pastatyta tvirtesnės ir labiau apsaugotos tvirtovės už šią, kuri buvo įrengta Kartagenoje 1630-1762 m. Tvirtovės nė karto nepavyko užimti priešams. Pastatų kompleksas dengia visą kalvą, teritorijoje įrengta ir tunelių sistema, leidusi atvykti ir išeiti iš forto paslapčia, tačiau saugojusi nuo apsimetėlių atvykimo – tuneliai buvo suprojektuoti taip, kad ateinančių kojų keliamas garsas buvo girdimas iš toli. Išvyką baigsime, pakildami į aukščiausią miesto kalvą, ant kurios įsikūręs Popa vienuolynas – iš čia atsivers vaizdai į nuostabią Kartagenos panoramą, puošiamą įlankų, bažnyčių bokštelių senamiestyje ir modernių pastatų naujajame rajone. Vakare – laisvas laikas Kartagenos mieste. Antra nakvynė Kartagenoje.
Laisva diena Kartagenoje. Norintys gali aplankyti dar vieną tvirtovę – Fuerte de San Fernando – įkurtą saloje netoli Kartagenos* arba leistis į kelionę laivu į Rosario arba San Bernardo salas*. Paskutinė nakvynė Kartagenoje.
Paliksime nuostabiąją Kartageną ir skrisime į Kolumbijos sostinę Bogotą, iš kur jau rytoj mūsų lauks skrydžiai į namus. Paskutinė galimybė nusipirkti trūkstamas lauktuves Kolumbijos sostinėje. Nakvynė Bogotoje.
Skrydžiai į Europą. Pervežimas į oro uostą 3 valandas prieš tarptautinį skrydį. Grįžimas į Lietuvą 1 diena vėliau.

Datos ir kainos

Į kelionės kainą

  • Įskaičiuota
  • Neįskaičiuota
  • Neįskaičiuota
  • Kelionės kaina pasirinkus kelionės variantą su išvyka į Ekvadoro džiungles – 5240 eurų Kelionės kaina pasirinkus kelionės variantą su Galapagų salomis – 6730 eurų   
      • Apgyvendinimas vidutinės ar kiek aukštesnės klasės viešbučiuose, svečių namuose arba lodžijose (dviviečiame kambaryje, su privačiais patogumais), išskyrus kiek kitokias sąlygas viešnagės džiunglėse metu (tiems, kurie pasirinks kelionę su džiunglėmis). Viešbučiai atrinkti nesivaikant žvaigždučių, tačiau yra jaukūs (kai kurie turi baseinus, kiti – terasas ar jaukius vidinius kiemelius), švarūs ir dauguma pagal kokybę maždaug atitinka 3 žvaigždutes. Viešnagės Ekvadoro džiunglėse metu nakvynė paprastose „lodžijose“ (svečių namuose) – dviviečiai kambariai, patogumai gali būti bendri (iš viso 3 tokios nakvynės);
     
      • Pusryčiai visuose viešbučiuose. Viešnagės džiunglėse metu (tiems, kurie pasirinks kelionę su džiunglėmis) – pilnas maitinimas (išskyrus gėrimus);
     
      • Visos kelionės tarp miestų ir turistinių objektų: vietiniai skrydžiai, pervažiavimai organizuotu transportu ir autobusais bei plaukimai laivais (kaip nurodyta programoje);
     
      • Įėjimai į lankytinus objektus pagal numatytą programą;
     
      • Gidų paslaugos anglų kalba arba ispanų kalba (verčiama į lietuvių kalbą);
     
      • Lydinčio kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos visos kelionės metu (nuo atvykimo į Kitą iki programos pabaigos), išskyrus pasirinktos alternatyvinės programos metu (Ekvadoro džiunglėse arba Galapagų salose) – viena iš dviejų grupelių pasirinktos išvykos metu keliaus su angliškai kalbančiu vietiniu gidu (iš viso 4 dienas).
     
      • Tarptautiniai skrydžiai (Vilnius - Kito ir Bogota - Vilnius) – apie 900 - 1400 eurų;
     
      • Maitinimasis kelionės metu (išskyrus pusryčius visose nakvynės vietose bei kitą nurodytą maitinimą);
     
      • Papildomos ekskursijos ar pramogos: žvaigždute (*) maršrute pažymėti papildomi programos punktai nėra įskaičiuoti į kelionės kainą;
     
      • Esant pageidavimui nakvoti vienviečiame kambaryje visos kelionės metu, priemoka – 1600 eurų;
     
      • Kelionės draudimas;
     
      • Arbatpinigiai vietiniams gidams (neprivalomi, bet rekomenduojami už gerą darbą). Orientacinė suma dienai – 4 - 6 usd;
     
      • Asmeninės išlaidos.
     
      • Viešint Ekvadore, pirmąsias kelionės dienas (1 - 6 maršruto dienos) praleisime kiek didesniame aukštyje: nakvynės 2800 - 3200 metrų virš jūros lygyje. Aklimatizacija numatyta kiek įmanoma palaipsniui;
     
      • Viešint Ekvadoro kalnuose, reikia nusiteikti nepastovioms oro sąlygoms (vėjas, lietus, kiek vėsesnė temperatūra);
     
      • Galimi nedideli maršruto pakitimai, atsižvelgiant į situaciją vietoje – dėl klimatinių, politinių ar kitokių sąlygų gali keistis objektų lankymo tvarka ar pan.;
     
      • Kai kurios ekskursijos (kopimas į vulkaną, plaukimai laivu Galapagų salose ir kai kurios kitos ekskursijos) gali vykti su kitų keliautojų grupėmis;
     
      • Renkama keliautojų grupė – ne daugiau 12 žmonių. Kelionė vyksta, esant bent 8 keliautojams.
     

Datos ir kainos

Turite klausimų? Mielai į juos atsakysiu - Žydronė

+370 686 86016 El. paštas

Keliautojų atsiliepimai

Kolumbija ir Meksika-Gvatemala-Belizas
Keliavome su Žydrone du kartus po beveik 3 savaites - KOLUMBIJA pernai ir MEKSIKA-GVATEMALA-BELIZAS šįmet. Po kelionės į Kolumbiją mums liko šviesus, džiugus, spalvotas ir “skanus” įspūdis. Kodėl gi daugelio, net ir patyrusių keliautojų pavojinga laikoma šalis taip sužavi? Vakar užverčiau paskutinį G.G. Markeso autobiografinės knygos puslapį. Tie laiku neatlikti namu darbai tik dabar ir leido sudėlioti viską, ką pamačiau, pajutau ir patyriau šioje šalyje ir dalinai atsakyti į klausimą, kuo sužavi Kolumbija. Apart gausybės laiškų, parašytų mintyse po šios kelionės vadovei ir grupės bičiuliams, ryžausi atviram laiškui būsimiems keliautojams. Savo įspūdžius mūsų grupė išsakė vieni kitiems paskutinės vakarienės spalvotoje Kartahenoje metu (ačiū Vidui ir Rasai už surastą nuostabų seviches restoranelį), po to dar jaukiame ir giminiškame susitikime, kai visi vilniečiai, nepaisant atstumo ir žiemos, atlėkė 2 dienom į pajūrį… Kiekviena kelionė prasideda daug anksčiau, nei pakyla lėktuvas ar tu pajudi iš savo kiemo. Jai ruošiamės ne tik sukraudami į lagaminą patogius batus, nesiglamžančius drabužius ir t.t. Kelionei pradedi ruoštis prieš metus, pusę ar keletą mėnesių… Galvoje dėliojasi perskaitytos knygos, matyti filmai, straipsniai apie šalį, jos žmones - t.y. namų darbai. Čia kaip tame Dž.Londono posakyje “keliai, kuriuos mes renkamės, yra mumyse...” Tada, dardant 8 val. nelabai puikiais Kolumbijos keliais į Monposą link Magdalenos salos, nebus nuobodu, nes antrą ar trečią kartą skaitinėsite Markeso "Šimtas metų vienatvės", o pamatę rodyklę ARAKATAKA, šauksite, kad suktų atgal ir važiuotų į ją, nes ten gyveno su savo seneliais G.G. Markesas... Tada auksinės žuvelės Markeso senelio namuose, gausybė naktinių puodelių ir hamakai kambariuose ar didelis migdolų medis kieme bus ne tik paprasti daiktai... Pasiplaukiojimas senoviniais laiveliais Magdalenos upe, pilna hiacintų salų nuneš į magišką ir tolimą Markeso vaikystės pasaulį. Tada Bogotos gatvėje užrašas ant namo ”Botero muziejus” tave nuves į žymaus Kolumbijos dailininko, kuris visą gyvenimą piešia tik storulius, pasaulį, o namai, gatvės, daiktai tavo galvoje atgis kitom spalvom ir skambesiu. Nors tai nebuvo kelionė Markeso gyvenimo keliais, Žydrė pritarė mūsų norams, nes suprato, kad sergame ta pačia liga - smalsumu... Autobiografinę G.G. Markeso knygą rekomenduoju perskaityti visiems, vykstant į Kolumbiją (o po kelionės bus smagu perversti dar karta). Kitas jo knygas taip pat. Aišku, kelionėse su Žydre, tu gauni VIP paslaugas (žinių, vietovių, bendravimo prasme), boutique ir exclusive vaizdus, siurprizus... Net man, labai įnoringai ir priekabiai keliautojai, viskas tiko ir patiko (ačiū ir grupei). Tačiau vadovas mūsų nepažįsta, negali įtikti kiekvieno skoniui ar norams, todėl pirmiausia mes patys turime žinoti, ko norime iš kelionės. Norėčiau pabrėžti, kad keliaujant maža grupe, Žydrė randa bendrą kalbą su kiekvienu, atsiradusias problemas ramiai, be panikos, su jai įprastu racionalumu ir humoru visada išsprendžia. Svarbiausia, kad Žydrė visada atvira keliautoju norams, pomėgiams, o kai ji tai supranta, tada neriasi iš kailio, kad svajonės virstų realybe. Ir ji kelionėse padaro ne tik tai kas priklauso pagal planą ar mūsų sumokėtą kainą, o dažnai ir daugiau. Nes ją, kaip sakoma ”veža” keliautojų smalsumas ir geranoriškumas. Bet turime ir patys ruoštis kelionei. Žydronė duoda sąrašą filmų, knygų, straipsnių, t.y. namų darbus, kuriuos tikrai reikia atlikti. Savo pačių labui. Ačiū mūsų kelionės optimistei Rūtai, kad ji parekomendavo nuostabią Markeso knygą "Gyvenk, kad turėtum ką papasakoti". Tai Kolumbijos 70 metų istorija, nuostabiai papasakota garsiojo rašytojo. Tada pradedi suprasti kodėl ši šalis užburia: pimiausia žmonės, kurie nuo senų laikų vakarais šoka (salsos sostinėje Kaloje, KAS VAKARĄ KAVINĖSE, BARUOSE VYKSTA ĮVAIRAUS AMŽIAUS ŽMONIU ŠOKIAI!). Nieko nestebina, kai anūkas su močiute ateina Į KLUBĄ ir šoka salsa! Kolumbiečiai ištisom giminėm groja bandonija, dainuoja prie kavos ar vyno taurės, labai jautrūs ir gabūs menui, grožiui, gana išsimokslinę, išdidūs, bet draugiški, drąsūs. Nė karto nebuvo situacijos, kad už foto paprašytų pinigų - jie padėkoja už parodytą dėmesį. Patys kolumbiečiai mus dažnai kvietė kartu įsiamžinti fotografijose, šokiuose visą vakarą šokdino... Svečias jiems - laimė, šventė. Nuostabi ir labai įvairi gamta, nes šalis didelė. Šiaurinę pakrantę skalauja smaragdinė Karibų jūra su baltais smėlio paplūdimiais, o gilumoje - virš 2 km aukščio kalnai, džiunglės, dykumos.. O Taironos nac. parke pamatėme net tikrus mažiukus taironų genties indėnus, nusileidusius iš kalvų prie Ciudad Perdida (Prarastojo miesto). Labai džiaugiuosi, kad likau avantiūristė ir neklausiau aplinkinių nuomonės dėl nesaugumo šalyje. Juk eiti į kai kuriuos kvartalus Barselonoje ar Paryžiuje irgi GALI BŪTI nesaugu... Tiesiog pasitikėjome dar didesne avantiūriste ir nuostabia keliautoja, drąsia moterimi, stipriu visom prasmėm kareivėliu su šilta, labai sąžininga, atvira naujovėms, pasauliui ir mūsų norams, širdimi. Be Žydrės niekada gyvenime (mums jau greit 60!) nebūčiau sėdusi pirmą kartą ant arklio (na, ne žirgas jis buvo, nuvargintas turistų, bet...), nėrusi į atvirą jūrą panardyti su rykliukais (kad ir mažais) ir dideliais vėžliais Belize, nuostabaus grožio saloje, skridusi mažu 6 vietų lėktuvėliu prie žydinčios spalvotos upės Kolumbijoje. Žydrė savo drąsa ir avantiūrom užkrėtė visus, nepaisant amžiaus (o ji niekada to ir neakcentuoja). Už tai, kad būdami vyriausi ir toli gražu ne stipriausi, pasijautėme vėl jauni ir drąsus, už nuostabias gimtadienio akimirkas, už tai, kad išsipildė svajonės, kurių jaunystėje negalėjome patirti, dėkojame Žydronei - Celestei ir kelionių bičiuliams.

Rita ir Zenonas Maskolaičiai

Kolumbija
Aš visada galvojau, kad Madagaskaras žalias žalias. Tiesa, žinojau dar ir tai, kad pingvinų tai nėra... O Madagaskaras įvairaspalvis, įvairiapusis - čia ir lietaus miškai, ir savanos, ir kalnai, žydi medžiai, krūmai, gėlės. Čia upės ir upeliukai, čia įvairiarūšiai lemūrai, kurie kriuksi, mykia, rėkia, kurie slapstosi ir gretinasi prie turistų. Čia visur kvepia vanile, čia auga atrodo dangų siekinatys milžinai baobabai... Čia gražūs ir malonūs žmonės, kurie ne tik malagasių, bet ir prancūzų kalba ir nori bendrauti, siūlo vaisius, suvenyrus, o vaikai prašo „Bon-bon“. Kelionė su kelionių organizatoriumi „Travel planet“ ir jos vadove Gabriele neprailgo, prabėgo greitai, nuskambėjo „kaip daina“. Gabrielė su vietiniu gidu Fanu dalino gerą nuotaiką, humorą, o jau vaizdus, garsus, kvapus ir kitus potyrius sėmėmės patys. O grupė susirinko tokia draugiška, kad vietiniams atrodo, kad mes visą gyvenimą pažįstami. Liko tik vienas noras... ir vėl keliauti...

Raimonda Kulberkienė

Laukiame Jūsų klausimų